Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergi, újfunlandi és...

Leonbergi, újfunlandi és tibeti masztiff etetése mennyibe kerül havonta, ha főleg házikoszttal etetjük?

Figyelt kérdés
Kan, 75-80 kg.

2013. dec. 4. 18:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%

jajjj dehogy jön ki...ne legyetek bolondok...nálunk egy 10 kg-os kutya jön ki kb 8000ből, nem top kategóriás táppal.



Két kutyusunk van, a kettő együtt nincs hetven kg, az egyik 30 a másik 10, és így 10-12 000 a kajájuk.

2013. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Okosan kell vásárolni. Piacon 150-250Ft között van a baromfi (farhát, nyak, fej, szárnyvég) kilója. Ha 250ft-al számolom, akkor is 7500Ft-ra jön ki + hozzá 2500-ból megvan a kiegészítő és akkor havi 10ezerből megvan egy kutya.

Ha ugyanezt 150Ft-al számolom, akkor már csak 7000Ft ez az összeg.

Persze néha ki lehet fogni még olcsóbban, vagy össze kell haverkodni a hentesekkel. Én speciál 40-80Ft között veszem a húst és így 3 nagytestű kutyát (magyar agár, leonbergi, komondor) etetünk havi 5000-1000Ft-ból.

2013. dec. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
5000-10000Ft. Lemaradt egy nulla.
2013. dec. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja csak éppen a nyak, a farhát, a fej, és a szárnyvég az nem hús.

ha kb 70 kilósnak vesszük a kutyát akkor BARF étrend szerint kb 1,5 kiló napi koszt kell neki. Fél kiló tiszta hús, fél kiló csontos hús, fél kiló zöldség.


Én mondjuk a vadat veszem 300-ért a csontos húst 200 körül a zöldség 150 körül. Azaz a napi kajája kijön 325 Ft-ból. Ezt 30 nappal felszorzod: 9750.- Azaz ha olcsó húsforrást tudsz akkor megvan a 10 000-ből. Felső határ a csillagos ég.

2013. dec. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
48%

Ez nem egészen igaz. Valóban kevesebb rajta a hús, viszont cserébe a csirke zsíros és a kutyának a zsír adja az energiát. Sokan pont azért nem etetnek csirkével, mert elhíznak tőle a keveset mozgatott kutyáik. Az enyémek eleget mozognak, így nincs hízés csirkével sem. Mellette pedig kapnak kacsát, libát, pulykát is.

A fej pedig az agyvelő miatt nagyon is jó táplálék. Ráadásul a fogakat, állkapocsizmokat is karban tartja.


Ismerek olyat, aki halfeldolgozó üzemből szerzi a kaját, az is nagyon jó táplálék, hatalmasak és gyönyörűek a kutyái.

2013. dec. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Akkor én is jól számoltam, hogy kb. ugyanannyi lenne a BARF-al is az etetés mint táppal (10e). Csak annyi a probléma, hogy 2 kutyám van, fenn kellene tartani egy fagyasztóládát emiatt ami helyet foglal és áramot fogyaszt ráadásul nem biztos, hogy egy alkalommal be tudnám szerezni a teljes havi húsadagot, márpedig ha hetente kell menni húsért, akkor még benzinben is komoly összeg jön hozzá. Így már mindjárt nem tízezer és ráadásul sokkal macerásabb, mint eléjük tolni a száraz tápot. (Lusta disznó vagyok, tudom.) :(
2013. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Azért a 10ezer forintos táp és a 10ezer forintos barf között jó nagy különbség van minőségben.
2013. dec. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17%

kutyaknak hazi kosztot egyetlen allatorvos sem javasol


ha azt szeretned, hogy kutyad egeszseges es hosszu eletu legye akkor tappal eteted

2013. dec. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ami persze butaság. A tápok (még a prémium tápok is) nem tartalmaznak nagy mennyiségű húst, hanem szőr, toll, csont, csontliszt, csőr, bőr összedarálva, préselve. Az ilyen chappy, darling, friskees nevű moslékokról pedig jobb nem is beszélni.

A házikoszt, ha normálisan van összeállítva, nem pedig valóban a maradék, akkor egészségesebb, mint a tápok többsége.

2013. dec. 19. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!