Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak van hosszútávú...

A kutyáknak van hosszútávú memóriája vagy sem?

Figyelt kérdés
Több könyvben és helyen is olvastam hogy a kutyáknak nagyon rövid a memóriája és pár mp múlva már nem is emlékeznek rá mi volt, de én ezt nem akarom elhinni. Ha ez igaz akkor honnan tudja hogy én vagyok a gazdija? Honnan tudja hogyha pitizik akkor rögtön adok neki valami finit? Miért van az, hogy az eddig imádott dokit ma már utálja mert tegnap megszenvedtette egy műtéttel (sose morgott a dokira de a műtét másnapján igen) - ezek alapján emlékszik a műtétre.. Ha nem emlékszik az előző napokra akkor miért van már akkor rosszul amikor meglátja a rendelőt?Millió példát tudnék még sorolni és ez alapján nekem úgy tűnik van amire tényleg emlékeznek és nem csak megszokásból csinálják.
2013. dec. 21. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal a kutyának igen is jó a memóriája!Bármit megjegyez,és sosem felejt!Pont mint az elefántok :D
2013. dec. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
Persze, hogy jó a memóriája, ha nem így volna akkor képezni sem lehetne semmiféle feladatra.
2013. dec. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
Amit még kifelejtettem, hogy rendkívül jó megfigyelő.
2013. dec. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"pár mp múlva már nem is emlékeznek rá mi volt"


Ezt vagy félre értetted, vagy rosszul írták le. Ha több könyvben is olvastad, akkor mindenhol rosszul írták. Vagy rosszul fordították, vagy hülyeségeket beszélnek.


Mondok egy példát.

Egy kutya, az aktuális lelkiállapotával, cselekedeteivel köti össze a gazdája viselkedését, legyen az simogatás, fegyelmezés, akármi.

Ezért hangoztatják annyian, hogy ideges, feszült, stb.. kutyát nem szabad simogatni nyugtatni, gügyögni neki, mert a simogatás az aktuális lelkiállapotát erősíti, tehát még izgatottabb, idegesebb, feszültebb stb...lesz.


Ugyanez van a fegyelmezéssel is, és itt tévednek néhányan, félreértik vagy az alapelveket, vagy a kutyákat.

Ha egy kutya csinál valami rosszat, arról ő nem föltétlenül tudja, hogy rossz.

Így ha fegyelmezed, az csak úgy ér valamit, ha rajtakapod. Mert akkor magát a cselekedetet állítod le.

Ha tudja is, hogy rosszat tesz, akkor is, az a lelkiállapot pár másodpercig tart, addig még van értelme fegyelmezni.

Ha elmúlik, semmi értelme.

Ha kiássa az új rózsabokrodat, az egy intenzív, izgatott tevékenység. Ha eltelik 20 perc, a kutya épp nyugodtan fekszik, kipiheni az ásás fáradalmait, és akkor veszed észre mit tett, és kezded el leszidni, fogalma se lesz róla, mit akarsz, mit kiabálsz, mi ez a műbalhé.

Akkor se, ha odaviszed a tetthelyre.

Magáról a tevékenységről nem tudja hogy rossz, és régen nem abban a lelkiállapotban van már mint ásáskor, tehát lekésted a fegyelmezést.


A kutyák az adott pillanatban élnek, de ez távolról se jelenti azt, hogy ne lenne hosszútávú memóriájuk. (Ez egyébként más területen nagyon hasznos dolog, sok esetben tanulni lehetne a kutyáktól a pillanatban élést)

Gondolom valami ilyen félreértés lehet a háttérben, mert egyébként ez teljesen hülyeség, józan paraszt ésszel belegondolva is, semmi alapja nincs.

2013. dec. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
inkább ugy fogalmaznék én is, hogy a kutya az adott pillanatban él.
2013. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, így már végre értem :)
2013. dec. 22. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!