Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen széles ülve egy felnőtt...

Milyen széles ülve egy felnőtt leonbergi, illetve egy újfunlandi kan kutya hozzávetőlegesen?

Figyelt kérdés
Más óriás testű kutyák szélességét is leírhatjátok, ha csak azokról van adatotok. Neten nem találtam szinte semmit sem.

2013. dec. 17. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
ülve? kb 50cm-es
2013. dec. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ez attól függ,hogy rajtad ül-e, avagy előtted !

egy domináns kan , akár elefánt nagyságú is lehet , ha nem a tiéd, és kicsit mérges rád .

ha meg a tiéd, akkor mindíg egy kicsit " sovány ez a kutya nem ?? " :)

2013. dec. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt az adatot nem mérik a kutyáknál. Ráadásul a leonbergi és az újfundlandi is hatalmas szőrrel rendelkezik, tehát majdnem felezni lehet a méretét szőr nélkül.
2013. dec. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem a hátsó üléssor miatt kell az adat. Vagyis ezen kutyusokból elfér-e ott hátul három egymás mellett?
2013. dec. 17. 23:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Átlagos személyautóban az ülésen nem fér el ülve egy sem. Fekve talán, csak épp fékezésnél leesik róla. Ha kiveszed az ülést kényelmesen akkor sem fér el kettő sem. (Habár nem mindegy milyen autóról beszélünk.) Ford Mondeo kombi csomagtartójában kettő elfér, három már nem. Három ekkora kutyához már valami nagyobb kell. Kisáruszállító, vagy 7 személyes egyterű. Vagy normál méretű kombi esetén fel kell áldozni a hátsó üléssort is. Az meg egyébként sem életszerű, hogy leültetsz egymás mellé három kutyát és azok nyugton ülve végig utaznak párszáz kilométert. Úgy kell a helyüket méretezni, hogy fekve elférjenek egymás mellett.


Arra azért kíváncsi lennék, hogy miért kellenek ezek az adatok? :) Valószínűleg nincs ilyen kutyád, különben megmérnéd. Hová akarsz vinni pont három felnőtt óriástestű kant? Most nem akarom felébreszteni az enyéimet, de ha nem felejtem el, akkor reggel megmérem neked a széleségüket. :)

2013. dec. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na, megmértem. Ülve a combjainál mérve 50 cm széles, és a farka tövétől a mellső lábáig 80 cm. Tehát egy 50*80-as téglalapba bele lehet erőszakolni. De a kutyák nem szardíniák, nem fognak neked így sorba rendezve utazni, ráadásul az utastérben rögzíteni is kell őket biztonsági hámmal, úgy meg még össze is fognak gabalyodni. Az autónk csomagtartója 135 cm széles és 110 cm mély, ebben kényelmesen fekve elférnek ketten. Háromnak már kicsi lenne.
2013. dec. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3 db biztos nem fog elférni egy kocsi hátsó ülésén. Oda max 1. A kutya ugyanis nem ember az ülő pozoció nem kényelmes és stabil azaz a kocsiban 90%-ban szeretnek elfeküdni. Azt meg csak keresztben tudja megtenni és el is foglalja a hátsó ülést.

Esetleg egy nagy kombiban vagy berlingóban ha kiszeded a hátsó üléseket.

2013. dec. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a komondor és a magyar agár simán elfér egy Clio hátsó ülésén. A komondor általában ül, az agár fekszik. Két komondor már nem férne el.
2013. dec. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!