Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után a duzzadt...

Ivartalanítás után a duzzadt herezacskó megszokott?

Figyelt kérdés
Reggel voltunk ivartalanítani a kutyánkat és most estére nagyon megduzzadt a herezacskója. A sebe az szép és vér sem szivárog de a herezacskója nekem nem tetszik. Felhívtam az állatorvosunkat, szerinte ez normális, valószínű elpattant egy ér de ez a duzzanat pár nap alatt le fog menni. Reggel azért a biztonság kedvéért elvisszük a dokihoz. A kérdésem az lenne hogy másnak volt e ilyen és ha igen akkor történt valami baj? Egyébként a kutya jól van, a műtét után hamar magához tért, már evett-ivott és pisilni is pisilt. Talán túlságosan is jól van, szaladgál meg ugrál fel az ágyra, sajna nem bír megmaradni egy helyben, és lehet egy ilyen ugrásnál pattant el nála valami ér.

2013. dec. 20. 21:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekünk dettó ugyanez volt! Ez nem természetes, nem normál dolog, savónak hívják ami felgyűlt a sebben. Mi elvittük az orvoshoz, és az kinyomta belőle. Nagyon gusztustalan volt, de utána visszament a duzzanat, teljesen eltűnt. Egy kis tálkányi savó jött ki belőle, szerintem vigyétek el az orvoshoz és eleve azt mondjátok hogy a savót nyomja ki.
2013. dec. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Öö most zavarban vagyok... Ivartalanításkor nem a heréket távolítják ek? Akkor hogyan maradhat herezacskó????
2013. dec. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elsőnek, reggel elvisszük. Elég parázós vagyok, már most vinném ha a doki fogadna :/
2013. dec. 20. 22:03
 4/20 A kérdező kommentje:
2. A heregolyókat távolítják el, a herezacskót van amelyik doki megtartja van amelyik nem. A miénknek elég kicsi herezacskója van, azt mondták szép lassan visszahúzódik majd és felesleges miatta túl nagy vágást csinálni.
2013. dec. 20. 22:06
 5/20 anonim ***** válasza:

Valamennyire azért első nap meg szokott dagadni (ideiglenesezem, végigcsináltam pár lábadozást, holnap is megyek varratszedésre :))

Ha nagyon feszül, vagy ha érintésre érzékeny, az gáz, de az, hogy meg van duzzadva, az teljesen normális.

2013. dec. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
38%
barbarizmus a 21dik században. ha ismernék az emberek a felelős állattartás fogalmát nem lenne szükség ilyesmire ( jöhetnek a a lepontozások , de nekem mindig is ivaros kutyáim voltak és egy sem fedezett be egy szukát sem valamint egy szukámat sem fedezte be egy kan sem. én tudok valamit nem, egy hős vagyok? a sz@rt...)
2013. dec. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Eléggé felvan neki dagadva és véraláfutásos is. Tapogattam neki, különösebben nem reagált rá, de szerintem ez nem normális, aggódok is ezerrel, remélem nem lesz gond reggelig. Adtam a kutyának egy negyed algopirynt hogy legalább fájni ne fájjon neki és ezerrel várom a reggelt. Dokim egyébként azt mondta a telefonba hogy felesleges leszívni mert úgyis újra megtelik de pár nap alatt felfog szívódni. Próbálok én bízni a dokimban de neki ez csak egy kutya, nekünk meg a kutya, szóval nagyon nem szeretném hogy baja legyen.
2013. dec. 20. 22:17
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó! Azzal, hogy nem engedem oda tüzelő szukához, még nincs vége a dolognak. Alattunk egy emelettel lakik egy yorki szuka, az 50 kilós kutyám darabokra szedné a lakást évente kétszer, sírna, lefogyna, meg lenne bolondulva... Nem jobb neki, hogy semmiben nem befolyásolja? Nem jobb neki, hogy nem lesznek ivarszervi betegségei? Nem jobb neki, hogy nem hajtja folyamatosan az ösztön amivel nem tud mit kezdeni?

Persze tudom, rengeteg a begyepesedett agyú ember mint te is, hiszen számtalanszor hallom hogy szegény, biztos fájt neki, nem maradt férfi...

UGYANOLYAN maradt, mint kinézetében, mint személyiségében, és szerintem pont nem egy olyan embernek kéne osztani az észt, akinek még nem is volt ivartalanított kutyája. ;) Köszi.

2013. dec. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsónak: azért ivartalanítottuk a kutyánkat mert az egyik heréje nem szállt le és elkezdett sorvadni, egyre kisebb lett. Nem szerettük volna ha később elrákosodik. A természetével semmi baj, nem ivartalanítottam volna ha nincs ilyen baja.
2013. dec. 20. 22:21
 10/20 anonim ***** válasza:
69%
Merrefelé laktok? Budapesten esetleg meg tudom adni a dokim számát és a címet ahol rendelni szokott, mert nagyon ért ezekhez a dolgokhoz. Nekem rögtön mondta hogy nem normális ha megtelt savóval, és ahogy leszívta nem is telt meg többet, csak egy egészen vékony csík emlékeztet a műtétre.
2013. dec. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!