Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit is jelenthet ez a kutyánál...

Mit is jelenthet ez a kutyánál? Agresszív lenne? és ha igen miért? (kifejtem lejjebb)

Figyelt kérdés

Szóval van egy kutyám. menhelyről lett kiskorába örökbefogadva másfél éve. (feltételezhetően) Németjuhász-Labradorretriever keverék. Hihetetlenül okos. első alkalommal volt lakásban de már jelzett hogy pisilnie kell. durván egy hét alatt szobatiszta lett. ül pitiz marad pacsi átfordul ezek mind nagyon jól mennek neki itthon. szótfogad. helyéremegy. szóval nem hülye kutya. Falkavezérséggel úgygondolom tisztában van hogy én vagyok a főnök. utánam jön ki az ajtón. szótfogad. kajához nem nyúl amíg nem kap rá engedélyt, másoktól egyáltalán nem fogad el kaját.

NA ÉS A PROBLÉMA: ha sétálni megyünk és meglát egy kutyát eszeveszetten elkezd ugrálni (hiába a fojtónyakörv.) és ugat ahogy csak tud, még a hátán is felborzolja a szőrt :D . ez eléggé idegesítő mert sokmindent próbáltam . beállni elé, lenyugtatni vagy egyszerűen meghúzni a láncot és a lábam elé kényszeríteni hogy ne lássa a másik kutyát de akkor nyüszít egyet (egyértelmű hogy nem esik jól neki a nyakörv) és mindenki úgy néz rám mintha kínoznám a kutyát. a probléma pláne tovább tetőzik hogy nemtudom mit akarhat. miért viselkedik ennyire agresszíven mivel összeengedtük (persze nagyon óvatosan) egyik ismerősöm kutyájával akivel ugyanígy viselkedett. 2 perc szaglászás után 3órát futkostak és játszottak.. Ez jó dolog de a többi kutyához nem vihetem oda hogy szaglássza meg őket vagy akármit is akar mert én se engednék egy idegesenugató kutyát az enyém közelébe.


összefoglalva: miért csinálja ezt? tényleg agresszió vagy félreértem? mit tehetnék hogy ne viselkedjen így? (csak a training a megoldás?)



2013. dec. 14. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben házhoz hívnék egy kiképzőt, aki megnéz titeket "akcióban", és felállítja a diagnózist. Egyszeri alkalom megfizethető, és annyi idő alatt el is tudja mondani, mi a probléma, mit kéne tenned.


A kutyát ugyanis összességében kell nézni. Pl az, hogy felborzolja a szőrét, nem csak agressziót jelenthet, lehet nagyfokú izgatottság is.


Én most így arra tippelnék, hogy megoldaná a problémát, ha többször kerülhetne kontaktusba más kutyákkal, akár úgy, hogy keresnél egy kutyás társaságot. Van most egy fb csoport, "Séta Társkereső" névvel, hátha találsz valakit a környéketeken.

2013. dec. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a tanácsot!
2013. dec. 14. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:

szia!


Jól értem, 1.5 éves kb a kutya? Szerintem játszani akar. Csak elég csúnyán jelzi. Van elég ideje minden nap játszani más kutyákkal?

2013. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát ha egy kutyával egyszer játszott, az még nem szocializáció. még elég fiatal, vidd kutyák közé. vagy ha félsz, hogy baj lehet, menjetek el suliba és ott szakértő szemek figyelik majd ismerkedés közben.
2013. dec. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen másfél éves a kutyus. nem mindennap jut sajnos kutyák közé mert van hogy csak hajnalba és este tudom levinni. természetesen nem csak egy kutyával játszott (: már sokkal. mindig így kezdődik hogy morgás ugatás húzás. összeengedés után meg játék, kergetőzés. csak sokszor a másik kutya úgy reagál hogy márpedig ő nem fog játszani és szerencsétlen kutyám ezt nem érti meg, vagy előfordulhat hogy a másik fél tőle (pl kistestű kutyák) és nekiugranak ha játszani akar velük
2013. dec. 14. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!