Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF-os etetés drága?

BARF-os etetés drága?

Figyelt kérdés
Szóval olcsóbban jövök ki vele mintha granulátumokat veszek.
2013. dec. 6. 05:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Szuperprémium minőségű. Hol találhatnák szakirodalmat, cikkeket, mindent a BARF-al kapcsolatban?
2013. dec. 6. 05:49
 2/5 anonim ***** válasza:

Én Brit Care táppal etettem korábban, most olcsóbban jövök ki szarvas nyesedékkel, egész nyúllal, nyúl gerinccel, nyúl májjal, lazaccal, marha vesével+léppel. De nem az ára miatt váltottunk, ez már csak mellékes.

Ha jó húsforrásod van, tényleg ki lehet hozni olcsóbbra, ha nincs, akkor lehet sokkal drágább is.


Magyar írás kevés van a BARF-ról, én a netboard oldalát olvastam át, a kutya.hu-n levő cikket ill. egy régi barfos segítségemre volt mindenben :)


Külföldi oldalakon több infót találsz.


Személyes tapasztalatokat itt is olvashatsz és olcsó húsforrásokat is:

[link]

2013. dec. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mihez képest. Akik nem próbálták, előzetes számolgatások alapján drágának gondolják. :D

Akik próbálták, tudják, hogy ez nem így van. :)

Ki lehet hozni kevésből is, némi utánajárással.

De költhetsz rá többet is, ha kényelmes vagy, és megengedheted magadnak.

Én utóbbi csoportba tartozom, piacról veszek hozzávalókat, és közepes testű kutyát havi 5000Ftból etek, kb.

Látva a változást, amit hozott a Nyers etetés a kutyámnak, fogalmazzunk úgy, hogy nem drágállom, még többet is megérne.

2013. dec. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Vagy ittvannak pl a rágócsontok. A kutyám kb 10 perc alatt eltüntet egy 20Cm es préselt bőr csontot, aminek darabja 1000Ft kb állateledelesnél.

Ha kap egy darab marhafarkat, azon hús is van, tényleg original-természetes :DDD és szűk egy hétig elvan vele.

Egy neki való darab olyan 500Ft ott, ahol én veszem. :)

2013. dec. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

43 és egy 48kilós kutyát etetek így, kettőjük etetése megvan nagyából 20.000ből. +-5000 attól függ milyen kiegészítőket és húst kapnak.


(az egyik fixen csak bárányt, kecskét nyulat és halakat ehet mert allergiás, a másikon tudok sporolni ha nagyon kell és akkor ő kap csirkét, pulykát amit olcsón találok.)

2013. dec. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!