Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknél a kutya az ágyban...

Akiknél a kutya az ágyban alszik. Nappal is felengeditek vagy csak éjszaka? (bővebben alul)

Figyelt kérdés
Így is megtudjátok tartani a falkavezérségeteket?

2013. dec. 10. 12:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
A lábunknál alszik. alapból nappal nem jön fel, de néha elöfordul de simán le lehet hesegtni. Ha nem vagyunk itthon akkor sokszor felmegy ami nem is zavar ha nem túrja össze és csak lent fekszik ez nem mindig jön össze Komoly fészket épit néha:) Rájöttem ha a párna részre ruhákat dobálok akkor csak lent fekszik tehát most ezt szoktam csinálni. ha pokróccal eltakarom akkor tuti összetúrja. A hierarhiában semmi gondot nem okoz ez. Hozzáteszem már 7 éves tehát már rég kialakult ki a fönök, viszont csak kb 2 éve alszik velünk. Azelött külön aludt.
2013. dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Mi köze annak a falkavezérséghez, hogy hol alszik a kutya?
2013. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Nappal is.Tulajdonképpen az a helyük.Volt nekik külön is,de soha nem igényelték.
2013. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

Én nappal és éjjel is. Az ágyban aludt, a lábamnál. Néha szemtelenkedett és megmorogta, aki odajött hozzám, na akkor meg kellett fegyelmezni, de a falkavezér egyébként mindig is én voltam :)


Azért múlt idő, mert már öreg és le kellett tiltani az ágyról (kis testű, az ágy magas tehát még könnyebben összetörheti magát, mint egy nagy kutya).


Most a saját kis vackában alszik (varrtunk neki pihe-puha matracot), de az én szobámban, az ágy mellett :)

2013. dec. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom igazán, nem befolyásolja a dolgokat, hogy egy helyen alszunk?
2013. dec. 10. 13:45
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Szinte bármikor feljöhet az ágyra, nincs engedélyhez kötve. Álltalában reggelente találom magam mellett, ahogy bújik, amúgy a konyhában tartózkodik, vagy a kanapén.


Most attól, mert így feljöhet az ágyra, a "nem" szót, vagy hogy valamit nem szabad, nem szeretnék, még ugyanúgy érti. :D

2013. dec. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
az lemaradt, hogy köszönöm a válaszokat, sokat segített :)
2013. dec. 10. 13:52
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem igazán befolyásolja a falkavezérségét addig amíg te engeded és nem ő követeli ki..


Azt egy kutyának egyébként elég nehéz elmagyarázni hogy figyu srác csak akkor jöhetsz fel ha megengedem és bent vagyok és stbstb

Ha felengeded akkor napközben mikor nem vagy otthon akkor felfog menni. Magától felfog menni ha ott fekszel és nem kérted meg rá akkor is, Ilyenkor persze leküldheted de akkor le is kell mennie :)

2013. dec. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Akiteki ***** válasza:
94%
A farkasok is egy falkában alszanak a vezérrel. Megvárják, míg a főnök lefekszik és mindenki köré kucorodik. Ez így működik ágyi kutyák esetében is. Ettől nem gyengül a pozíció, sőt! A legengedelmesebb kutyáim kiskorukban velem aludtak, ha később már nem is.
2013. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%
Nekem vizslám van (nagyon igénylik a fizikai kapcsolatot) és nagyon sokat javult a kötődés és az összehangolódás, amikor kiskorában megadtam magam és egy nyaraláson odaengedtem a matracomra. Azóta sem alszik velünk, csak a hálóban, de a kanapén szoktunk együtt szunyókálni délután. Az összetartozás érzés erősödött benne, sokkal jobban figyel rám azóta.
2013. dec. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!