Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után a duzzadt...

Ivartalanítás után a duzzadt herezacskó megszokott?

Figyelt kérdés
Reggel voltunk ivartalanítani a kutyánkat és most estére nagyon megduzzadt a herezacskója. A sebe az szép és vér sem szivárog de a herezacskója nekem nem tetszik. Felhívtam az állatorvosunkat, szerinte ez normális, valószínű elpattant egy ér de ez a duzzanat pár nap alatt le fog menni. Reggel azért a biztonság kedvéért elvisszük a dokihoz. A kérdésem az lenne hogy másnak volt e ilyen és ha igen akkor történt valami baj? Egyébként a kutya jól van, a műtét után hamar magához tért, már evett-ivott és pisilni is pisilt. Talán túlságosan is jól van, szaladgál meg ugrál fel az ágyra, sajna nem bír megmaradni egy helyben, és lehet egy ilyen ugrásnál pattant el nála valami ér.

2013. dec. 20. 21:29
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Kisvárosban, itt nincs másik doki csak 20 km-re de az még rosszabb mint a mi dokink. Akit jót tudunk az 90km-re van sajna, annyit nem fogom utaztatni most szegényt. Bízom benne ha ő is látja mekkorára megdagadt, akkor fog vele csinálni valamit.
2013. dec. 20. 22:27
 12/20 A kérdező kommentje:
Utolsó egyébként köszi. Nagyon messze vagyunk pesttől de köszönöm hogy felajánlottad :)
2013. dec. 20. 22:31
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
Nincs mit, jobbulást a kutyusnak! :) Akkor mondd ezt a savó dolgot a dokinak, hátha úgy neki a leesik a probléma és nem mondja rá hogy normális, ha meg mégis akkor várjatok pár napot lehet csak jobban megviselte szegényt a műtét.
2013. dec. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A kutyámnak napról napra jobban dagadt be és fájt. Kenegettem aloe verával, kapott rá betadint, stb-stb. Gallérral és szájkosárral is tudta piszkálni sajna. Pisilés nehezen ment, csak ügetett körbe-körbe, mert ha guggolt/lábat emelt pisilésnél, fájt neki, húzódott...emelt adag kajával is fogyott a 3 hét gyógyulás alatt, nagyon megszenvedtük :(

Doki telón azt mondta, hogy majd lelappad...felszívódó varratokat kapott, mondta, hogy nem kell kiszedni...igen ám, de ahogy gyógyultak a sebek, a varratok bevágtak elég rendesen, ezért a dokinkat megkértem, szedje ki a varratokat...utána sokkal jobban gyógyult.

Köv. kutyámnak tuti levágatom a zacsiját is!

2013. dec. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak nem tartották meg a herezacskóját. Vmi kék krémet kaptunk rá, amitól kb 2 nap alatt rendbe jött gond nélkül.
2013. dec. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, túléltük az éjszakát és hamarosan megyünk a dokihoz, nemsoká rendel.
2013. dec. 21. 08:03
 17/20 Akiteki ***** válasza:

Ennek az új divatnak, hogy meghagyják a zacskókat, csak annyi értelme van, hogy legyen miért visszahurcolászni az orvoshoz és plusz pénzt nyúlhassanak le érte.

Velem is közölte az orvos, hogy meg szokta hagyni a zacskót. Hát nem az én kutyámnak, az biztos. Az előző 3-at még nem ő műtötte, de a következőknél sem fogom hagyni, hogy bohóckodjon a zacskóval.

2013. dec. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Hmm kiderült mi baja a kutyának ami persze egy műtét előtti vérvétellel kideríthető lett volna... Vérzékeny, nagyon nehezen alvad a vére :( Ha egy hasi műtétje lett volna már nem élne. Most véralvadásgátlót szed ami 1 hét alatt változtat valamennyit és ha addig nem szívódik fel ez a sok vér akkor majd leszívják. Éreztem én hogy ez nem normális :(
2013. dec. 21. 11:14
 19/20 A kérdező kommentje:
Vagyis nem véralvadásgátlót szed hanem az ellenkezőjét, hogy alvadjon a vére. A doki azt mondta a kutyák vére 3 perc alatt megalvad, az övé csak 8 perc alatt. Azt is mondta ez azt jelenti ha pl komolyabban elvágja a lábát ez azt jelenti mire beérünk a rendelőbe már elvérzik :( Én mkinek azt ajánlom hogy műtétek előtt kérjen vérvizsgálatot, hamar megvan és életeket menthet. Ha én ezt tudom akkor nem engedem így megműttetni a kutyát, igaz a doki szerint ez a betegség nagyon ritka. Hat mi pont beleestünk.
2013. dec. 21. 11:21
 20/20 Akiteki ***** válasza:
Magyarázza a bizonyítványát. Ha rendesen elvarr mindent, akkor nem vérezhet akár alvad, akár nem.
2013. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!