Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy rokonod meghalna,...

Ha egy rokonod meghalna, akinek agresszív és neveletlen kutyája van, magadhoz vennéd másik kutya mellé?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Írtam már ki kérdést, a kereszt szüleimnek van két golden retrievere akiket soha életükben nem sétáltattak, nem neveltek, elkényeztették őket és én már gyakorlatilag nem merek hozzájuk menni, mert félek a kutyáktól. Felugrálnak, fellöknek, gyakran összeverekszenek (két ivaros kan) és mikor kereszt papám egyszer közéjük nyúlt úgy megharapták, hogy varrni kellett a kezét. 1000 nm-es telkük van, de mint tudjuk ez nem elég egy kutyának ha nincs vele foglalkozva soha, csak olyan szinten hogy kidobják nekik a kenyeret az udvarra mikor a házban már zavarnak de nem tudják kiküldeni őket.

Elmentem hozzájuk, a nagyot tudtam sétáltatni (5 éves) némi jutalommal motiváltam, de mivel nem velük lakom és heti 1X ha át tudok menni (elég messze laknak) ez édes kevés. A kicsivel nem tudtam mit kezdeni, nem volt hajlandó pórázon jönni, és mikor elkezdtem trükközni elég komolyan a tudtomra adta, hogy neki ez nem tetszik. Nem vagyok profi, így nem fogok kísérletezni.

Viszont a kereszt szüleim sajnos nagyon idősek, és eléggé úgy tűnik hogy a kutyák túl fogják élni őket. Erről beszélgettem anyukámmal is, aki egyből azt mondta hogy "Hát majd elaltatjuk őket!", de egészséges kutyát nem fognak altatni, igaz? Elajándékozni nem fogjuk tudni őket, legalábbis a mai világban ahol a menhelyek tele vannak aranyos és normális kölyök kutyákkal, miért pont két agresszív 5 és 6 éves kövér goldi kéne valakinek? Persze meg fogom próbálni ha oda kerülünk. Szeretnék felkészülni, mert nagyon rossz egészségi állapotban vannak és ha bekövetkezne a baj (bár ne így lenne) ne akkor álljak már ott hogy na akkor most mi lesz?

Elméleti a kérdés, de ti mit kezdenétek két agresszív kutyával ha olyan helyzetbe kerülnétek hogy hirtelen a ti felelősségetekké válik két ilyen kutya sorsa?


2013. nov. 24. 09:24
 1/4 anonim válasza:

Szerintem próbálj meg beszélni a kereszt-szüleiddel is, nem arról, hogy mi lesz ha meghalnak (de ha jól fogadják akkor akár arról is), de főként arról, hogy próbáljanak legalább egy kicsit foglalkozni velük. Akár csak annyit megtanítani a kutyáknak, hogy hallgasson a nevére, ül, fekszik, ott marad, nem ugrál körülötted. De ezeket te is tanítgathatod nekik. A heti 1 alkalom tényleg kevés, de semminél azért még is több. Ha van rá lehetőséged próbálj meg többször kimenni hozzájuk. Nagyon sok kitartást és türelmet igényel!

Sok Sikert!!

2013. nov. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kövér goldi nem él túl sokáig,max 10-12 évet.Ha szerencsések, előbb kimúlnak mint kereszt szülők,akik remélhetően több kutyát nem szereznek be.
2013. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nagyon kövérek a kutyák?
2013. nov. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Minden nap 1-2 kiló kenyeret megesznek "nasinak", azzal kergetik ki őket a házból. Ezen kívül teszkós táp+valami w-s konzerv (sz@r tápokban nem vagyok otthon :D) és még maradék ami tészta, fűszeres kaja, süti, ilyesmi. Gondolhatjátok... Amúgy a kicsi még csak-csak mozog, a nagy már nem nagyon tud futni, inkább csak egy helyben toporog. A kereszt szüleim meg nevetnek, hogy milyen aranyos... Az idősebb úgy néz ki mint egy hordó, csak a nagy bele látszódik, se mellkas, se nyak, se csípő. Egy hordó. A fiatalabb meg most kezdett rá hasonlítani, mert lustul el. Úgy sajnálom őket hogy sírni tudnék. :(
2013. nov. 24. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!