Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf, fagyasztási idő?

Headlight kérdése:

Barf, fagyasztási idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék infókat kapni a húsok fagyasztási idejéről, hogy mit meddig kell fagyózni, hogy oké legyen.

Remélem tudtok segíteni, mert én sehol sem találom.

Köszi előre is.



2013. dec. 6. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fagyaszd mondjuk egy hétig :D


Ami engem illet, nem ügyelek a fagyasztásra, hentestől veszek húst. Van hogy frissen kapja, van amit 3 nap fagyasztás után, van amit egy hét fagyasztás után, ahogy veszem ki a csomagokat.


De vadat pl, amit én nem adok neki, szerintem egy hétig biztos fagyasztanám.

2013. dec. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor nem is olyan fontos a fagyasztási idő?

Azt hittem ezen múlik minden.

2013. dec. 6. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem Mondtam ilyet, hogy nem fontos a fagyasztási idő


Megoszlanak amúgy a vélemények amúgy... vannak akik egy hétig, vagy tovább fagyasztanak, mások szerint ez kevésbbé fontos.

Nyilván attól is függ, ki mit tart biztonságosnak annak függvényében, hogy honnan, milyen húst vesz.


Én hentestől veszek szárnyast/marhát - ezeket frissen is adom.

De ha vadat vásárolnék neki, ott elgondolkoznék, mondjuk egy hét fagyasztáson. Minimum.


Mindenesetre a kutyák gyomorsava elég erős. Mondhatni kinyiffant mindenféle kórokozót, baktérimot, stb... (kivéve ami a sertésben van, így azt nem adunk neki).

2013. dec. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De gondolom, aki fagyaszt, amolyan baktérimölési céllal teszi.

Ezzel vitatkoznak azok, akik szerint a fagyasztás nem öli meg a baktériumokat, csak "lelassítja a szaporodásukat".


Szóval a lehetséges verziók közül válaszd ki azt , amelyikben te jobban bízol, vagy állíts fel házi laboratóriumot az igazság felderítésére. :D Más ötletem nincs :*

2013. dec. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :-)
2013. dec. 6. 11:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vitaalap hogy a fagyasztás megöli e a bacikat mert kimutatták hogy nem teszi :D


A fagyasztás a férgek megölése ellen van.. de itt is van olyan féreg ami egy hónap fagyasztás után hal csak el..


Én nem fagyasztok semmit csak a tárolás miatt, ha veszek valamit kapnak a frissből is. 3havi féreghajtásra odafigyelek és kész.

2013. dec. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A fagyasztás valóban csak a férgeket öli meg :)


Egyébként ezek az ajánlott minimum fagyasztási idők:

baromfi-3-4 nap,

vadhús-1 hét,

marha-5-6 nap

mindenféle belsőség-1 hét

hal-2 hét


És persze disznó és vaddisznó csak főzve mehet (kivéve, ha 100%-ig biztos, h Aujeszkyre tesztelt).

2013. dec. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 6. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!