Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hetes cocker spaniel-em...

5 hetes cocker spaniel-em miért támad, és harap állandóan?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen került hozzám,mivel a gazdája lepasszolta.Megsajnáltam és úgy voltam vele,hogy a tacskóm mellet el lesz.

De ehhez képest,neki megy az 5 hónapos tacskómnak is,ha meg akarom fogni rögtön harap,sőt szorít is.Tele van a kezem már szép piros foltokkal,de nem is ez a lényeg.

Hanem,hogy ilyen picin miért támad?Sosem láttam még ilyen agresszív kiskutyát.Le tudom erről idővel szoktatni?Egy nap 1000x-er elmondom neki,hogy nem szabad,stb és süket fülekre találok.Igen makacs kis hölgy már most is.


2013. dec. 19. 22:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
csak játszik. Pontosan úgy, ahogy az ilyen korú kölykök játszanak a testvéreikkel. Azzal, hogy "elmondod " neki, hogy nem szabad, mint halottnak a csók. Nem érti. Fizikailag kell megmutatnod, nem helyes, amit csinál.
2013. dec. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

azért mert 8 hetes koráig a testvérei és az anyja mellett a helye...

még nem tanulta meg, milyen erősen haraphat, mit szabad és mit nem szabad, ez a 3 hét kimaradás örök életére nyomot hagy, ezeket nem tudod neki megtanítani

nem mellesleg a törvény bünteti is, hogy egy kölyköt leválasszanak 8 hetes kora előtt

2013. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetőleg csak játszik de mivel túl korán választották el az anyjától, ezért nem volt lehetősége megtanulni, hogyan fogja vissza magát. Rosszabb esetben valami idegrendszeri baja is lehet, a spánieleknél vannak olyan egyedek akik agresszívak, de fogalmam sincs, hogy az látszik-e ilyen korban.
2013. dec. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sajnos ha nem mentem meg,akkor ma már halott lenne,ha törvény bünteti ha nem,hogy 8hetes koráig az anyja melett lenne a helye!Nagyon remélem,hogy idővel leszokik róla.Annyira eleven,és le se tudom magamról kaparni!
2013. dec. 19. 22:26
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Játszik. És még baromi fiatal. Azért hagy foltokat és azért fáj, mert a kölykök tejfoga különösen hagyes, szúrós. Amúgy meg meg fogja tanulni, hogy nem szabad, ha sokat mondod. Még picike. Türelem! (Az idegrendszeri probléma meg nagyon más. Ott a kedves, bújós kutya egy pillanat alatt átvált, harap, majd 10 mp múlva újra aranyos és bújós.) amúgy egy 5 hetes kiskutyánál kevés aranyosabb dolog van a világon, hogy lehet már agresszívnak nevezni? ;)
2013. dec. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
Amint túl erősen harapdál, simán sikíts fel, hogy "aúúú". A kutya szinte tuti biztos, hogy meglepődve abbahagyja. Ilyenkor simogasd meg, dicsérd meg, majd játssz vele ismét. Ha durvul továbbra is, pár percre hagyd ott egyedül...rájön, hogy vagy finoman játszik, vagy sehogy :)
2013. dec. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kösd fel a gatyád, mert bizony sok meló lesz vele... ahogy írták már a többiek is, nem tudta megtanulni a gátolt harapást a tesói és az anyja nélkül, ezért harap úgy ahogy. Amint megvannak az oltásai, minél előbb vidd el kutyaoviba.
2013. dec. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ilyen picin nem érti azt ha leszidod... ahogy az egyik válaszoló irta (akit eléggé lepontoztak) fizikailag kell "fellépned" az anya se azt mondja neki hogy ugyan már édes kisfiam ne harapjál ilyen erősen... hanem morog, odakap. ahogy a többi kölyök is ezt teszi, majd ott hagyja...
2013. dec. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Valóban, a szép szó nem fog érni, még nagyon kicsi. Az sem baj, ha végig nézel ilyesmi videókat hogy egy anyakutya hogyan reagál erre. Morog, oda kap, stb.. ezeket kellene alkalmazni. Mivel a tacskód is még kölyök, ő nem valószínű hogy fellépne ellene. Amikor játszol vele, és rád kap, akkor morogj vissza, vagy koppints az orrára, sikíts fel, stb... Most nagyon neki kell ülnöd a szocializációjának, különben később, nagyobb korában is ilyen lesz, ne fogja kinőni magától.
2013. dec. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

van 1 mocskos clumber sp megharapott engem, anyam, de en vagyok a hulye a veszelyes

amstaffjaimmal.

spaniel a legundoritobb kutya!

2013. dec. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!