Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell kezelni?

Hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés

... egy olyan kutyát, akit, ha lehoznak a parkba idióta módjára, ugatva morogva acsarkodva, tank módjára, összetörve a kisebbeket, szóval tekintet nélkül mindenre és mindenkire "játszik".

A legtöbb kutya kerüli, vagy a kutyások elmennek mikor meglátják őket - sajnos - az én kiskutyám pedig elég naiv teremtés, és mindíg elkezdi hajtani, 200km/h sebességgel. Ma úgy futtában alig tudtam elkapni őket. A másik kutya b*szik mindenre, emberre nem figyel, "hagyj békén" jelzést nem érti, csak lejön és tényleg mint egy nemnormális hajtja amit lehet, vagy aki hagyja magát.


Hogy lehet egy kutyából ilyet kihozni? Komolyan nem értem. Ha meglátom őket, én is fogjam meg a kutyát és induljunk el haza? Ha szólítom a nevén, rá se bagózik, sem a gazdájára. Szerintetek ez mi?


2013. dec. 6. 13:49
 1/9 A kérdező kommentje:
láttam már kutyákat vadul játszani, de valami egészen más, nem egy megnyugtató látvány. Ketten vannak amúgy, az említett eb közepes - nagy testméretű, aki vele van, pedig egy csivava. Állítólag azért ilyen "idióta" mert a csivava "tanította játszani". Ő amúgy még morgósabb, csak mivel kicsi, és fél, ezért álltalában távol marad, és úgy ugatja a többit. Szerintem elég nevetséges indok, érdekelne a véleményetek.
2013. dec. 6. 13:51
 2/9 A kérdező kommentje:
Amúgy, leteperni is szeret, nyakra ráfogni és cibálni, vagy nyakörvre, és full nemérdekli, hogy kiskutya e a másik, vagy miféle szerzet. Nyugtassatok meg légyszi hogy nem én vagyok "rasszista" hanem a kutya nagyon gáz.
2013. dec. 6. 13:55
 3/9 sippara ***** válasza:

Hehe, egy az egyben leírtad egy boxer "ismerősünket" :D

Sajnos semmit nem tudsz vele csinálni, pláne kisebb kutyával. Az enyém (bár rá is ráver egy tízest súlyban a boxer) újabban oda-odaszól, és le is tudja állítani, szóval egész jól kezeli, de amíg a gazdi nem változtat, addig ugyanolyan lesz a kutya minden sétánál - érdekes egyébként, hogy 10 hónapos huszonsok kilós rotilányhoz már nem engedte oda a kedves gazdi, sőt, külön megkért, hogy vegyem én is pórázra, szóval neki is csak addig buli, amíg kisebbekkel szórakozik a kutya.


"Hogy lehet egy kutyából ilyet kihozni?"


Napi két pórázon pisilős tíz perces séta + megfelelően energikus kutya + "leszarom"-típusú gazdi :)

2013. dec. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Alighanem.

Akkor, jó volt a meglátásom.

A gazdija valóban lesz*m típus, ezt már az első találkozásnál megállapítottam. Lejönnek aztán ő leül cigizni, vagy dumálni... nemtudom, az a baj, hogy amúgy helyes kutyái vannak, csak "nincs velük foglalkozva".

De ha hagyom hogy az én kutyámat szadizzák, attól sem lesz jobb a helyzet.

Egyszer még fel is ajánlottam neki pedig, hogy jöjjön velünk a kicsit távolabbi mezőre, kutyázni... mondta hogy ő arra lusta. :S


Köszi a választ. Akkor, kerülünk mi is.

2013. dec. 6. 14:02
 5/9 A kérdező kommentje:

Az én kutyám amúgy mindenkivel játszik, kicsikkel , kölykökkel is normálisan.Másokkal Futva, bírkózva, mindenhogy.

Ma 2 perc után emeltem ki eme eb fogai közül, és láttam rajta, hogy full szétcsúszott, ennyi idő alatt!!! Nagyon csalódott voltam, mit ne mondjak :D

2013. dec. 6. 14:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Legjobb,ha kerülöd.Sajna te nem tudsz mellettük nyargalni,hogy kezeld a kutyát a gazdája helyett.
2013. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nálunk is van jó pár ilyen kutya...gazdik leszarják, csak játszik. Főleg boxer, amstaff a ludas...és NEM AKARJÁK ÉRTENI a másik kutya jelzéseit: elfordulás, morgás, vicsorgás, odakapás, szemmel verés.

Gazdinak azért mondjátok, hogy ez nem jó és változtasson...azt kéne, hogy a kutyáját egy másik jól leverje

2013. dec. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kérdező: a te kutyád még kölyök vagy már felnőtt?
2013. dec. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
elég kölyök még :D 6 hónapos mútlt.
2013. dec. 6. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!