Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni simaszőrű...

Szeretnék venni simaszőrű foxterriert. Hol nézzem?

Figyelt kérdés
Persze nem keveréket.ha nem fajtisztát.Törzskönyv nem szükséges.Tud nekem valaki abban segíteni,esetleg melyik hírdető portálokon érdemes megnézni? Jófogás express kilőve...

2013. dec. 6. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Fajtiszta kutyákkal teli a menhely, a világ, mivel fajtiszta az a kutya, amelyikben nincs macska-ló-disznó vér. Tehát mind.

Egy FAJTAtiszta kutya azonban több százezres tétel is lehet, erre fel vagy készülve? Törzskönyv pedig szükséges, mindenképpen kell ahhoz, hogy ne egy fajtajellegű keveréked legyen csak.

2013. dec. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A foxi nem valló mindenkinek.

Az elsőnek teljesen igaza van.

Ha elírás lenne, bocsi. DE törzskönyv MINDENKÉPP kell a kutyához. A kutya vétele kb. 70 e-től van, mert a foxi nem drága fajta - ennyit is sajnálnál rá?


Amúgy Kórózs András: Agria kennel

2013. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha fajtatiszta kutyát veszel,akkor ahhoz JÁR a törzskönyv.Az nem választható,hogy kell-e vagy sem,hanem JÁR.


Ez a biztosíték,hogy fajtatiszta a kutya.Ellenben csak fajtajellegű keverék,de azt kapsz ingyen is a fajtamentőktől.


Nem hirdetőportálon kell keresni,hanem tenyésztőnél,akinek saját honlapja van.


Google: Sima szőrű foxterrier kennelek --> és kidobja :)

2013. dec. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Miért olyan nagy baj az, ha nincs törzskönyv? Én több, mint 100.000 ft-ért vettem a kutyusomat egy szuper tenyészetből. Azért nincs törzskönyve a kutyusomnak, mert én nem kértem, nem akarom versenyeztetni, csak szeretni. Miért lett volna fontos akkor is kérnem?
2013. dec. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, akkor átvertek, elég alaposan. 100 ezerért fajtajellegű keverék... Azért baj, mert igazi tenyésztőnél nem opció a törzskönyv, hanem JÁR, az igazi tenyésztőt nem érdekli kérsz vagy nem, odaadja. 5000 ezer forint, nem ezen kell spórolni, és egyébként is fontos hogy tudják honnan való a kutya, kik a szülők, stb. A kutya AZONOSÍTÁSÁHOZ fontos. CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az a kutya tekinthető fajtatisztának, akinek van törzskönyve, ez egy alapszabály. Most egy időre megszűnt a törzskönyvezés, de lapot akkor is kiadnak a tenyésztők, amivel a kutyáik utólag lesznek törzskönyvezve.
2013. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A 4. hozzászóló vagyok. Most nagyon megijesztettél. Azért köszönöm!
2013. dec. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4. : nem az vagoyk, aki ezt mondta neked, de igen, sajnos ez a helyzet...
2013. dec. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4. vagyok megint! Nem értem, mert olyan helyről vettem a kutyust, amit ha bírok a googlbe "xy fajta kennel" akkor az első pár találatban benne van. Teljesen normálisnak tűnt. Ott rontottam el, hogy amikor írtam az első levelemet érdeklődtem, hogy megvan-e még az egyik kutyusuk, mennyibe kerül és hogy nem kell törzskönyv, csak szeretgetni szeretném. Jött is a válasz, hogy törzskönyv nélkül ennyibe meg ennyibe kerül. Akkor a tudatlanságom miatt írtam, hogy nem kell törzskönyv, ma már máshogy cselekednék. Bízom benne, hogy ettől függetlenül nem lesz a kutyának bármiféle örökletes betegsége és hogy még így is jobban jártam, mintha szaporítótól vagy családtól vettem volna. :(
2013. dec. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom a foxi fajtamentőket, ahol elég sok mentett foxi van, de csak fajta jellegűek. Mivel csak akkor fajtatiszta valójában,ha törzskönyv is van hozzá. Amennyiben tenyésztőtől hozod tényleg nem opció a törzskönyv, automatikusan jár hozzá, a törzskönyv kiváltás a kutya árához képest elenyésző csak. Az átverés,amikor azt mondja egy tenyésztőnek mondott egyén,hogy amiatt olyan olcsó, mert épp nem váltotta ki.

Írd be keresőbe foxterriere kennel, vedd fel velük a kapcsolatot és válaszd ki a megfelelőt. Úgy gondolom,ha veszel egy foxit fontos,hogy honnan van és mik történnek vele abban a 8 hétben, mert problémásak lehetnek. kivétel a mentett foxik,de ott már mikor megkapod felvilágosítanak a kutya tulajdonságairól.

2013. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, és az Agria kutyákat én is ajánlom.
2013. dec. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!