Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collieknál hallottam...

Border collieknál hallottam arról, hogy merlét merlével nem lehet pároztatni. Van még ilyen "szabály"?

Figyelt kérdés
Az kérem ne irjon,aki azt irja,hogy ne tenyésszem,mert nem ezt akarom...még ilyen fajta kutyám sincs.Csak imádom a fajtát,és szeretnék róla többet tudni...

2013. dec. 19. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a border collie-kra vonatkozik ez, hanem az összes fajtára, amelyekben van merle színváltozat: skót juhász, shetlandi juhász, ausztrál pásztorkutya, ausztrál juhászkutya, kelpie, corgi stb. Ha két merlét párosítunk, akkor az utódok legalább negyede gombostűfejnyi szemekkel és süketen születik (Merle-szindróma).
2013. dec. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
De ugyanez igaz a magyar mudinál a cifra színre, ami ugye szintén merle, csak másképp hívják...
2013. dec. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A génállományukkal van szoros összefüggésben. Nem értek hozzá, de egyszer nagyon régen azt olvastam, hogy éppen a pigmentek csökkentése miatt a merlék génállománya "felhígult", ezért ha két ilyen egyedet párosítasz nagyon nagy arra az esély, hogy fogyatékkal, esetleg halva születnek.
2013. dec. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!