Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agressziv foxterierrel mit...

Agressziv foxterierrel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

3 éves a foxi kutyánk és sajnos egyre agresszivabb. Azóta kezdődött nála mióta elütötte egy autó.Nem sérült meg szerencsére, de fejben már nincs jól. Sokat foglalkoztam a nevelésével, amig még suliba jártam, de mostmár munkahelyem van és nem mindig jut annyi idő rá.

Apumat már nagyon zavarja hogy álladóan ugat,reggeltől estig, sokszor éjszaka is akkor is ha semmit nem lát, ha bent van a házba nyüszit, mert ki akar menni. Apum itthon dolgozik, az irodája a földszinten van, Nagyon oda kell figyeljen és nem zavarhatja meg semmi, mert árammal dolgozik de annyira zavaró hogy nem tud tőle odafigyelni. Mit tehetnék hogy ne legyen ilyen haragos? Ha elviszem sétálni minden kutyának nekiesik, ezt nem tartom normálisnak. Tegnap a barátom simogatta a fejét a kutya erre megharapta. Nagyon szomorú vagyok miatta. Mit tehetnék?


2013. dec. 11. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínű a kutya fél valamitől és nem megfelelőek a falkában a sorrendek sem.


Rendszeresen kell eljárnod vele kutyaiskolába, és ebben az esetben neked kell sokkal többet tanulnod a kutyádról. Addig is nézz szét a Cerberos kutyaiskola honlapján az online gazdiképzőjében.


Szánj a kutyádra több időt: egy foxival sportolni kell meg sokat foglalkozni vele.

2013. dec. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A foxi.Nagyon pörgős nehezen lefárasztható kutya erős ösztönökkel.Nem elég a kert a séta.napi intenzív lemozgatást igényel ill.olyan foglalkozást,ahol az ösztöneit levezetheti.Különben átmegy non stop ugatásba ill.könnyen agresszívvá válhat.Nem gondolom,hogy ez a balesettel lenne összefüggésben,inkább az életkorával,meg a hosszan tartó levezetetlen energiákkal.Mindezek mellé a nevelést is oda kell tenni,mert nem egy könnyen kezelhető fajta.
2013. dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sem biztos, hogy a baleset miatt ilyen a kutyád. Nekem inkább úgy tűnik, hogy baromira sok az energiája, amivel nem tud mit kezdeni.

Keresned kéne olyan embert, aki házhoz menne pár alkalommal, felmérné a kutyának a viselkedését, satöbbi. Tudom, biztos nem olcsó dolog de mivel neki akar menni más kutyáknak, ezért nem viheted be csak úgy kutyasuliba.

2013. dec. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem a baleset miatt ilyen.1. Nincs lemozgatva, a foxiknak az kell hogy labdáz vele vagy 1 órát, sétáljatok, klikkerezettek, biciklivel futtasd vagy simán.2. Nincs fegyelmezve, megnevelve.Az hogy mondjuk tud ülni semmit nem jelent.Fegyelmezni kell, de nem ütni vágni.Ugat mert unatkozik.Falkasorrend felállítása, mivel azt hiszi a főnök.
2013. dec. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!