Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire képes egy amstaff máskuty...

Mire képes egy amstaff máskutyákkal szemben? Amerikai bulldog, argentin dog stb?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy kutyákkal szemben?

Az enyémek sok mindenre, labdáznak, kergetőznek, összebúkva alszanak argentin dogokkal.

Remélem valami ilyesmire gondoltál. Ha nem akkor kívánom, hogy soha ne kerüljön kutya a kezedbe.

2009. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
nekem van egy amerikai bulldogom az más kutyákkal szemben, agresszív: ugatja őket, meg hát, meg is cibálná a másikat. az amstaffokról meg nem tok semmit de sztem hogyha olyanok akkor szét tépnék egymást
2009. nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
sztem sokkal jobbak sakkban, és sokak szerint finomabb kávét is főznek. ;-)
2009. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző! Azért agresszív az amerikai bulldogod, mert nem nevelted, nem szocializáltad. Épp elég nagy baj, hogy agresszívan viselkedik más kutyákkal szemben, változtatni kéne rajta!


Amúgy csak az tudom mondani, mint az első hozzászóló, egy jól nevelt amstaff/amerikai bulldog/argentin dog pont ugyanúgy viselkedik, mint akármelyik másik kutya. Ha vadítják, vagy agresszívvá tevés érdekében, szakértelem nélkül csibészeltetik, vagy csak szimplán rosszul nevelik, akkor pont ugyanolyan veszélyes, mint akármelyik másik, szintén rosszul nevelt kutya.

Ha bármilyen jellegű harcoltatás jár az eszedben, sürgősen felejtsd el...

Ha azért akarod-e fajták egyikét, mert imádod, szereted, az álmod, akkor hajrá.

Ha csak farokhosszabítónak akarod, vagy azért, hogy féljenek a kinézetétől, akkor válassz plüsskutyát.

Az argentin dogok közül nagyon sokan süketek, mint általában a fehér kutyák/macskák.

Az amstaffoknak, staffiknak, pitbulloknak alacsonyabb az ingerküszöbük, mint a többi fajtának. Mivel apróbb jelre is beindulnak, ezért használták és használják sajnos előszeretettel viadalokra, mert rossz nevelés mellett könnyebben és rövidebb idő alatt válik agresszívvá, mint mondjuk egy golden retriever. Egy lelkileg, fizikailag tönkretett staff/bull típusú kutyát rettenetesen nehéz szocializálni, újból közösségbe vinni, sokszor nem is sikerül.

2009. nov. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A finomabb kávét főz szöveg marhajó, én sem fogalmazhattam volna meg jobban!
2009. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hát jó nevelés, még csak 5 hónapos, az anyján meg a testvérein kivül más kutyafajtát még nem is nagyon látott, de az is igaz hogy az egyik szomszédba egy rövidszőrü magyar vizsla van, az nem ugatja meg semmi, a másik szomszédba egy amerikai bulldog dán dog keverék van, és sztem azért ugatja mert rivalizálnak
2009. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
de amugy imádom a kutyám, nem verekedtetném össze semék kutyával sem, bele halnék valami baja esne
2009. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
még akkor is féltem amikor eszik hogy pl véletlenül megakad a torkán a csont vagy valami vagy a csirkefej
2009. nov. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem staffordom van. Más kutyákkal jól kijön, amég a másik kutya nem balhézik. Ha mondjuk egy másik kutya rávicsorog, akkor sem támad egyből, hanem először csak kihúzza magát, felveszi a domináns testtartást, aztán néz. Ha a másik kutya ezután is kötözködik, akkor sem bántja, csak megfogja a nyakát, és földhöz csapja. Nem harapja meg nagyon, csak tartja lent a földön. Utána elengedi, és hagyja magát kiengesztelni. Ha esetleg ez nem lenne elég, akkor viszont ott már nagy gondok vannak... leginkább a másik kutyának.

De amég nem kóstolgatják, addig teljesen játékos minden kutyával. De szerintem nem is várhatom el hogy ne védje meg magát, Ő sosem kezdeményez verekedést.

2009. nov. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem kislány amstaffom van. Pincsi fiú van még, ők ketten kiskoruktól jól elvannak, de más kutyát még kerítésen keresztül is megakar enni. Én sem bulldoggal, sem doggal nem raknám össze, mind a 3 fajta eléggé vehemens természetű.
2010. nov. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!