Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya székletében fehéres...

Kutya székletében fehéres pöttyök, ez mi?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ez a kaja megemésztetlen maradéka esetleg, vagy féregpete?... Még soha nem láttam férget, a kutya rendszeresen féreghajtva van, gilisztát nem találtam egyet se, de akkor mi ez?... Ha nincs rá normális magyarázat, viszem dokihoz, de csak 1x fordult elő tegnap, ma meg már nem volt ilyen a kakijában... De akkor mitől volt?
2013. dec. 13. 17:35
 1/8 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem csak "giliszta" alakú férgek vannak. Az egyik leggyakoribb és legártalmasabb bélféreg a galandféreg. Az pont így néz ki, mint mait leírtál. A féreghajtó csak a kifejlett férgeket hajtja ki, a petéket nem, ezért kell 2 hetente ismételni, ha van benne, mert annyi a fejlődési ciklusuk.

Tehát a következőket gondold végig: mikor volt utoljára féreghajtó adva neki és milyen fajta? Mit evett tegnap, aminek esetleg fehér kis maradékai lehetnek? (rizs, csont)

2013. dec. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
48%
A gilisztát már csak akkor látni ha a kutyát teljesen elöntötte a férgesedés. Valószínű, hogy petéket láttál a székletben.
2013. dec. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megint féreghajtunk. Kedden kapott tablettát, szerdán volt pöttyös, de csütörtökön meg már nem...
2013. dec. 13. 21:23
 4/8 Akiteki ***** válasza:
Ha kedden kapott féreghajtót és szerdán pöttyös, akkor bizony a galandférgek jöttek ki. Két hét múlva adj neki újra, mert addigra a még most pete állapotú férgek is kihajtható állapotba kerülnek.
2013. dec. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:
Zsazsabazsa légyszíves ne beszélj butaságot, ha nem tudod a választ. Ez most nem vicc, a galandféreg nagyon veszélyes.
2013. dec. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Quadral ***** válasza:
100%
Nálunk fehér pöttyök akkor is szoktak lenni, ha rizs is volt a menüben :) De nem árt jelen esetben az ismételt féreghajtás.
2013. dec. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Akkor lehet, hogy nem írtam le érthetően. A székletben csak akkor látni a kifejlődött férget, ha már a gazda állat tele van vele, egyébként a petéket látni.

A kutya és a macska is ha tele van kifejlődött féreggel akkor általában hányik is és a hányadékban is látni a férget. Azt meg nem írtam, hogy a galandféreg nem veszélyes.

2013. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:
Nem, a petéken nem látni!!! Inkább ne szólalj meg!
2013. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!