Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka Yorki ivartalanítás...

Szuka Yorki ivartalanítás után rendellenesen viselkedik-e? Nem eszik, bágyadt, vérzik. Normális ez?

Figyelt kérdés
Egy éves kutyáink szerdán lettek ivartalanítva egy vidéki állatorvosnál. A nagyobbik keverék szépen javul, de a yorki érdekes tüneteket mutat. Állandó vizelési inger de csak egy pár csepp jön neki. De már annyira erőlködik hogy véreseket cseppent. A pesti ügyeleten felfázásra gyanakodnak, a vidéki állatorvos szerint hasi műtét után ez belefér. Szerda óta minimálisat evett és ivott.
2009. nov. 22. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Mutas meg egy dokinak és ő meggyogyitja.
2009. nov. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézze meg az orvos. Szerda óta már teljesen rendben kéne lennie. Ha nem bízol a dokiban a ki műtötte inkább vidd egy nagyobb klinikára.
2009. nov. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én yorki szukámat egy hónapja ivartalanították. Ő is sűrűbben pisilt egy ideig (lakásban pelsura), de mostanra, több, mint egy hónap után szinte teljesen visszaállt a rendszer.

Bár ezt a vérzés dolgot soha nem tapasztaltam,szerintem figyeld őt fokozottan.

És az én kutyusom is alig-alig evett napokig. Arra figyelj, hogy ne száradjon ki, adjál neki fecskendőből kicsi vizet.

Elhízás: ha odafigyelsz, nem lehet baj. Az én kutyusom még fogyott is, de az első pillanattól kezdve nagyon figyeltünk arra, hogy valamivel kevesebb tápot kapjon, nasi egy ideig egyáltalán nem volt. De imádja az almát, banánt, ilyeneket meg lehet nekik adni.

2009. nov. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tegnap esi ügyelet antibiotikumos kezelést kezdett, mára javulnia kellet volna. Nem szeretném ha ujra fel kellene nyitni.
2009. nov. 22. 13:48
 5/5 anonim ***** válasza:

A gyakori vizelési inger nem gond, hiszen azért ivarszervi műtétről van szó, kicsit fáj, húzódik. Ez el fog múlni.

Viszont a véres vizelet nem normális, semmilyen esetben! Valamit nem jól csinált a doki. Ha csak apróság, az antibiotikum hatására 2-3 napon belül el kell múlnia (pl. apró belső (be)vérzés). Ha nem, akkor mindenképp vidd el orvoshoz, és ultrahangozza meg, hogy nem szakadt-e el belül varrat, stb.!

A biztonság kedvéért: kullancs nem volt benne (a véres vizelet babézia gyanús)?

2009. nov. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!