Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 évesen felnőtt már a kutyám?...

2 évesen felnőtt már a kutyám? Mikortól nem kölyök?

Figyelt kérdés
Ivartalanított óriástestű kan kutya, de még nagyon játékos, olyan mint kölyökkorában. Mikorra várható, hogy kicsit megkomolyodik? Vagy már ilyen marad? Nagyon jó lenne, mert mindenkivel virgonckodik, birkózik, örülnék ha ezt nem hagyná abba, és nem lenne lomha, lusta kutya aki csak vonszolja magát a gazdája után és semmiféle játék nem érdekli.
2013. dec. 28. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyen korban már felnőttnek számít.


Az enyém is felnőtt már, de még mindig rendkívül játékos és, mondhatni gyerekesen viselkedik. Vagy megpróbálod megnevelni, és megszabni a határokat (ami nem mindig kifizetődő, se neked, se a kutyának), vagy hagyod, hogy a kor legyőzze a kíváncsiságot és a mozgékonyságot.


Ha épp hogy kilépett a második évéből, nem várhatod el, hogy megkomolyodjon, ahogy egy 18 éves embertől sem, hogy felhagyjon a szórakozással, vagy máris munkát keressen, házasodjon és gyereket nevelni.


Ezt majd az idő rendezi. Vagy a gazda.

2013. dec. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
3 éves kor után. Én is ezt kérdeztem a minap a kutyás szomszédomtól (van neki most is 3 kutyája és azelőtt is volt vagy 6). Ő tapasztalatai szerint 3 év után kezd megkomolyodni egy kutya.
2013. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0-2 évesig kölyök. Nekem is van egy 5 éves kutyám, és ő sem volt játékos már 2 éves korától.
2013. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:
Kutyája és fajtája válogatja. Elvileg 9 hónaposan már nem kölyök. Nekem volt kutyám, aki 14 évesen is hülyegyerek volt. :)
2013. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
milyen fajta?
2013. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Angol masztiff kutyus, és egyébként nagyon jól nevelt, szépen jön láb mellett, és nem is rohan egyből ha játék van csak ha engedem. Viszont ha a másik ebzet is benne van, akkor olyan birkózást levágnak és rohangálnak, hogy öröm nézni! Nagyon remélem ilyen marad, mert játék közben látom milyen boldog és életvidám! :) Ha a másik kutyus nem akar játszani/odakap (játékféltők szoktak) akkor otthagyja.
2013. dec. 28. 22:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Az óriástestű fajták inkább 2,5-3 éves koruk után tekinthetőek felnőttnek. Az én kutyám 2,5 évesen még sokszor viselkedett kölyökmódra.
2013. dec. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Használd ki, hogy a kutyád tud játszani másikkal. Az enyémtől minden kutya fél(t) a méretkülönbség miatt.
2013. dec. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Erin-London válasza:
Általában 1 éves koráig számítanak kölyöknek. És valószínű, hogy a kutyádnak ilyen a mentalitása, és sokáig ilyen is fog maradni. A kor előrehaladtával azért ők is változnak, komolyodnak, mint az emberek.
2013. dec. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!