Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kezdhetném és hogyan...

Mikor kezdhetném és hogyan izmosíttani?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos Pitbullom . És szeretném ha szép kidolgozott alakja volna szép izmos lábak stb.

ezt mivel tudnám elérni ? sima futtatás elég ?:)

és mennyi idő korátol ajánlott ?:)

mert pl én ma is már kivittem egy kicsit futni


2013. dec. 16. 17:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

1 éves kora előtt csak annyit fusson, amit magától szaladgál. Onnatól lehet FOKOZATOSAN kivnni, közben szépen adagolva az ízület és porcvédőket.


Amúgy válaszolj már nekem egy kérdésre légyszi, mert nem értem. Miért van az, h minden staffos és pites mániája egy tiszta izom kutya? Nem jó az úgy, ahogy van? Majd kialakul magának, vagy az már nem megfelelő?

2013. dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát még nagyon ráérsz az izmosítással. Az a kutya még nagyon pici, gondolom te sem 5 évesen kezdtél testépíteni.

Egyelőre hagyd élni. Labdázzatok, rongyozzatok, míg kedve tartja. Majd ha már felnőtt, akkor lehet izmosítani.

Most még az is jó lesz, ha megtanítod az alapokra (ül, fekszik, marad, séta láb mellett, fogd meg, ereszd el, ilyesmik).

2013. dec. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1 éves koráig semmit nem szabad vele csináltatni,csak amennyit ő magától futkorászik.


1 éves kora után szépen fokozatosan lehet rászoktatni a megfelelő étrend és porcvédő mellett (zöldkagyló kell, csonterősítő tilos!)

2013. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyébként Little Red,igazad van,de ne általánosíts :) Nekem is staffordom van,de nem arra gerjedek,hogy izmos legyen...nekem tökéletes úgy,ahogy normál mozgás mellett kinéz :)
2013. dec. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1, 1,5 éves kora előtt nem ajánlatos elkezdeni a komolyabb edzést, mert megterheled az ízületeit, csontjait. Meg kell várni, míg kifejlődik. Addig ha lehet, játsszon sokat más kutyákkal, táplálkozzon megfelelőn, legyen sokat a friss levegőn, tehát az állóképességére kell rágyúrni.


1, 1,5 éves korától el lehet kezdeni vele a súlyhúzást (fokozatosan, először kicsi súllyal, ez lehet pl. télen szánkó, majd arra egyre több súly, illetve egyre nagyobb táv), lehet vinni sokat terepre (tehát menjen sokat emelkedőn, túrázzatok), el lehet kezdeni a futást is (ezt is fokozatosan), illetve az úszás, ami még nagyon jó (ezt már kölyök korban el lehet kezdeni, mert ez az ízületeknek és a csontoknak se árt és nagyon jó izomépítő, erősítő mozgás.

Ami a nyakat illeti: fára feltenni hurkát pl. és lógatni (illetve ezt fejleszteni).


Úgy kb. ennyi. Mindent fokozatosan kell elkezdeni, és nem azonnali eredményt várni.


Ami még fontos: a megfelelő táplálás. Legjobb lenne, ha utánanéznél a BARF etetésnek, mert azok a kutyák, akik húst és nem tápot esznek, sokkal hamarabb és jobban izmosodnak.

2013. dec. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17:49-es! Elhiszem, de gondolom te is látod, hogy minden második kérdés az, h h lehet izmosítani a kutyát, mert neki staff/pit van és azt szeretné, hogy csupa izom legyen. A miértre nem értem a választ, jobban mondva nem látom.
2013. dec. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Látom hát...de ha valaki erre gerjed..:D Amíg nem tömi szteroiddal meg nem futtatja 4 hónaposan,addig engem nem zavar...

Az értelmét én se látom,de nyilván menő ember a gáton,akinek látszatra is izmos a kutyája.Farokhosszabbítás..

2013. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Énsem azér akarok vele kijárni futni ,hogy full izom kutya legyen mint minden 2. képen :) csak hogy egy ksi formálja legyen ! mert láttam már olyan pitbullt ami elvolt hizva és nemvolt széplátvány! nemkigyurt kutyust szeretnék majd belőle faragni és nem olyat amitől minenki fél mert ezvégett a fülét se vágattam fel , csak simán szép alkata legyen szerintem ez nemakkora bűn ha elakarom vele érni :) és ha nem is sikerül elérni én akkor is ugyanugy szeretni fogom őt mint most ! :)
2013. dec. 16. 20:17
 9/13 A kérdező kommentje:
szovala "kidolgozott alak és szép izmoslábak " kicsit tulzás volt :)
2013. dec. 16. 20:18
 10/13 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


A normál alakhoz elég a napi séta, mozgás, foglalkozás és megfelelő táplálás. Nem igényel direkt edzést, izmosítást.

2013. dec. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!