Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi mozgas kell egy angol...

Mennyi mozgas kell egy angol setternek?

Figyelt kérdés

Itt melletunk van egy erdo es voltam egy tenyeszto oldalon es azt irta hogy ha kap ugy 30 perc szabad futast poraz nelkul es meg setaltatast az eleg lesz?

En meg mennek vele futni is de ott melletem kellene jojon.

Es szerintetek honan tudom hogy visza fog jonni amikor hivom mert tanitani fogom de honnan lehetek 100% biztos hogy vissza fog jonni?

Es lehet oket kint tartani de nem ugy ortem hogy napokat lesz kint hanem csak egy olyan 8 orat (ez a maximum amenyit kint fog maradni) de akkor is allandoan kint bent lesz.

Es azert egeszseges fajta szokott lenni?


2013. dec. 20. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
30 perc az nagyon nem elég. Egy szetternek és úgy általában minden kutyának úgy napi másfél óra intenzív mozgás alap. De egy vadászkutya ennél sokkal többet kíván. Úgy szabad futásból elég neki napi 1 óra és kétszer 30 perc kocogás. Én kinti-benti tartást ajánlok, az azt jelenti hogy éjjel bemehet nappal ha szeretne kimehet. Így a legjobb így tudja szabályozni magának hogy mit szeretne. Egyébként kibírja a kinti 8 órát, egy szigetelt óllal egészen nyugodtan.Nem rövid szőrű, de nem is nagyszőrű, olyan közepes. A behívást meg egészen amikor hozzád kerül azonnal lehet már játékosan gyakorolni vele, ami később egyre komolyabbá válik majd
2013. dec. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyedfüggő, de mivel egy szetterről beszélünk, napi 2-3 óra mozgásra szüksége van, bár úgyis fogod látni, hogy ha még menne. A póráz nélküli szaladgálás és a többi kutyával való játék nagyon fontos, de ez is a legjobb módszer arra, hogy lefáraszd - pontosabban lefárasztják egymást.


A behívás- tehát hogy odajön a hívod - nevelés és tisztelet kérdése. Bár nem tudom hogy a szetterek mennyi öntörvényű kutyák, de egy jó kutyasuliba szerintem érdemes lenne elmenned ha még nem volt kutyád.


Mikor lenne kint? Amíg dolgozol?


Ha hivatalos, MEOE által regisztrált tenyésztőtől veszed, tenyésszemlés, szűrt szülők kölykeként, törzskönyvvel, akkor nagy valószínűséggel egészséges lesz.

2013. dec. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szetter, , azaz vadászkutya . egyszóval rengeteg sok mozgás KELL-ene neki . kérdés,hogy te ebből mennyit tudsz megadni neki !!
2013. dec. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
EGYÁLTALÁN NEM ELÉG NEKI! Nem igazán látom úgy, hogy tisztában lennél az alap kutyatartási dolgokkal, így egyelőre semmit sem ajánlanék max. egy kutyás könyvet.
2013. dec. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolso valaszolo en nagyon is tisztaban vagyok a kutya tartas gondjaival.Es en nem azt mondtam hogy veszek majd egy settert es 30 perc futast adok neki hanem azt hogy ha elegg lesz e neki.Elvegre azert van ez azoldal hogy kerdeseket rakjunk fel.
2013. dec. 22. 05:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!