Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff vagy rottweiler...

Amstaff vagy rottweiler vásárlása a megfelelőbb egy családban?

Figyelt kérdés
2013. jún. 26. 00:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Következetes nevelés és tapasztalt gazdi mellett bármelyikből csodás családi kedvenc válhat.
2013. jún. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
De amstaff inkább, a rotikkal több gond van...
2013. jún. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
6%
Miért akar bárki is ÖLÉSRE kitenyésztett állatot? Ez önámítás,hogy jó neveléssel elkerülhető,hogy gondoljon egyet x évesen és szétmarcangolja az udvaron játszó kisgyereket. Ja,igaz,többnyire panelba szereznek be ilyen dögöt,hadd őrüljön meg mielőbb. Igaz,amelyik engem meg a gazdáját megtámadott,hatalmas területen élt,kint.. Sőt azé az ismerősömé is,aki tenyésztette a rotikat és minden képzés ellenére végül golyó végzett velük az x-edik támadásnál.. Csomó kutya van,ami jó házörző,mégse érzi magát langyinak tőle egy sérült lelkű,gyenge ember,de meg se támadja,ha pl. sántítva megy haza!!!
2013. jún. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
0%
Én egy Pánikoló gorillát javaslok, lehetőleg óvodák védelmére. Vagy Tibi atyát.
2013. jún. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
Egyiket sem ajánlom mert nem értesz a kutyákhoz.
2013. jún. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

A rotikkal sincs több gond, mint az amstaffokkal...


Mindkettőhöz egyformán erős kéz kell, következetesség, türelem, nyugodtság és sok-sok szeretet!


Na meg, hogy ne hagyjuk, hogy a gyerek ugráljon a fején, meg úgy általában a kutyán...

2013. jún. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Monita!


Az a tenyésztő ismerősöd eléggé félrenevelhette a kutyáját, ahogy sokan mások...


Úgy bírom már, hogy mindig a kutya a hibás, holott nem, mindig a gazda!

2013. jún. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 compactegon ***** válasza:
71%

Monita86, épphogy sikerült lebeszélnem magamat, hogy ne írjak neked privát üzenetet...ha az én kutyámat ledögöznéd, 10 centivel nyújtanám meg az orrod. azon kívül se lelki sérült, sem gyenge ember nem vagyok. pont.

a staff szerintem jobban illik a családi kutya kategóriába, hisz többségük kedves, odaadó kutya, kifejezetten emberszerető. a rotik (szerintem) egy fokkal nagyobb kihívást jelentenek, ők inkább munkakutyák.

2013. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Mindkét fajta egy angyal ha megfelelően van nevelve, képezve. Nekem amstaffom van, bár hála istennek soha nem volt vele nagy gond, mármint agresszió, dominanciás bajok, és stb. Az enyém megadó típus inkább, és nagyon gyermekszerető. Mindent eltűr a 10 éves húgomnak, bár a határokig, persze. A roti se bánt senkit ha betartják a szabályokat, és nem okoznak neki fájdalmat. A roti is tetszik mint fajta, gyönyörű kutyák!
2013. jún. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Monita86: Talán mert a család védelme is fontos számára? És erre nem megfelelő bármilyen kutya...

A stafford pedig ha jó idegrendszerű szülőktől származik, kiskora óta gyerekekkel van, akkor nem is kell nagyon a következetes nevelés, megtanulja maga is, hogyan járhat gazdája kedvében, ha jól bánnak vele.

Mert Neked milyen kutyád van? Pincsi? A szobakutyák az igazi vérebek a családban... tacskó, yorkie, bármelyik kis terrier többet támad emberre, mint ezek az "ölésre kitenyésztett" kutyák. Méghozzá nem is ember ölésére voltak kitenyésztve, a volt harcikutyákat is meglehet szelídíteni, akár belőlük is válhatna családi kutya, csak neked gondolom fontosabb, hogy más mit mond, aki sz*rt se tud a fajtáról.

2013. jún. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!