Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Patella műtét után mikortól...

Patella műtét után mikortól terhelhető a láb?

Figyelt kérdés

Kertes házban élek,jelenleg benn van velem a kutya.

A héten hétfőn szedték ki a varratokat.

Eddig hosszú sétára nem vittem,csak az udvaron közlekedett.

Egyik nap egy keveset játszottam vele,csak pár percet,de estére nyűgös lett,és láttam rajta hogy nincs jól.gondolom fájhatott a lába.Azóta játék újra nincs.

Szeretném egy kicsit megsétáltatni,de nem merem,nehogy nagyon leterheljem a lábát.

14.-én volt a műtét.

jelenleg ott tartunk,hogy lassú léptekkel közlekedik,ilyenkor leteszi rendesen.ha üget,akkor 3 lábon ugrál.ha jobb a kedve,és esetleg valamit jelezne a kerítésnél,akkor rohan mint az őrült,és akkor is leteszi.

ez nem marad így igaz?

mennyi időnek kell eltelleni,hogy már ne fájjon neki?

illetve mivel tudnám neki egy kicsit erősíteni?

több helyen olvastam hogy varratszedés után a doki szokott ajánlani masszást.de az enyém nem mondott semmit,céltalanul meg nem szeretném nyomogatni.esetleg nincs róla valahol videó?

még egy kérdés:az normális hogy pl fekszik a kutya,egyszer csak odakap a műtött lábához hirtelen,majd elkezdi nyalogatni?ezt tegnap csinálta.mint mikor rászáll egy légy,és el akarja kapni.csak mikor rájön hogy nincs ott semmi,akkor elkezdi nyalogatni.a sebe az szépen be van gyógyulva,nincs begyulladva,se semmi.


2013. dec. 1. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen műtét után hetekig kímélni kell a lábat ahhoz, hogy a csont rendesen gyógyuljon, szóval a sétát és minden egyebet, ami a láb megerőltetéséhez vezethet, egy jó ideig még felejtsd el. Mi hetekig pórázon vittük ki még az udvarra is pisilni, nehogy olyasmit csináljon, amit nem szabad és a lakásban is szobaketrecben volt. Nehéz időszak, de ki kell bírni.
2013. dec. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem engedte a megfelelő részt kimásolni. Tekerj le a műtét utáni kezeléshez.

[link]

2013. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

eddig is kímélve volt,legalábbis nálam.igaz,hogy közben előfordult hogy rohangált a 2 kapu között(egy elől-egy hátul)ha valaki elment,és jelzett.de akkor inkább beviszem a kisudvarba,ott nem tud randalírozni.

az a baj hogy mikor még egészséges volt,mindig eljártunk valamerre,meg amúgy is extra hiperaktív.most hogy be van zárva a lakásba,meg tudna őrülni...

a lépcsőn is még cipelem.de szerintem mikor dolgozom és nem vagyok itthon,a anyósom tuti nem cipeli,hanem lépcsőzteti.hála isten ez csak 3 hetente fordul elő,mert a párommal váltjuk egymást,és a 3. héten vagyunk egy műszakban,akkor kell rábíznom valakire.

2013. dec. 1. 19:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem munkás nj-met műtötték anno térddel. Gondolhatod, mennyire nehéz volt megtartani a doki utasításait. De meg kell, mert ha nem, akkor a gyógyulás nem olyan lesz, amilyen lehetne. Sőt. Rosszabbik esetben elrontod a műtét eredményét.
2013. dec. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ajánlatos lenne zöldkagylós készítményt, vagy cápaporcosat venni neki.
2013. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

azzal nagyot bukhattam,hogy a héten hagytam egy kicsit szabadabban mozogni??

mert varratszedésig tényleg semmit nem csinálhatott.mikor kivittem sétálni,tényleg csak annyi volt hogy elvégezte a dolgát,és már mentünk be.

mikor itthon voltam,1-2x végigrohanta a kertet a kerítés mentén.

az a baj hogy anyósom megbízhatatlan.azt mondja amit hallani szeretnék...kiemelem hogy a kutya nem lépcsőzhet vagy rohangálhat,cseszik rá,mert úgyse látom.sajnos más meg nincs akire rábízhatnám.

pl mikor ivartalanították,begyulladt a varrat,mert amint elmentem itthonról,levette a gallért,és azelőtt tette rá vissza,mielőtt megjöttem.addig meg a kutya szépen szétnyalta az egészet....

2013. dec. 1. 19:31
 7/7 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem,kap porc erősítőt,synoquint!
2013. dec. 1. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!