Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehetett a baja a kutyámnak...

Mi lehetett a baja a kutyámnak? Aki szeretne segíteni kérem írjon üzit.

Figyelt kérdés
2013. dec. 3. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Műtétet nem vállalok....de mit kell távgyógyítani?:)
2013. dec. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Röviden a lényeg az hogy elaltatták a kutyámat. :( Nagyon hiányzik és részben magamat hibáztatom miatta. Nem volt széklete a kutyának, idős volt. MEgultrahangzoták és az orvos állította hogy valószinűleg daganat. Még az ultrahang után is. Kapott beöntést, ami egyáltalán nem használt, sőt... A kutya egyre rosszabbul lett nagyon betegen nézett már ki, nem találta a helyét, nem tudott hányni se, kakálni se, csak egy kis vér jött. Így úgy döntöttünk elaltatjuk hogy ne szenvedjen. Az orvos felnyitotta és NEM talált daganatot sehol, csak a gyomra volt telve vízzel és zöldes sárgás valamivel, ami az epéről lehetett... Ezzel pedig lehetett volna mit kezdeni? :( Megőrit a tudat, hogy lehet nem jól cselekedtünk, de hisz mi csak az orvosra hallgattunk aki tévedett.. :(
2013. dec. 3. 16:35
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
hülye orvos...
2013. dec. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy itt néhány laikus látatlanban felülbírálja az orvos diagnózisát? Tudom, hogy nagyon fáj, nehéz elfogadni. A szép dolgokra emlékezz róla, ne ezen rágd magad. Lehet, olyan helyen volt a daganat, ahol nem találta. Vagy egyéb olyan baj, ami egy idős (de akár fiatal) kutyánál is halálos lehet. Ha leáll az epéje, azzal sem tudnak mit kezdeni, kutyánál nem csinálnak szervátültetést.
2013. dec. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kötekedek, csak pontosítok, az epe a máj által termelt emésztőnedv, a zsírok oldásában van szerepe. Ha nem termel a máj epét, azt sima emésztőenzimmel lehet pótolni. Ha a máj áll le azt nem lehet javítani. Ha se nem hányt se nem kakilt, lehetett bél vagy gyomorcsavarodása, elzáródása is, ami sajnos menthetetlen, idős kutyánál előfordul.
2013. dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
Teljesen jogos a javítás, köszi!
2013. dec. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem vártam hogy látatlanba bárki is megmondja mi volt a kutyám baja, igen nagyon fáj és nehéz, csak egy kis nyugtatást szerettem volna, és őszinte válaszokat hogy valamit rosszul csináltunk-e.. De köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. dec. 8. 13:36
 8/10 Akiteki ***** válasza:
Nem csináltál semmit rosszul. Biztosan nagyon szép élete volt, a végén pedig megkímélted egy csomó szenvedéstől. Tudom, nehéz feldolgozni és még sokáig fájni fog.
2013. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bár még nem vesztettem el soha kutyát, de már előre látom, hogy én is azon fogok agyalni, ha egyszer itt hagy, hogy mit kellett volna másképp csinálnom.

Nemrég egy ismerősöm veszítette el a kutyáját. Ő is idős volt, és szintén daganata volt, a mája kellős közepén, így műteni sem lehetett. De a kora miatt amúgy sem akarták.

Nyugodj meg, ennek így kellett történnie. Lehet, hogy élhetett volna még néhány hetet, hónapot valahogy, de valószínűleg csak szenvedés lett volna neki.

Biztosan szép élete volt, és biztosan remek gazdijai voltatok :) És biztosan lesz még olyan kutya, akinek remek gazdijai lesztek ;)

2013. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak aggaszt hogy az orvos félre diagnosztizált így még nehezebb elfogadni hogy talán még élhetne. De próbálok nem ezen kattogni, hanem elfogadni hogy így kellett lennie.
2013. dec. 9. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!