Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi lehet ez?

Szerintetek mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Az egyik kutyámnak az oldalán találtam kb 5 hete találtam egy nagyobb diónyi nagyságú puha dudort, akkor a doki azt mondta, hogy valószínűleg csak egy zsírcsomó. Ő akkor nem javasolta az eltávolítást, csak azt, hogy figyeljem és ha változik menjek vele vissza és megbeszéljük a továbbiakat.

2 hete elkezdett összemenni ez a dudor, már "csak" cseresznye nagyságú, de nagyon kemény lett, és a kutya fájlalja amikor a doki tapogatja. Úgy érzem, mintha a másik oldalán is kezdene egy kialakulni. Mióta ekkora lett elkezdtek a kutyán rohamosan megjelenni egészen apró sebek. Egyik napról a másikra megjelenik rajta 10-15 új kis seb.

Felmerült a dokiban még a sebek kialakulásának elején, hogy a többi kutya bántja(összesen 4 van) vagy épp ő maga csinálja. Mind a két lehetőséget kizárnám, mert mindig mindenhova jönnek velem, tehát látnám ha ezek közül lenne valamelyik. Az allergiát már kizártuk az elején.

A dokival most a teljes vérkép eredményére várunk, azt mondta, hogy amint meglesz felhív. Azt mondta, ha nem talál semmi rendelleneset akkor szövetmintát vesz és egyből megműti. Addig is csak találgatni tud, még nem látott ilyet, de gyanítja, hogy rákos a kutya.


Szerintetek mitől lehet ez? Valakinek volt hasonlóval tapasztalata?


2013. dec. 20. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel eteted a kutyát?
2013. dec. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Orijent kap, abból is a halasat mert a szárnyasokra allergiás.
2013. dec. 20. 15:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Bár ezt nem ismerem, feltételezem, hogy valamiféle tápról van szó, mint ahogy már akkor feltételeztem, amikor a kérdésedet olvastam. Tapasztalt kutyatartóként meggyőződésem, hogy a tápok min. 90%-a totál egészségtelen, hogy melyik az a 10%, ami biztonsággal adható, arról viszont egyelőre nincs tapasztalatom. Javaslom, hogy kezdj el főzni a kutyádnak, macerás, de anyagilag talán még jobban is jössz ki, és javaslom a Béres cseppet a kajájába. Szívből drukkolok, hogy meggyógyuljon!!!
2013. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy főzök is nekik rendszeresen, de a kajájuk 70%-a tápból áll.

És köszönöm a nevében is!:)

2013. dec. 20. 15:37
 5/8 Akiteki ***** válasza:
Nem tudom, hogy pont ilyenek-e a tünetei, de bőrféregre megvizsgálta?
2013. dec. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, már megvizsgálta, de negatív lett.
2013. dec. 20. 15:49
 7/8 anonim ***** válasza:

nem akarlak riogatni, de valami komolynak hangzik.

a diónyi dudor előtt nem voltak kis sebek?

miért nem vett belőle mintát?

az én kutyusom nyakára nőtt egy olyan dudor, ami kicsivel kisebb volt egy diónál, de szinte csak vér volt benne, friss és alvadt egyaránt.

viszont, ami mintaképes volt, az sajnos rosszindulatú elváltozásra utalt :(

idős kutyus volt, nem akartam kemoterápiára rángatni, sajnos keretem se lett volna rá.


mennyi idős a kutyád?

2013. dec. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, előtte nem volt rajta egy seb sem. Azért nem vett még mintát, mert nagyon durva hasnyálmirigy gyulladása volt és doki szerint befolyásolhatta volna a mintavétel eredményét. Novemberben múlt 3, még elég fiatal.
2013. dec. 21. 08:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!