Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg bolond fajta a Dalmata?

Tényleg bolond fajta a Dalmata?

Figyelt kérdés
Dalmata kiskutyát szeretnék venni, de mindenki le akar beszélni róla, mert hogy állítólag nagy százalékban bolondok ezek a kutyák, és nagyon nehéz kezelni őket. Saját tapasztalat valakinek vele esetleg? Tényleg olyan nehéz eset?

2013. dec. 6. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

nagyon egyszerű. elmész egy kiállításra, keresel pár tenyésztőt és megkérdezed tőlük

vagy megkeresed a dalmata fajtamentést, esetleg el is mész megnézni hogy na milyen is a dalmata élőben és mindjárt meg is tudod

2013. dec. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem dalmatám van, 7éves kan. Teljesen normális, kedves, játékos. Egy nagy hibája van hogy agresszív a kan kutyákkal, de KIHANGSÚLYOZOM ez nem miatta van, hanem mert elrontottam a nevelését (első kutya, és nem lett időben szocializálva) De ez bármelyik fajtánál probléma akinek el lett rontva a nevelése! Én ajánlani tudom, ráadásul a dalmata mentésnek most rengeteg kutyája van, mert tegnap éjjel mentettek 19 kutyát! Befogadhatsz ideiglenesbe is és megtapasztalod milyenek, de úgyse lehet nekik ellenállni!

2013. dec. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Egy kutya sem "bolond"..A Dalmata egy úgymond nehezen kezelhető de ha a gazdi, jól nevelni akkor nincs gond :)
2013. dec. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Pontoz :)
2013. dec. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bolond fajta nincs.Való igaz,kissé makacs,néha szeleburdi kutyák,de hozzáértő nevelés és megfelelő szocializáció mellett éppolyan szuper kutyák tudnak lenni,mint a többi fajta.Viszont nem árt,ha van már kutyás tapasztalatod.
2013. dec. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem bolond. Makacs és akaratos. Nagy a mozgásigénye, viszont nagyon intelligens kutya, ezért mindent egyértelművé kell tenni számára, mert keresi a kiskapukat. Akkor lesz bolond, ha nem mozgatod eleget. Ez esetben ne ezt a fajtát válaszd. Napi 2x30 perc közel sem elég neki.
2013. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
DEHOGY BOLOND!!!Esetleg több a mozgásigénye,amit sokan nem adnak meg neki ezért "bedilizik". Ha jól neveled(nem könnyű,elismerem),akkor egy "nem dilós" kutyád lesz.Esetleg ajánlom a kutyasulit.
2013. dec. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekünk volt. Az első években kicsit szeleburdi, de én úgy gondolom, hogy az első két évben minden kutya kicsit bolondos. Ez legalábbis az én tapasztalatom. Ha csak a német juhászunkat veszem példának, sosem jött meg igazán az esze. Valamiben okos volt, valamiben viszont nem tudtuk megnevelni.

A dalmatánk viszont mikor kinőtte a gyerekkorát, akkor egy igazi családtaggá vált. Aranyos, családszerető, kis huncuttá változott, akit imádtunk. Mikor elment, megfogadtam, hogy nekem legközelebb is ilyen kutya kell. Mivel egyszerre volt a német juhásszal, most sajna ő is elpusztult fél éve, itt az ideje, hogy újra dalmatánk legyen. Már le is van foglalva. Jövő hónapban már jön hozzánk.. :)

Bevállaltad?

2014. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!