Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai bulldog kutyám...

Amerikai bulldog kutyám kedves, játékos, okos kutyus aki ismeri szereti. Egy nénitől viszont rendszeresen nagyon durva beszólásokat kapok (félti tőle a spánielét), mit lehet válaszolni ezekre?

Figyelt kérdés

A kutyusom 2 éves, játékos szuka külföldi kennelből. Jó idegrendszerű, szeret mindenkit, egy nagy maci. A futtatóig mindig pórázon van, ott meg elengedem játszani a többiekkel. Többször találkoztunk egy nénivel, aki nagyon utálja ő egy spánielt sétáltat. Ha meglát minket idegbetegen ordít a kutyájának és rakja pórázra. Ma így zajlott a párbeszéd köztünk:

-Tessék jönni nyugodtan!

-Hát én arra nem megyek amerre maguk sétálnak!

-Merre tetszik menni?

-Mindegy, de nem arra amerre maguk!

-De nem bánt, kiskutyákkal szokott játszani...

-Hát látszik rajta... (nagy fintorgás)

Erre már csak mellékesen megjegyeztem:

-Még pórázon is van fogom a nyakörvet, miért nem mer eljönni melettünk?

-Nincs pénzem orvosra!

Ezután otthagytam gyorsan mielőtt olyat mondok amit nem illik. Olyan rosszul esett ez nekem. :( Miért kell így nézni a kutyámra, meg így beszélni velem? Én végig tisztelettudó voltam, póbáltam kedvesen mondani neki, hogy még meg is fogom, nem bánt, nem kell félni. Alapból pórázon vezetem mert tudom hogy külsőre félelmetes, én is megijednék ha odaszaladna egy roti mondjuk de ha látom hogy a gazdája értelmes... De még ha fél is tőle, az enyém pórázon... Egyszer már megfenyegetett hogyha nem szájkosárral sétáltatom feljelent. Ilyenkor mit lehet mondani? Vagy fel se vegyem? Csak rosszul esik ha így bánnak velem és a kutyámmal... :( Most magyarázzam el neki, hogy az enyém engedelmességi vizsgás? Azt se értené meg szerintem... Gimis lány vagyok egyébként. Ti hogy reagálnátok a helyemben az ilyen támadásokra? Elkerülni sajnos nem tudom, futtatóra nem jár de néha szembejön random.


2013. dec. 23. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért fél az a nő a kutyádtól. Nem kell vele leállni beszélni. Szépen elmész arra, amerre akarsz és levegőnek nézed. Sosem fogod megváltoztatni .
2013. dec. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbáltad,nem megy.Vannak,akik ragaszkodnak a vélemyénükhöz ha esik,ha fúj.Fogadd el,kerüljön,ha az neki olyan jó.
2013. dec. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jól írják a többiek. Majd ő elkerül, ha annyira akar, te meg vedd úgy, hogy nincs is ott senki. Feljelenteni meg feljelenthet bárkit, de nem fog, különben fizethetné az ezzel járó költségeket.
2013. dec. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

fúúú még ilyen vén szipirtyót! na ha legközelebb húzgálja a száját, nyugodtan válaszolj neki vissza a következőképp:


- Én sem akartam arra sétálni amerre ön. Még a végén elmenne a kutyám életkedve is, ha az ön társaságában kellene sétálnia.


"- Még pórázon is van fogom a nyakörvet, miért nem mer eljönni mellettünk?

- Nincs pénzem orvosra! "

- Igen látom, bizonyára az ön gyógyszerei is elfogytak.


sőt, én még direkt ölbe is kapnám a kutyámat ha meglátnám őket, és jó hangosan "jaj kiskutyám itt van megint az a csúnya banya, ne félj kincsem, nem hagyom neki hogy bántson"


"-De nem bánt, kiskutyákkal szokott játszani...

-Hát látszik rajta... (nagy fintorgás) "

na én erre tuti odaszóltam volna, hogy "bizony, reggelire kiskutyákat eszik, ebédre medvéket és rozsomákot, vacsorára pedig idős néniket, úgyhogy este tessék vigyázni ha sétálni tetszik menni, nehogy az legyen az utolsó, tetszik tudni, jobb félni mint megijedni"


ha meg feljelentéssel fenyeget, akkor pedig mosolyogj a képébe és mond meg neki, hogy csak nyugodtan, de ha besül, te is feljelentőd őt rágalmazás miatt, aztán majd meglátjuk ki nyer :) kutyára csak tömegközlekedési eszközön kötelező a szájkosár, illetve ha bizonyítottan veszélyes (kiharap pl), szóval így igazából saját magát röhögtetné ki a rendőrökkel meg még neki kéne fizetni az oktalan kihívásukért


idős ember ide vagy oda, azért álljon már meg a menet, mit képzel magáról az ilyen?

2013. dec. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És igen, jól írják a többiek, hogy nézd levegőnek, ne foglalkozz vele. Ha meg nem bírja megállni hogy ne szóljon be valamit, akkor szólj vissza. Ne alpári mód, csak furfangosan, trollosan. Amiket írtál, számomra már bőven sértegetés kategória, hiába öreg, ez már bunkóság. Szólj vissza, aztán majd abbahagyja mert belátja majd hogy rajtad nem talál fogást, így fölösleges erőlködni és szépen elkerül.
2013. dec. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nézd levegőnek, csinálj úgy mintha ott sem lenne... azaz ha valamerre mész és ott van zavartalanul haladj arra. Ha neki baja van kerülgessen ő. :S
2013. dec. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!