Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű, hosszú szőrű,...

Nagytestű, hosszú szőrű, családi kutya?

Figyelt kérdés
Olyan fajták érdekelnének, amelyek kertes házba, kinti-benti tartásra alkalmasak. Illetve ha arról lenne szó, akkor rövidebb ideig bírná csak lakásban is(két lakásunk van, egyik kertes, de másik nem). De ez csak alkalmi lenne, hogy csak lakásban van (pl egy pár nap). Ilyesmire gondoltam, hogy berni pásztor, vagy hasonló. Tudom, hogy sok múlik a nevelésen, de azért inkább egy könnyebben kezelhető fajtára gondoltam, szoval pl kaukázusit meg hasonlót ne írjatok! Tetszik nagyon a kuvasz és komondor is, de nem tudom, mennyire bírnák, ha pl havonta egy hetet lakásban lennének.
2013. dec. 26. 10:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a bukovinai-nál az a baj, hogy mivel juhászkutya mozgásra van szüksége és ne hidd, hogy olcsóbb mint a landseer mert egy akita nem ritka fajta, de 1200 olcsóbban nem tudsz venni rendes tenyésztőtől.
2013. dec. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2013. dec. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az,hogy a 69%-os szomszédja elb**szta a kutyája nevelését nem azt jelenti,hogy a leonbergi kutyák agresszívak,csupán azt jelenti,hogy egy jámbor óriás kutyából is lehet bolond kutyát csinálni,amiért a kedves szomszéd a felelős.


Egy golden meg egy bernáthegyi szőrzete között meg kb. ég és föld a különbség. Kb. annyiban egyeznek,hogy "hosszú".


Könnyen kezelhető kutyának,de mégis elrettentő én a leonbergit ajánlanám.Hatalmas,ezért meggondolják a dolgot,ha be akarnak törni,viszont általános tapasztalat,ha valaki mindenáron be akar törni,azt semmilyen kutya nem állítja meg.

2013. dec. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, egyetértek, az olyan "gazdák", akik kennelben tartják a kutyájukat, onnantól nem hitelesek számomra, ha a kutyájuk tulajdonságairól beszélnek... akár mennyire nem lakásba való, de bizony én be fogom engedni a lakásba is, pláne kiskorában, azért, hogy kötődjön hozzánk és ismerje az emberi testbeszédet, stb, nem csak bedobok a kennelbe neki kaját és félek, hogy megharap, hajam tépem az ilyen sztoriktól!!! :(((((
2013. dec. 26. 14:42
 15/15 A kérdező kommentje:

Jajj retrievert nem kérek, köszönöm!!!! Egy mézeskalács és messziről ordít,hogy nem őrzi a területet.

Kedves Romániában élő hozzászóló, köszi az infokat! Mondjuk már gondoltam rá, hogy valszleg ott jobb az állomány. Még rokonaim is vannak ott, szoval ha aktuális lesz, akkor lehet, hogy ott fogok kikötni! Ja, de attól még megnéznék neten román kenneleket, ha van link, amit ajánlanál, megköszönném.

2013. dec. 26. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!