Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyökkutyám elkezdett...

ST89 kérdése:

A kölyökkutyám elkezdett morogni, ha hozzáérek miközben eszik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Három hete van nálam a kutyus, most 11 hetes. Egyik napról a másikra megváltozott ami a kajáját illeti. Ugyanúgy szófogadóan megvárja amíg kitöltöm a tápot neki, leül, és csak akkor kezd el enni, amikor megengedem neki. Eddig evés közben nyugodtan simogathattam, nyúlkálhattam a táljában, el is vehettem tőle a tálat minden gond nélkül. Viszont tegnap óta amikor elkezd enni, és hozzáérek, egyből megfeszül, amint pedig a tálja közelébe viszem a kezem, egyből morog. Miért lehet ez, és mit csináljak vele?

2013. dec. 23. 23:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
An én kutyám egyáltalán nem bánja ha fogdosom, sőt még oda is adja magától ha mondjuk egy résszel nem tud megbirkózni pl a csontot széttörni mert túl kemény...
2013. dec. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
14%
Ne érj hozzá! Miért piszkálod, amikor eszik?? Még a farkas falkában is kisajátíthat magának egy darab húst a rangsor alján levő egyed is, amit a többiek, a felette levők is tiszteletben tartanak! Nem kell szívrohamot kapni, mert morog a kutyád. Persze, hogy morog, ez egy természetes viselkedés, csak az emberek szeretik teljesen maguk alá kényszeríteni a kutyát, ez a természetben nem így működik.
2013. dec. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Mi történt itt?

Iskolaszünet van és a sok buta diák elözönlötte az oldalt?? :))


Most kezd el leállítani, mert ez dominanciaprobléma, később még nehezebb lesz.

Ez nem azt jelenti, hogy minden étkezéskor mániákusan piszkálod a kutyát, de meg kell tanulnia, hogy bárhol, bármilyen körülmények közt félbeszakíthatod az evését és jogod van elvenni tőle a legzamatosabb húsos csontot is.


Aki meg azt írta, hogy az állatvilágban ez nem így van, az nagyon téved.

Az alfapéldányok mindig elsőbbséget élveznek az ételre. Ha egy alacsonyabb rangsorú állat elkezd harcolni egy húscafatért, ott a dominanciáról is szól a harc és ezt ember-kutya viszonyában nem szabad megengedni, mert akkor egy kezelhetetlen, sőt, közveszélyes kutya válhat belőle.

2013. dec. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
50%
szépen is néznénk ki ha a természetben az alfa farkas nem orozhatná el az alárendeltektől a kaját :)
2013. dec. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Farkas-nem farkas, a kutyának el kell tűrnie, hogy a gazdája hozzányúl evés közben. Adódhat olyan szitu, amikor el KELL venni, ami a szájába kerül.

Az élelemféltés nem fér bele a mai kutyatartási elvárásokba.

2013. dec. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%

Tanulja meg, hogy hozzáérhetsz a kajához, cserbe te ne piszkáld napi szinten, semelyik nem ó, ne stresszeld a kutyát.

Előbbire sok megoldás van, egyszerre mindig egyet csinál, és akkor lépj tovább, ha nem működött:

1) kézből etetés

2) úgy egyen, hogy a kezed benne van a tálkájában

3) küldd el a táljától, sajátítsd ki a tálat, ha nem morog, visszaadhatod neki

4)tanítsd meg neki a kérem/enyém szót, gyakoroljátok jutifalattal és játékkal/rágókával

5) ha a tálja közelében vagy és nem morog, adj pár falatot a tálkájába (ilyenkor érdemesebb pár extra finom falatot adni nem csak tápot)

6) vedd el tőle a tálját, kapjon bele pár extra falatot, és úgy add neki vissza


Ezek közül bármelyiket használhatod, én inkább azokat szeretem, ami arra irányul, hogy a kutya megtanulja, hogy a gazdinak MEGÉRI átengedni a kaját. Így akkor is átengedi, ha éppen rebellis fázisát éli. Ha ez nem működik, még mindig be lehet keményíteni és a tekintéllyel próbálkozni.


Ugyanakkor nem idegesítjük feleslegesen a kutyát, én most már csak simítok rajta egyet, vagy nagy ritkán belenyúlok a tápba, de nincs értelme minden nap áttúrni és addig bügyörgetni, amíg be nem feszül. Azért ez mégis az ő privát pillanata.

Egyébként a morgás nem agresszió, hanem figyelmeztetés, hogy kényelmetlenül érzi magát az adott szituációban. Nem kell ennyire a szívedre venni, vagy megijedni, hogy a 11 hetes kutya át akarja harapnia torkodat éjjel. Kicsi még, meg kell tanulnia a szabályokat, ki kell alakítania veled egy bizalmi kapcsolatot.

2013. dec. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
15%
Ha már farkasozunk: az alfa hím eszik először. Majd a többit átengedi a falkának , és utána ő már nem vehet el senkitől semmit!!!!!
2013. dec. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Anna132 válasza:
2013. dec. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Rima15 válasza:
0%
Egyszerű:Ne érj hozzá és ne menj hozzá közel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. dec. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ez a belinkelt videokedvenc a magyar kutyás oldalak legalja, de most kivételesen nem mondtak hülyeségeket.
2013. dec. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!