Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reggeltől estig ugat a 2...

Reggeltől estig ugat a 2 kutyám, szinte egymás ellen ugatnak! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már attól félünk, hogy a szomszédok feljelentenek. (kertes házban élünk).

Hogyan lehetne szabályozni, hogy ne ugassanak?

Legfőképpen hajnalban, és késő este.



2013. dec. 7. 21:15
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Persze, megértem, a szívem mélyén tudom, hogy nekik így nem jó, de azzal áltatom magam, hogy etetem és néha megsimogatom, az elég. Nagyon szeretem őket és arra gondolok, hogy ha máshoz kerülnének, nem találnák a helyüket. A border 6 éves, a golden 2.
2013. dec. 7. 22:41
 12/26 anonim ***** válasza:
78%

Ne áltasd magad. Tudom, hogy nehéz (én mondjuk csak nyúltól és csincsillától váltam meg), de egészen komolyan mondom, hogy most nem találják a helyüket. Ha sikerülne jó gazdit találni nekik, akkor nagyon gyorsan megtalálnák a helyüket, és boldogan élhetnének. A 2 éves még tök fiatal, neki elég jók is az esélyei. A kaja nem elég, meg a simi. Sőt, egy nem jó kaján tartott, de foglalkoztatott kutya boldogabb, kiegyensúlyozottabb, mint a ti kutyáitok (láttál már hajléktalan-kutya párost?).

Ez a helyzet egyikőtöknek sem jó. Ha nincs időd a kutyákra, az egyetlen megoldás az elajándékozás, amiben a fajtamentők nagyon sokat tudnak segíteni azzal, hogy kiteszik a honlapjukra őket. De te is hirdesd őket.

2013. dec. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
78%

Szia! A borderről tudok nyilatkozni, mert azt tartok. Lakásban van, kisebb koromban kaptam, családdal éltünk. Anyám házikosztot adott neki, én naponta 2X vittem le, kb. fél órára, meg itthon kicsit játszogattam vele. A lakás darabokban volt, a kutyám elszórakoztatta magát, feltépte a szőnyegeket, lekaparta a falat, ugatott, stb. Anyámék elköltöztek, a kutyám maradt, és akkor nekiálltam NEVELNI. Napi 5-6 órát vagyunk az utcán, ez folyamatos lemozgatást jelent, 99%-ban póráz nélkül van. Folyamatosan szaladgál, jelölget, minden nap találkozunk a parkban 8-10 pajtival, akikkel FOLYAMATOSAN fárasztják egymást, rohannak, birkóznak, és sokszor ezután még itthon is igényli a fárasztást, eldugok neki dolgokat amiket megkeres, trükközünk, stb. Hétvégente egész napos kirándulások, egyszer 32 km-t jött velem kék-túra vonalon, de fele annyira sem fáradt el mint én. Kutyasuli heti 3 alkalommal, a legkülönbözőbb agyi fárasztások a rengeteg fizikai mellett, nyáron úszás, kirándulások, és mindenhova velem jön, baráti sörözések, nyaralások, stb.

Tehát napi 5-6 óra ALAPHANGON, emellett folyamatosan velem van, és így érzi jól magát. Bírna még többet is, de ez így teljesen oké, érdekes azóta hangja sincs a kutyának, nem szed szét semmit, egyedül lehet hagyni...

Ne kiabáljatok velük, szegények nem tehetnek róla. :( Nem tudnál egy kicsivel több időt rájuk szánni? Napi 1 órád csak van egy sétára...

2013. dec. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
67%
az egész családban senkinek sincs napi egy órája hogy elvigye őket? akkor miért bordert választottatok? nem lecseszni akarlak így ismeretlenül, hanem megérteni a helyzetet és segíteni: soha nem is sétáltak?
2013. dec. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
78%

Most őszintén...Neked az élet lenne,ha be lennél zárva egy házba,se tv,se internet,se mobil,se ps,se xbox360,lényegében semmi nincs a házban,csak egy kanapé meg egy ágy.

Nem mehetsz ki soha a házból,mert jó nagy ház,szaladgálj benne.Napi 1x jön valaki,aki ad enni,mert szól hozzád 2 mondatot egyébként folyamatosan egyedül vagy.


Neked ez élet lenne?


A border olyan munkakutya,hogy még a kutyások közül is sokan nem vállalják,mert "csak" 2-3 órájuk lenne vele foglalkozni,az meg baromi kevés.Erre neked egy perced nincs soha,de neked kellett a border.


