Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyám...

Mit csináljak, ha a kutyám agresszív a többi kutyával szemben?

Figyelt kérdés
A németjuhászom 4 éves szuka, és ki nem állhatja a többi kutyát. Nem lehet vele sétálni, mert ha az 50 méteres körzetünkbe kerül egy kutya, teljesen megőrül, ugat, ugrál, agresszív és rántana a kutya felé, alig bírom tartani. Szájkosarat nem szoktam rá tenni, nem szeretem, de van neki. Viszont az sem oldaná meg a dolgot, akkor max nem tud harapni, de hát így sem, mert nem hagyom. Kutyakiképzője volt a nyáron, na azóta még rosszabb lett a helyzet. Kutyaiskolába nem tudom elvinni, a szüleim nem engedik, mert sok pénz, meg amúgy is messze van csak, és reggel 6-tól este 9-ig nincsenek itthon a szüleim, hogy kocsival elvigyenek. Szóval nincs ötletem. Ha jön egy kutya, próbálom elkerülni vagy ha nem tudom, akkor simogatni és megnyugtatni a kutyám, de nem tudom jó ötlet-e, mert a végén még azt hiszi, hogy megdicsérem, amiért agresszív. Azt sem tudom, mi miatt lehet ilyen. A kisgyerekek többségével is agresszív, de nem minddel. A többi nagyobb gyerekkel vagy felnőttel nincs baja.
2013. dec. 29. 16:01
 1/7 Firestorm ***** válasza:

A simogatást felejtsd el,mert azzal csak megerősíted ebben a viselkedésben.

Próbáld letiltani erről az agresszióról.Mellesleg nem tekint falkavezérnek téged,azt kell elérned,hogy annak tekintsen.

Másik dolog,láttam olyat,hogy egy ilyen mentalitású kutyust a gazdija úgy szoktatta hozzá más kutyákhoz,hogy bőr szájkosarat adott az övére és összeengedte a többi vele egy súlycsoportban lévő kutyákkal és egy idő után alább hagyott az agressziója és egész szépen kezdett el játszani a többivel (persze ez pár hétbe telt) aztán a végén már a szájkosár is lekerült róla és nem támadta meg a többi kutyát.

2013. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem, hogy agresszív a kutyám. Nem ugatott ugyan, de nagyon elkezdett lihegni és húzott oda a többiekhez, tiszta ideg lett, én meg agressziónak tituláltam. Ez több mint egy évig ment így. Egyszer egy staffis meg egy goldenes kérdezték miért nem engedem oda? Mondtam, hogy nagyon agresszív, mire kérdezték, hogy próbáltam már megengedni neki hogy játsszon? Mondtam hogy sosem engedtem még más kutyákhoz. Teljesen elképedtek, és mondták hogy engedjem oda, olyan nincs hogy az övékkel összeverekszik. 3 órán keresztül játszott velük, én meg ezen felbátorodva vittem kutyás helyekre. Mára ő a legjobb arc a környéken, és mivel minden nap játszhat másokkal, nem kezd el húzni ha bárkit meglát az utcán, főleg nem lesz olyan izgatott. Törpe tacskó, pinscher, goldi, staffi, pitbull, német juci... Minden van a pajtik között. Nézd meg, nem értelmezed-e rosszul a jeleket, lehet csak játszana szegény...
2013. dec. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De nem tudom hol a többi kutya közé engedni, max a kutyaiskolában lehetne, de mint mondtam, az nem fog összejönni. Itt nincsenek kutyáknak parkok vagy ilyesmi helyek, ahol összeengedhetném más kutyákkal. Minden kutya csak pórázon sétál a városban.

A letiltást hogyan? Ha rászólok, az nem hatja meg. És hogy legyek én a falkavezér? sokat olvastam erről, de nem jött össze. Én csak másfél éve vagyok vele, előtte apámmal volt csak, ő a falkavezér. most mind együtt lakunk és még mindig ő a falkavezér, nem én. Nem tudom átvenni. Vagy nem tudom hogyan..

2013. dec. 29. 16:28
 4/7 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, talán igazad van, csak játszana, de akkor se tudom odaengedni. Amint a másik kutyás meglátja, hogy az enyém mit művel a kutyája láttán, rögtön elrohan, elhúzza a kutyáját, illetve a többség felveszi a kezébe és elmegy onnan. Meg 99,5%-ban csak kiskutyákkal sétálgatnak az emberek, yorki, westie, bichon stb. Az enyémtől mindenki fél. És mint mondtam, itt nincsenek külön kutyáknak parkok, ahol sok kutya játszhatna, és a kutyaiskola is kilőve.
2013. dec. 29. 16:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Merre laksz? Szívesen sétálok veled, elmehetünk kutyás helyre is ahol játszhatnak. Az enyém elég masszív, mindenkit hív a játékba, szerintem nem lenne gond. Verekedni meg nem fog. Segítek, ha gondolod, írj privátot!
2013. dec. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért csak úgy ne engedd oda, főleg ha még sosem volt másik kutyával. Teljesen hiányozhat számára a szocializáció, nem is fog tudni rendesen kommunikálni a kutyákkal. Jó lenne egy kutya iskola, ahol ha helytelenül viselkedik a többi kutyával, akkor az oktatók le tudják ebben tiltani.
2013. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az enyém is kutyázott ezerrel, de direkt belevittem szitukba, és amikor már elkezdte feltuccolni magát, akkor egyszerűen elvontam onnan a figyelmét, vagy kajával, vagy labdával. Most már ott tartunk, hogy ha jön egy másik kutya, akkor mondom a nevét, és már figyel is rám
2013. dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!