Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik ismerősőm kutyája...

Egyik ismerősőm kutyája folyton vakarja rágja magát. Vajon mitől viszkedhett ennyire az egész teste?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Parazita, allergia, gomba......

El kell vinni az orvoshoz és ki kell vizsgáltatni.

2009. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Rühes, bolhás, ilyesmik, biztosan valami élősködő. Vigye el állatorvoshoz!
2009. nov. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
allergia, élősködő, gomba
2009. nov. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
allergia, élősködő, gomba. Vagy mondtátok már? Te is, kedves előttem szóló?
2009. nov. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az én fr.bulldogom 8 éve vakarózik és rágja magát.Rengeteg orvosnál jártunk, egyik sem tudja meggyógyítani.Egyedül az Eczekan nevű gyógyszer enyhítette a tüneteket, csak azzal meg vigyázni kell.
2009. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólókhoz, lehet gomba,rüh,bolha,allergia,tudnám javasolni neki valami gyógysamponnal való fürdetést,utána frontline comboval cseppentsen a nyakába.
2009. nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

El kell vinni állatorvoshoz, és bőrkaparékot kell venni tőle.

Okozhatja allergia, gomba, vírus, baktérium, szervi megbetegedés külső tünete is lehet.

A bőrkaparék tenyésztés eredménye alapján fel lehet írni a megfelelő krémet, gyógyszert, sampont, stb., ami helyrehozza.

Labor nélkül nem szabad kezelni, mert a rossz diagnózis alapján adott szer többet árthat, mint használ.

2009. nov. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én labim is vakarta magát, jött a doki, megvizsgálta, és két dolgot mondott: 1, bolhairtózzam, 2, mirigyproblémái vannak, meg van duzzadva (grr, mondta a nevét, de elfelejtettem...) az egyik mirigye. Benyúlt a fenekébe, kinyomta azt a mirigyet, (nem volt guszta vagy illatos élmény!), aztán adott 4 db., kockacukorra emlékeztető gyógyszert (kb. 2500 Ft volt), azt kellett beadni neki, naponta egyet.

Azóta nem vakaródzik.

2009. nov. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!