Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láncon van a kutyánk és sajnálom?

Láncon van a kutyánk és sajnálom?

Figyelt kérdés
Már vagy 10 éve láncon van nem tud menni sehova ott éli le az életét és sajnálom de semmit nem tehetek érte mert nincs pénzünk keritésre.

2013. dec. 11. 13:00
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
83%
milyen fajta amúgy? nagyon hálás lesz ha foglalkozol vele, hamar feloldódik és megnyugszik majd!
2013. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
69%
Add oda valakinek jo helyre, vagy írj egy állatmentő szervezetnek, hogy segítseenek gazdát találni neki, mert ez így nem élet..
2013. dec. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a szüleim dönthetik el hogy mit csináljak vele meg minden.
2013. dec. 12. 09:33
 34/40 A kérdező kommentje:
Amúgy kotorékeb.
2013. dec. 12. 09:34
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
egy tacskóval csak elbírsz, ha rángatja a pórázt akkor is.
2013. dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Rád szólnának, ha foglalkoznál vele? Meg sem merem kérdezni, hogy nem tudnál velük elbeszélgetni erről? Eltudom képzelni milyen lehet a szitu, eddig az volt a megszokott, hogy így él már 10 éve és értetlenkednének, hogy most meg miért abajgatod a kutyát. Valahogy mégis meg kéne próbálnod, nincs más megoldás hidd el!
2013. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még egy másik alternatív megoldás: névtelenül bejelented az állatvédőknél, nem fogják megkérdezni ki vagy hidd el. Kimennek, körülnéznek, persze ez a szüleidnek nem fog tetszeni, biztos majd hőbörögnek, hogy mit képzelnek, bla bla bla, az állatvédők meg vágni fogják hogy tarthatatlan a helyzet és elviszik. Ez esetben elvihetik, jobb lenne ez a kutyának. Ez így nem élet neki, te is látod. Esetleg első körben megkérnek rá, hogy javítsatok az állapoton, amire jó estben úgy reagálnak a szüleid, hogy megengedik futtatni pórázon az udvarban. Mert hiába nem hatósági szervek, elég meggyőzően tudnak hatni.De hangsúlyozom, ez egy B verzió, mert azzal számolnod kell, hogy a szüleid kb. két hétig azon fognak morcogni, hogy vajon ki jelentette fel őket, és az összes szomszédot utálni fogják, te meg kussolsz, közben szarul érzed magad és max. azzal vigasztalod magad, hogy nemes célból tetted. Szóval marad az őszinte A verzió, miszerint megpróbálsz hatni rájuk. Áh nem is értem miért ilyen bonyolult ez.
2013. dec. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj:


Nekem anno bármilyen állatom volt, az a családé is volt. Ha a hörcsögömet netán más etette volna meg és nem annyit adott, amennyi kell, akkor is beszéltem az illetővel.

Amikor kutyám volt, akkor én sétáltattam, már 14 évesen is. Én kicsi koromban is inkább összevesztem anyámmal, de ha egyszer kell a mozgás a kutyának, akkor kell!


Ahogy olvastam, nem nagy testű kutyáról van szó. Ne is haragudj, de ha betörni szeretnék, nem pisilném magam össze egy láncra kötött kutyustól.


Vannak dolgok, melyeket nem értek a sztorival kapcsolatosan: Ha nem egy nagytestű és agresszív ebről van szó, hogy a fenébe tud elszakítani egy láncot? :O Szüleid mit várnak egy ilyen kutyától, hogy védje meg a házat, ha annyi mozgástere sincs, hogy megcsípje a betörőt?


Sok a gond, de egyedül te tehetsz valamit az ügy érdekében. Igen, gyerek vagy még de ez nem kifogás mindenre. Értem én, hogy nincs sok beleszólásod a dologba, de akkor harcol ki ezt! Küzdj azért, hogy a te szavad is érjen!

2013. dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 évesen elvittem sétálni szájkosárral meg fojtóval a nagytestű német juhász kanunkat, húzott mint a fene az elején, de aztán emgtanulta.Anyáméknak nem nagyon tetszett, hogy a 8 éves lányuk viszi a nagy németjuhászt, de csak kiharcoltam és utánan rendszeresen vittem majd lett saját kutyám egy szánhúzó fajta mindez 12 évesen, akkor májd kettőjüket is vittem rendszersen sétálni.Engem anyámék nem tudtak megfélelmíteni, elvittem őket és kész.Egy tacskóféle kutyával meg ezerszer könyebb sétálni mert nncs akkora fizikai ereje mint egy nagytestűnek.Most tacsim van :)
2013. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudnám láncon tartani a kutyáimat Rottweilerek. Ez milyen rosszul eshet egy kutyinak, hogy lánra van kötve.Ez talán felér egy kínzással. Nem tud úgy megfelelő mennyiségű mozgásokat végezni lánkra-kötve. Inkább tartanám a lakásban, ha nem lenne kerítésünk.
2013. dec. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!