A kutyák meg fognak bolondulni,előbb utóbb akár egymást vagy magukat is elkezdik marcangolni,mivel annyira ingerszegény környezetben élnek.Mind a kettőnek baromi nagy mozgásigénye van,jelenleg az állat szemszögéből ez kínzás.

Ne áltasd magad tovább,a kutyáknak ez az élet nem jó,és csak rosszabb lesz.

Vagy csinálsz 3-4 órányi szabadidőt magadnak és elviszed őket NAPONTA,vagy keress nekik szerető gazdát,hogy boldogan élhessenek végre,mert eddig ez nem jutott nekik.


Egyik kutya sem kerti dísz,mindegyikkel foglalkozni kell.

Az ordibálástól pedig nem fognak elhallgatni,mert frusztráltak.A frusztráció okát kell megszüntetni,annak 1 módja van,mégpedig a mozgás.Aki nem tudja kielégíteni a kutyái igényeit,az ne tartson kutyát.


SÉTA,SÉTA,SÉTA,SÉTA...ha nem megoldható,akkor új gazdi.Más megoldás,nincs.

2013. dec. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Te sem szereted azokat a kutyákat igazán.

Mivel valószínűleg gyerek vagy, időd aztán bőven lenne foglalkozni velük.

Ismerek olyat aki csak azért hazajárt városból vidékre a szüleihez sűrűbben hóban fagyban hogy a kutyáját elvigye legalább egy héten egyszer egy pár órás sétára, pedig ez neki is pénzébe és idejébe került, de ha az ember szereti a kutyáját, akkor ilyen dolgok fel sem merülnek akadályként.


A kutya nem tudja milyen jó sora van (egyébként pont hogy nincs), te sem tudod.

Más mindent megadna ha egyből két ilyen kutyája lehetne, neked meg ott vannak, és nem foglalkozol velük.

Te tudod milyen jó sorod van? Nem.

Sokan cserélnének veled. No szerinted akkor egy kutya majd megfogja érteni hogy "hűha én most jó kaját kapok, akkor most hiába unatkozok baromira, csendben maradok mert jó kaját kapok"?

De a számítógép cicergetésre meg F4szbukra biztos van idő...

Az embernek arra van ideje, amire szeretné hogy legyen.

2013. dec. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%
Most ajándékoztam el a kutyánkat.Nagyon szerettük,a párom még meg is siratta mikor megtudta,hogy meghirdettem.De neki jobb így.Nálunk be volt zárva egy fedett kennelbe,jó kajákat kapott,néha még sétálni is elvittük.Heti 1-2szer.Most lakásban lakik,mindig a gazdival.Neki így tökéletes.Ezt a párom is megértette,pedig tudom sosem bocsájtja meg nekem,hogy odaadtam a kutyáját.A kutya érdekét is nézd.
2013. dec. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
14/17 válaszoló: Mindenki dolgozik, nincs időnk. Amikor a border idekerült, én még tanultam, és tudtam is vele foglalkozni. Most már, kb. 3 éve dolgozom.
2013. dec. 8. 08:07
 19/26 A kérdező kommentje:
16/18-as válaszoló: Nagyon rosszul látod! Nem vagyok gyerek, 27 éves. Ne írj olyanokat, amit nem látsz át igazán. Nem szoktam a gép előtt ülni, este fél 7-re érek haza. Egyszerűen nincs időm elvinni őket sétálni. Abban reménykedem, hogy a nagyfokú szeretet elég lesz nekik. De most már látom a hozzászólókat, hogy ez nincs így. Mindannyian egy véleményen vagytok.
2013. dec. 8. 08:11
 20/26 anonim ***** válasza:
67%

De azt azért tudnod kell, hogy az lenne a legeslegjobb megoldás, ha te változtatnál, és így lenne időd velük foglalkozni. Mondjuk napi 2 óra 0-hoz képest már nagyon jó lenne.

Én is azon a véleményen vagyok egyébként, hogy az időráfordítás (pláne ilyen kevés idő) csak akarat kérdése. Írd össze egy papírra, miket szoktál csinálni egy nap. Aztán egy másik papírra rajzolj egy nagy kört, ez a kör a nap 24 óráját jelképezi, csinálj rá beosztást. Aztán oszd cikkekre a tevékenységek alapján. Így látni fogod, mi az, amire túl sok időt fordítasz, mi az, amiből le lehetne faragni.

2013. dec. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!