Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rettegek a szomszéd kutyáktól!...

Rettegek a szomszéd kutyáktól! Szét akarnak marcangolni! Én már inkább megölöm őket, mint hogy félnem kelljen tőlük! Van más módszer, is?

Figyelt kérdés

A mellettem lévő szomszédnál van 2 kutya láncon vannak, de sajnos nem mindig!

Elengedik őket valamiért, gondolom a "kutyának is kell a mozgás" címszóval! És fenevadok! Mennék ki az utcára, és már ugatnak rám mert látnak. Kinyitom a kaput, kilépek, rohannak vissza a házuk elé, és várnak az utcán ugatva!

Persze fostam kimenni! 2 nagytestű kutyát egyedül nem tudok lenyomni!

A szomszéddal nem tudok beszélni, sose látom, csengő nincs, postaláda sincs!

ÉS félek ezektől a dögöktől. Szóval ezek rákészültek a támadásra! Pont arrafelé kell elmennem a bolt, busz, meg ilyenek felé! Másik irányba ha megyek +15 perc séta, mert az utca hosszú, és középen lakok, mondjuk inkább a negyedénél, és az nagyon nagy kerülő!

Szóval nem akarok rettegni ezektől a dögöktől! Hogy itt terrorizáljanak!

És ez már sokadik eset! Ott tartok, hogy egyszer jöttem haza, és megint kint volt a két dög, és akkor nem mertem haza jönni! ezek kiszúrtak messziről, és már ugattak, és keringtek itt a házuk előtt! És elmentem inkább még a helyi kocsmába beültem, és vártam vagy 3/4ed órát, mire tiszta lett a terep!

Szóval ezektől félek! És most már szerintem viszek magammal valami vágóeszközt, aztán ha nekem jönnek, én nem hagyom magam!


Nem is értek a kutyákhoz, de az, hogy ugatnak, morognak, és itt támadó jelleggel bevárnak az utcán, még csak a kertbe sem mennek be, szóval az utcát őrzik az nekem 99% hogy bántani akarnak! És ketten több bátorságuk is van!

Mennyi az esélye, hogy ha elindulok arra felé a bolt felé, hogy nekem jöjjenek? Nem tudok az út túl odlalán menni, mert azt is védenék! Itt az egész út szakaszon járőröznek!



2013. dec. 6. 22:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Amikor kint vannak ki kell hívni a sintért. Nálunk negyed óra alatt kijönnek.
2013. dec. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 intrepid ***** válasza:
80%
Önkormányzat, tanúkat szerzel, hogy nem csak hisztizel, - ha nem mersz miattuk hazamenni, mert támadnak, kihívod a rendőröket, akkor már van egy jegyzőkönyv, és őket megtanítják a szabályos kutyatartásra.
2013. dec. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Pont erre van a helyi gyepmester.
2013. dec. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha kimennek,azt a területet amit bejárnak,ugyan úgy védik,mint asajátot.Számukra nincs különbség.Ezért nagy az esélye,hogy előbb utóbb harapni fognak.Jegyzőnél lehet bejelenteni,ha a kutyák nincsenek oltva,chipezve,még büntetést is kap az illető.Telefonoddal azért vedd fel,hogy könnyebb legyen bizonyítani.
2013. dec. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem két nagytestű, területét védő kutyának nem érdemes nekimenni. Nem éri meg a kockázatot, ha az ember választhatja azt is, hogy sintért hív.
2013. dec. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És ha lefújnám mind kettőt egy jó adag gázsprével? Akkor nem mernének utána rám se nézni!
2013. dec. 6. 23:05
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
... vagy még jobban bepörögnek és neked esnek
2013. dec. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
ne akard megoldani te erőszakkal, szólj a szakembereknek!
2013. dec. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Nos apukám anno ezt egy nagy lapáttal oldotta meg, hozzá sem ért a kutyához de ráordított és visszakergette, utána rá már nem mert támadni. Én viszont nem mertem arrafelé menni. Kutyának viszont póráz nélkül egyedül semmi helye az utcán! Először ragasztanék egy levelet a szomszéd kerítésére a telefonszámommal, hogy megbeszéljük a dolgot (mikor épp láncon vannak a kutyák), ha nem keresne meg akkor a másik megoldás a gyepi vagy állatvédők.
2013. dec. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

AZ a baj, hogy ha el is éred valami úton módon, hogy tartsanak tőled (gáz/paprika spray) az sem jelent hosszú távon megoldást, csak tüneti kezelést ideig óráig.

A kutyákat meg ne büntesd azért, mert egy szerencsétlen gazdájuk van..

Hívd ki a sintért, mondd el a helyzetet, ő úgy is először a gazdát próbálja meg elérni, ha meg nem megy elviszi őket. bedobsz a postaládába egy cetlit, amin tájékoztatod a gazdát arról, hogy a kutyáit elvitte a sintér (amúgy ezt a postaládás levelet most is megoldhatnád, amibe leírod szépen az álláspontodat) és kész.

Meg ha úgy véled fel is jelentheted a gazdát.

2013. dec. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!