Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergi, sarplaninai?

Leonbergi, sarplaninai?

Figyelt kérdés
Tudnátok leonbergi, sarplaninai, vagy ezekhez hasonló keverék kutyákról képeket mutatni, akinek ilyesmi fajtájú kutyája van?
2013. dec. 26. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért pont két ennyire különböző temperamentumú és felhasználási területű kutya érdekel?


Leonbergi:

[link]


Sarplaninac:

[link]

2013. dec. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a képeket, de ezek keverékei érdekelnének inkább, a fajtatisztákat én is könnyen ki tudom keresni.

Külsőleg nagyon tetszenek, hasonlítanak. Belsőleg tudom, nem annyira, de mindkettőnek tetszik a jelleme. Nehéz döntés, mert a Leo túl jámbor, viszont a Sarplaninai meg állítólag túl domináns tud lenni. Mondjuk eddig németjuhászunk volt, de már annyira túl van tenyésztve, hogy hiába vettem tenyésztőtől, minden baja volt. Ezért sem vennék már nj-t többet.

2013. dec. 26. 00:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Keverékeket szerencsére szándékosan nem gyártanak belőlük, véletlenül meg szinte nulla az esélye, hogy összetalálkoznának egy nász erejéig. Amúgy se lenne semmi értelme, mert teljesen megjósolhatatlan lenne a végeredmény a totál ellentétes jellem miatt. A jámborság nem a dominancia ellentettje, hanem az agresszivitásé. A dominancia pedig nem fajtafüggő, hanem egyedfüggő. Ráadásul a dominancia az mindig legalább két vagy több konkrét egyed (akár kutya-kutya, akár kutya-ember) között értelmezhető. Az én leonbergim például dominánsabb, mint az ismerősöm sárhegyije (kettejük között), mégis az enyém a jámborabb jellemű és kiszámíthatóbb viselkedésű.
2013. dec. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jaj nem úgy értettem, hogy sarp és leo keveréke. Hanem sarp keverék (sarp és valami), vagy leo keverék (leo és valami).
2013. dec. 26. 01:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, akkor bocs. :) Késő van már...
2013. dec. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Keveréket azért keresel mert azt gondolod egészségesebb?

Szerintem fajtatiszta kutyából is lehet egészségeset találni, persze nem feltétlen hazánkban.

Meg az sem mindegy hogy ki mit ért tenyésztő alatt, mert sokan azt is tenyésztőnek hívják aki összerak két kutyát.

Menhelyeken kéne szétnézned ha keveréket akarsz.


Szerintem ezek a kutyák azért jóval másabbak egy német juhásznál.

A Sarp mivel szerencsére nem egy "cuki" kutya, ezért ami van az általában jó állomány, főleg ha a tőlünk délebbre eső országokból van.

Náluk még úgy tenyésztik ahogy kéne, nincs ez a csapott far hülyeség.

2013. dec. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Leonbergi keverék: [link]
2013. dec. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hiába mondják rá a menhelyeken valami talált kutyára, hogy ilyen-olyan (leonbergi vagy bármi más) keverék, sokszor köze sincs hozzá. Fotóról még talán hasonlít, élőben meg látszik, hogy semmi köze hozzá. Ha ennyire érdekel a téma, akkor kérdezd meg a leonbergi fajtamentést, mert ők valóban találkoztak már ilyen keverékekkel és tudnak róluk mesélni. De ne feledd, hogy minden kutya más, főleg a keverékek, tehát nem lehet általánosítani. Ráadásul az ilyen kutyáknál még az előéletük is komolyan meghatározza a viselkedésüket. Én ezért sem látom értelmét ilyen kérdéseken rágódni.
2013. dec. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, a fajtamentés:

[link]


Amúgy szerintem ezek a fajták úgy jók, ahogy vannak, nem érdemes keverékeket keresni belőlük.

2013. dec. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!