Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Neki szeretnék fogni az...

Neki szeretnék fogni az edzésnek. Nem tudom hogyan kezdhetném, rengeteg kérd ésem lenne. Adna valaki tanácsot?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 190 magas, és 69 kg..

Soványnak találom magam, és ez igaz is.. komolyabban sportot sosem üztem, 3. osztályos koromban karatéztam..


Az edzést azért szeretném elkezdeni, hogy kevés izmot tudjak magamra szedni, és kicsit növeljek a tömegemen.


Táplálkozásom elég vegyess... nem eszek meg sok zöldséget, mert nem szeretem.. viszonylag sok tejet iszom..

Iskolában tizóraira szendvicset, finettis kenyeret, vagy hasonlókat szoktam vinni. Hazajövök 4 óra fele levest szoktam általában enni, de van amikor kimarad. A vacsorával is ez a helyzet, van hogy nem vagyok éhes, ezért nem eszek... de ha eszek, akkor azt eszek általában amit anyukám főz, vagy amit találok itthon :D


Dopping szereket nem akarok szedni. Tudom, hogy vannak természetes szerek, amik jók, ezekben is kérnék tanácsot ha lehet.

Konditerem bérletet szeretnék vásárolni, de teljesen tudatlanul nem szeretnék beállitani.

Még sosem voltam ilyen helyen..hogy müködnek a dolgok?

Nem szeretnék több tizezer forintokat költeni rá.

Járok néptáncra, ha ez számit valamit :D


Azt olvastam, hogy az edzés során le lehet vezetni a feszültséget, és önbizalmat kölcsönöz... részben ezért is szeretnék elmenni.


Segitségeket előre is köszönöm.


2013. szept. 26. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend kell neked, és 3 hónap kezdő edzésterv után egy osztott súlyzós edzéstervre való áttérés.

az eddigi evési szokásaidat muszáj lesz átszabni.


Írd be a google-ba, hogy alapismeretek, és olvasd el a builderes cikkeket. A fenti szavakra keresve is megtalálod ott a szükséges infót.


Ha van egy kis időd, akkor olvasd el a Sárga Kapszulát, fent van mindenhol, könnyen elérheted. Szűk 100 oldal, nem vészes.

2013. szept. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tömegnövelö étren kell igy számold ki:Testsulykilogramonként:2-2,5 fehérje,5-6gram szénhidrát,1gramm zsír.A szénh.idráton lehet hogy változtatni kell Ha zsorosodsz csökensd de szerintem a 5-6 gramm jo lessz.

Ezeket fogyazd

Szénhidrát:teljeskiőrlésü kenyé,Teljeskiörlésü tészta,Gyümölcsök,zöldségek

Fehérje:soványhusok:csirke,pulyka,nyul,néhe disznohus.

Zsir:lenmag,de a napi kaja biztositja a zsirt


Edzésterv

Hétfö:mell-bicepsz

Kedd:lább(comb,vádli)

Szerda:pihi

Csütörtök:váll-tricepsz

Péntek:hát.

Nagyobb izomcsoportokra 4-5 sorozat menjen 8-10 ismétlésel

Kisebb izomcsoportra 3 gyakorlat 8-10 ismétlésel.

2013. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Először teljes testes 3 napos átmozgató kell két hónapig, majd csak utána menjen osztott edzés.
2013. szept. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja igen 2 honapig 3 napos menjen.
2013. szept. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Davpro válasza:
így van 2 akár 3 hónap teljes testes ( legyél türelmes hidd el ) csökkentsd a tejivást mert csak elveszi az amúgy sem nagy étvágyad, hejette egyél húst, de ne csirkemellet meg ilyenek, hanem combot stb. ami zsírosabb valamivel h több kalóriát vigyél be, ilyenkor kell a zsír. az elején fél évig semmilyen kiegészítőre nincs szükség csak egyél többet mint eddig, erőltesd kicsit, egyél akkor is vacsorát ha nem vagy éhes stb. igyál gyümölcsleveket amiben van cukor, ne vizet egész nap, ja és az evést 3-óránként ejtsd meg még ha kevés is megy le, 5-6 hónap után jöhet először a tejsavó fehérje
2013. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!