Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keresztkérdések a tenyésztőnek?

Keresztkérdések a tenyésztőnek?

Figyelt kérdés
Nagy segítségre van szükségem. Egy kennelből jövőhét hétfőn hozok el egy kiskutyát, de a tenyésztő hölgy nekem gyanús, félek, hogy valójában egy szaporítóval van dolgom. Lehet, hogy ez csak kényszerképzet, mert túl sokat olvastam a szaporítókról. A kutyát eddig csak képről láttam és a hölggyel csak e-mailen keresztül beszéltünk. (Külföldön lakom, ezért nem volt lehetőség a személyes találkozóra, most fogok érte hazautazni). A gyanakvásom okai a következők: csak én keresem a nőt, már egy hete nem is írt; abszolút nem foglalkoztatja, hogy hova jön a kiskutyája, nem kérdezte hol élek, tisztában vagyok e a fajta jellemzőivel, felkészültem-e a kutya fogadására, nem tanácsolt semmit, hogy ezt vagy azt be kéne szereznem. Egyszerűen csak küldött képet, elmondta mennyibe kerül, kérdezte az adataimat a chiphez és az útlevélhez. Még én kérdeztem rá, hogy milyen oltásai lesznek, mire elhozom, ezt se írta meg magától. Azon a héten lesz 11 hetes a kutyus és két oltása van. Egy gyerekkori kombinált és egy kombinált. Ez így megfelelő? Lehet, hogy én aggódom túl, de ilyen egy felelős kutyatenyésztő? Még nem volt dolgom tenyésztővel azelőtt, ő lesz az első kennelből hozott kutya. A kérdésem lényegében az, hogy milyen olyan kérdéseket tegyek fel ott neki, amivel megbizonyosodnék, hogy a hölgy nem szaporító. Pl: Szeretném látni a szülőket? Vagy milyen papírokat kérjek? Mik azok a kérdések, amikre egy tenyésztőnek kell tudnia válaszolni, de valószínűleg a szaporító nem fog tudni? Köszönöm, ha foglalkoztok a kérdésemmel, nagyon aggódom!
2013. dec. 18. 00:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
Ja igen, és az, hogy lehetne törzskönyv, meg az, hogy van, az nem ugyanaz. Ugyanis a lehetne az az, amit ha kérnél, az nem lenne meg sose.
2013. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak. Várom a hölgy reakcióját, ha teljesen felkészült, naprakész, készséges és mindenre tud felelni és ezeket hétfőn meg is tudja mutatni nekem (szűrővizsgálatok, szülők törzskönyve stb) akkor leszek majd nyugodt :) Lehet, hogy csak a közelgő ünnepek miatt tojik a fejemre. Ebben bízom igazán.
2013. dec. 18. 13:01
 13/20 anonim ***** válasza:
van már törzskönyvezés??? Szerintem még nincs. Ez a szerződés is egy olyan dolog, hogy azon múlik, mennyire lelkiismeretes, vagy sem. ha nem tartja be valamelyik fél a benne leirtakat, annak mx. polgári per a vége, és gyakran nincs is eredménye.
2013. dec. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem, nincs még törzskönyvezés. Rosszul fejeztem ki magam. Arra a papírra gondoltam, ami alapján ha lesz törzskönyvezés majd kiállítják a törzskönyvet.
2013. dec. 18. 13:16
 15/20 anonim ***** válasza:
egynelőre csak a szülők törzskönyve, a kantól a fedeztetési jegy (ha magyar, akkor tőle is a tenyészszmle), illetve a szuka tenyészszemle papirja. nem fogadnak most alombejelentőt sem.
2013. dec. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ahol te élsz, nem tenyésztik a fajtát? Sokkal egyszerűbb és biztonságosabb lenne olyantól venni, akivel előtte többször személyesen össze tudtok futni, látnád a szülőket stb.
2013. dec. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Azért, mert itthon jelenleg felfordulás van a tk-ek körül még nem jelenti azt, hogy nem is lehet megoldani. A legtöbb tenyésztő törzskönyvezi külföldön a kutyáit, és kész is. Aki már annyira benne van a szakmában annak vannak a határokon kívül is kapcsolatai. Sajnos az sem garancia, hogy valaki ilyen-olyan koszorús mestertenyésztő, mert köztük is vannak csalók, pár hónapja volt egy bronzkoszorús szaporító (talán foxi) ahol vagy 40! kutyát foglaltak le, mert embertelen körülmények között tartotta a kutyákat egy putriban valahol vidéken. Én személy szerint amikor tenyésztőt választottam sokkal jobban érdekelt, hogy milyen ember a tenyésztő, mint pár cím amit úgyis pacsira adogatnak oda sokszor... Mindenesetre lehet, hogy most éppen az évvége foglalja le, de az nekem fura, hogy nem is érdekli hová megy a kutyája...
2013. dec. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
jó lenne, ha ilyen egyszerű lenne külföldön törzskönyveztetni.
2013. dec. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
De idekint is tenyésztik. Csak szaporítótól 700 euró a kutya. Egy itteni barátunk vett. 700 euróért totál betegen, stb úgy hogy egyszer már szájon át kellett lélegetetnie a lánynak a kutyát a parkban, amikor az összeesett. Otthon egy chihuahua nem ilyen árban mozog még tenyésztőtől sem. Ezért gondoltam, hogy biztosra megyek. Még mielőtt bárki megvádolna, nem akarok a kutyán spórolni. Egyszerűen most csak nincs annyi, hogy itt vegyem meg. 102 ezret még ki tudok rá fizetni karácsony előtt, úgy, hogy mindent megvettem neki, a tápon át a fekhelyen keresztül mindent és karácsonyra is bevásároltam a szeretteimnek. Biztos voltam benne, hogy jobban járok, ha otthon veszek 340 euróért egy tenyésztőtől. Az itteni árakat el sem tudom képzelni, ha szaporítótól volt 700 euró a kutyus.
2013. dec. 18. 20:12
 20/20 anonim ***** válasza:
jogos, amit a barátnpd vett 700-ért, valsózinűleg egy itteni, vagy környező orszgok beli szaporitótelepről lett kivive.
2013. dec. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!