Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta leengedett farokkal?

Séta leengedett farokkal?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy az a jó, ha a kutya felemelt farokkal sétál, emelt fejjel, stb. Az én kutyám, ha pórázon viszem, leengedett farokkal jön mellettem, teljesen "megadóan" szinte "kullog" a pórázon.

Ha olyan helyre érünk ahol fű van, egyből farok felcsap, fej felemel. Ha elengedem szintén ugyanez. Ha hívom visszajön, stb.

Csak nem értem, városban, betonon miért veszi fel ezt a meghunyászkodó testtartást? :D tippek?



#leengedett farok #séta pórázon
2013. dec. 13. 15:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Legszívesebben arra menne, amerre ő akar, de forgalmasabb helyen szeretem ha láb mellett van, ilyenkor közel vonom magamhoz rövid pórázon. Olyankor olyan érzés kb, mintha egy táskát vinnék magammal. Ez így rendben lenne?
2013. dec. 13. 15:17
 2/13 anonim ***** válasza:
21%

Fél a város zajától és a forgalomtól

Mellékesen a kutyának melletted kell menni.

nem a kutya sétáltat téged.

2013. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

most ezt hol írtam, hogy ő sétáltat engem? :D vagy láttál minket amint épp sétáltatott, nemértem. :D

a kérdés másra vonatkozott.

Amúgy nem "meghunyázkodó" a tartása, inkább mintha beletörődne, hogy én vezetem, vagy nemtudom?

2013. dec. 13. 15:39
 4/13 anonim ***** válasza:
17%

"ha pórázon viszem, leengedett farokkal *jön mellettem*"


erre mondtam én, hogy még jó, hogy melletted jön, mivel te sétáltatod a kutyát nem pedig ő téged.


Akkor nem szeret pórázon lenni, azt hiszi valami büntetés ez, rosszul beidegződött dolog lehet.

2013. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Az a jó ha leengedett farokkal sétál melletted. Elismer feljebbvalójának.
2013. dec. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Ez teljesen hülyeség!!!


"az a jó, ha a kutya felemelt farokkal sétál, emelt fejjel, stb."


Nem tudom kitől hallottad ezt, de tök hülye a kutyákhoz, az ilyen kontárokat ellenpéldaképpen kéne mutogatni!!!


A kutya akkor sétál megfelelő lelkiállapotban, ha nyugodtan, ellazultan, megadóan sétál!!

Ez kizárólag lazán lógó farokkal lehetséges!

Egy kutya farka olyan, mint egy barométer, pontosan látszik rajta, mennyire izgatott.

Ha felemelt farokkal sétál, az izgatottság, túlzott dominancia, egyértelműen kerülendő egy pórázos sétánál.


A fej.

Séta során , a kutyák természetükből adódóan lógatják a fejüket, még csak nem is előrefelé mered, hanem mivel a territórium bejárása szaglászással van egybekötve, egy hosszútávú sétánál, ha a kutya természetes viselkedést mutat, akkor lefelé lógatja a fejét.

Pontosan ellentétesen, mint a kedves, de egyáltalán nem hozzáértő említette.


Ha egy kutya felszegi a fejét, az egyetlen dolgot jelent, hogy nem a szaglására támaszkodik tájékozódás gyanánt, hanem a látására.

Az pedig egyáltalán nem szociális viselkedés, mivel úgy a prédájukat szokták becserkészni.

Barátkozni pl soha az életben nem fog a látására hagyatkozva.


Ha elengeded pórázról, és felemeli fejét farkát, az kizárólag az izgatottság jele, egyáltalán nem a boldogságé!


Ha pedig leengedi, az a nyugalom, és a bizalom jele, egyáltalán nem a meghunyászkodásé!!!

A séta pórázos részében pedig a napnál világosabb, hogy megadó viselkedést mutat, ha másképp tenne, akkor te vallottál volna kudarcot, mint falkavezér.


Én személy szerint vagy elkerülöm, vagy megállok félrehúzódva, és megvárom hogy elhaladjon egy olyan kutya, aminek feje/farka az égnek mered, fülei előre fókuszálnak, láthatóan a látására hagyatkozik!

Kiegyensúlyozatlan vezetőre utal, bizonytalan domináns kutyával, és nagy valószínűséggel összeverekednének, ha egy ilyen kutyával szembe vinném a sajátomat!


Szóval kb a lehető legrosszabb tanácsot kaptad, az ilyen viselkedést csak elkerülni érdemes!

2013. dec. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Mikor sok Cesar vidit meg műsort néztem, én is törekedtem a laza nyugodt faroktartásra. De mikor a kutyával az ember kertvárosban sétál őrjöngő kutyák mellett, ez szinte lehetetlen. Illetve Argos is megcsinálta, mert elvártam tőle, de ez már a kutya temperamentumának olyan mértékű letörése, hogy már szerintem káros. Igenis ha őrjöngenek rá, felemeli a farkát, de attól még nem tör ki és szépen láb mellett marad rám figyelve. Alapesetben pórázon szépen lógó farokkal jön, ha elengedem, persze, hogy farok fel és megy szimatolni, jelölgetni...Ettől kutya ;)
2013. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van különbség emelt farok és emelt farok között is. Van az érdeklődő, magabiztos emelt farok (és fej), meg a ki-ha-én-nem feszesen égnek álló farok, ami zászlóként mutatja, hogy megérkezett a falu bikája. De persze a farok csak egy része a kutyának, nem árt emellé ránézni az egész testtartására, a viselkedésére. Ha mutatja, hogy magabiztos, de nem merev a testtartása, nem rohan mindent azonnal elintézni, meg úgy általában semmi gázosat nem csinál, akkor szerintem oda rakja a farkát, ahova akarja :)

A leengedett farok pórázon egyébként nagyon jó, mutatja, hogy alárendelődik neked. Füvön meg szerintem azért emeli, mert ott másféle, számára érdekesebb szagok vannak, amire átvált vizsgálódóba, vagy valamilyen más olyan lelkiállapothoz kötődik nála a füves talaj (pl. rohangáláshoz, játékhoz), amihez ő emeli a fejét-farkát.

2013. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Akumi, ismét egyet értünk :D

Argos tud "Kihaénnemköcsögbunkó" módra is farkat egekbe emelni, ugye ezt akkor, ha kutyák közt van :D Ha már feszül, tovább küldöm...vagy van, mikor hagyom, ha a helyzet ezt megengedi és elintézik pózolással.

De annyira köcsög tud lenni, néha kerítéseknél megáll egekbe emelt farokkal csóválva és nééézi, hogy bent őrjöng a szerencsétlen :D Na ilyenkor kemény rászólásra farok le és húz tovább :D

2013. dec. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Itt is olvstam ezt, (leengedett farok nem jó) és valamelyik kutyasuli oldalán is. Én is erre gondoltam, amit "akumi" írt egyébként, hogy így alárendeli magát nekem, füves részt pedig igen, játékhoz mókázáshoz köti. Nem behúzza a fenek alá egyébként, hanem úgy lazán lógatja.

Hát, mivel teljesen eltérő infók vannak neten is, ezért bátorkodtam megkérdezni :D de többnyire kiderül hogy a józan paraszti ész nem csal, úgymond.

2013. dec. 13. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!