Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is felismerik a...

Szerintetek is felismerik a fajtatiszta, vagy fajtajellegu kutyak egymast?

Figyelt kérdés

Tevedes ne essek, imadom a keverekeket is. Viszont feltunt valami: Neztem egy Cesar Millan filmet, es ott az agrat bevezettek a falkaba, es nagyreszt agarak mentek oda hozza rogton szimatolgatni, kovettek is azonnal, mig a tobbi fajta csak roviden megszagolta.

Az en kutyam staffi, es minden kutyaval baratsagos, de ha mas staffit lat, teljesen lazba jon, meg ha az ut masik oldalan van is. Ha odajon egy spaniel, akkor is inkabb a staffi fele huz eszeveszetten. Erdekesek ezek az allatok, nektek is feltunt mar hasonlo eset?


2013. dec. 22. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák felismerik a saját fajtájuk egyedeit. Pl ha egy csapatban több mudi van, akkor azok szívesebben játszanak együtt, és klikkesednek. A többi kutyát pedig inkább közösen terelik.
2013. dec. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem shar pei kutyám van, nem kifejezetten sharpikkal, de a birkózós, nagyobb kutyákkal szeret inkább lenni, persze a többiekkel is elvan, de a masztiffok és olyanok akik úgy játszanak mint ő, jobban bejönnek neki.
2013. dec. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mudim van, én is észrevettem, hogy a saját fajtájukkal máshogy viselkednek. Kiskorában megtámadta két németjuhász, utána sokáig félt a németjuhászoktól, a többi kutyával sokkal szívesebben játszott.
2013. dec. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
szerintem nem a fajtán van a hangsúly hanem a méreten. pl az én kutyám szívesebben játszik a kis/közepes testű kutyákkal, míg a szomszéd amstaffot kerüli, pedig sohase bántotta (viszont elég durván játszik, és ha szaladgálás közben "elüti" az bizony fájdalmasabb) míg az egyik pajtás kutya - aki méretileg nagyobb - inkább a nagyobb testű kutyákkal játszik
2013. dec. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem inkább a hasonló habitust ismerik fel. Ez olyan mint h a gyerekek is a hozzájuk hasonszőrűekkel szeretnek együttjátszani. Akivel nem tudják felvenni a kontaktot egyből vagy nincs közös pont, az nem érdekes, azzal nem tudnak mit kezdeni.
2013. dec. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi amikor elmentünk suliba, akkor a kutya nem játszott senkivel, egészen addig, amig jött egy hasonló korú kisdobermann. Ők ketten bandáztak, a többeikkel nem is foglalkoztak. Az enyém is dobi. Felismerik a fajtájukat:)))
2013. dec. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
Az enyém border, és nem érdekelte a másik border. Nekem úgy tűnik, nem tud kulonbseget tenni. De lehet, hogycsak azért, mert teljesen más volt a 2 border, az enyém munka vonalú 10kg, a másik kiállítási 16kg. Bár ugyanannyi idősek, teljesen más alkat, habitus, kinézet stb.
2013. dec. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen!


Én ezt már többször észrevettem, több barátom kutyájánál. Nekem viszonylag ritka fajtám van, így csak egyszer találkoztunk "fajtabelivel", de akkor meg volt őrülve:)

2013. dec. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem csak a saját fajtájukat ismerik fel. Az idősebb kutyám pl. régebben goldenfétises volt, mostanában már a tacskókra buki így öregesen, meg valamiért a vizslákra :) Őt viszont rühellik a német juhászok, kis elitisták, nem foglalkoznak a nj keverékekkel, csak egy-két ilyen kiskamaszka :D
2013. dec. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Akiteki ***** válasza:
100%

Az agarak eleve nagyon keresik egymás társaságát.

De más fajtákkal is tapasztaltam. Volt egy tudathasadásos tibeti terrierem. Mivel 3 husky között nőtt fel, ő huskynak képzelte magát. Néhányszor vittük kiállításra, a fajtatársait letojta, de ha meglátott ott egy huskyt, ugrott a nyakába.

2013. dec. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!