Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám fél a porszívótól?

Kutyám fél a porszívótól?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, milyen tanácsokat-ötleteket tudnátok adni. Onnantól, hogy 10 hetesen hazahoztuk, fél a porszívótól. És azóta csak rosszabb. Rendszeresen használom a porszívót, hetente legalább 3-4 szer. De van, h többször is. Első pillanattól fogva, iszkolt a másik helységbe, ha bekapcsoltam. Ha nincs bekapcsolva, akkor nem fél a porszívótól. Nem nyugtatom, nem csinálok semmit, amikor eliszkol, mintha észre sem venném. De ez sem segít, hiába csinálok úgy, mintha ez egy természetes dolog lenne-mivel az is-, hogy porszívózok. MOstanában már reszket is és iszkol befele az asztal alá. Ugyanez a helyzet a fém létrával, fém teregetővel is. De ha a létra áll és nincs használva, akkor nincs vele baja, ott fekszik mellette. Csak ha eltolom vagy felkapom, stb. akkor. Mitől lehet ez?! Mert nem hiszem, hogy az élete első 10 hetében porszívóval és fémlétrával terrorizálták volna, amúgy meg a kutya tenyésztőtől van, szülei aktív munkakutyák.
2013. dec. 23. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy garázsban lakott és ráborult valami miközben ment egy villanymotor? Az enyém addig addig okoskodott a bringák között míg rá nem borult, utána nagy ívben kerülte, pedig saját magának hozta össze tökegyedül a bulit.
2013. dec. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Neeem, nem lehet, mert jó helyről van a kutya. És mondom, az ilyen fém hangoktól is fél, fém teregető, fém létra. Viszont az ütvefúrótól, körfűrésztől nem fél, pedig az jóval hangosabb, szoval abszolute nem értem.
2013. dec. 23. 19:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Elmondom neked azért fél tőle mert a kutyáknak érzékenyebb a hallásuk és ugye a nagy zaj bántja a fülüket. Valamelyik jobban fél, valamelyik kevésbé. A barátnőm kis kutyája ugatja a porszívót mint az őrült, az én spánielem meg le sem tojja csak elmegy egy nyugisabb helyre és megvárja míg végzek.

De a zaj végett félnek tőle, nem attól mert félelmetesen néz ki.

2013. dec. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De mondom, hogy nem csak attól fél, hanem fémlétrától is, és akkor a fúrótól-körfűrésztől miért nem, mikor az hangosabb???
2013. dec. 23. 19:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem minden hang van rajuk ugyanolyan hatassal. Maskepp hallanak, mint mi. Ami nekunk normalis, esetleg meg kellemes hang, az o fuluket lehet irritalja. Mas frekvencia,lehet, a femletra nyikorog, vagy ahogy arrebbrakod, olyan hangot ad ki, aztan o veszelyezve erzi magat tole. Minden kutya mas, enyem a dubogo, durrogo hangoktol remul halalra. Nem hinnem hogy idegrendszeri zavar, valoszinuleg egyszer megszokja. Kicsi meg, nincs sok tapasztalata, de majd kialakul, ne aggodj. Nem tudjuk szeparalni oket, nyugtatni sem, figyelmen kivul kell hagyni, mert a zajok mindig is lesznek korulotte, barhol is van, uton, erdoben, tv-zes kozben,es mindenhol mas jelleguek.Hozza kell szokniuk maguktol.
2013. dec. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne keress benne logikát, fölösleges időtöltés. Nem ésszerűen reagálnak. PÜ ment.
2013. dec. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert ráborult egy "olyan", akármilyen jó helyről került oda. Vagy nálatok pont attól de nem merik bevallani... Ok nélkül nem félne, de hozzászoktathatod a kedvenc játékával, csak meg ne rezdüljön amikor mellette van. Az enyém nem mert a kocsi alá bemenni, de nagyon ott volt az a labda és a gazdi volt olyan szenyó, hogy mindig egy centivel bejjebb tette :P már simán alámegy és kihozza
2013. dec. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is utálja a porszívót, amikor bekapcsolom már iszkol is, de nincs vele gond, mert lefekszik máshol és kivárja míg végzek. Láttam már olyan idegbeteg kutyát egy műsorban aki amint a gazdi bekapcsolta a porszívót rögtön eszeveszett ugatásba kezdett és nem hagyta abba amíg ki nem kapcsolták a gépet. Tuti minden kutyának van olyan amitől fél. Az én kutyám a tüzijátékot velünk együtt nézi, meg se rezzen, miközben más kutyák olyankor teljesen kikészülnek, de a porszívót rühelli.. érdekes :)
2013. dec. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az enyém sem szereti a porszívót, pedig 100%, hogy engem látott életében először porszívózni, mivel kóbor kölyökként került a menhelyre, majd onnan hozzám, tehát nem hiszem, hogy kizárólag rossz élmény hatására félhet, egyszerűen csak nem találkozott még vele azelőtt és félelmet kelt benne. Rossz élmény nem érte, de jó sem.

A porszívó, a létra mind mozog, míg a fúró, a körfűrész bár hangos, de nem megy sehová. Szerintem nagyobb veszélyben érzik magukat az olyan dolgoktól, amik "utánuk mehetenek", nálunk ilyen a fűnyíró is. Mivel egyelőre ritkán látom a kutyámat, nem kezdtem el különösebben hozzászoktatni, hagyom, hadd menjen máshová. Ha ismét velem lesz, majd kajával hozzászoktatom.

2013. dec. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Még csak annyit, hogy nem kölyök a kutyám-mert valaki írta, hogy kicsi még. Nem kicsi. Csak kicsi korától ilyen. Most 2 éves már. És amit megint más írt, hogy biztosan nem érte rossz élmény az övét, mert kóbor kölyökként került hozzá, az legalább pont annyi idő, mint ahány hetesen az enyém került hozzám, szintén kölyökként. Az első heteit ő sem és én sem ismerem. Szoval nyugodtan érhette olyan akkor az övét is, amíg kóbor kölyök volt...
2013. dec. 24. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!