Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok ajánlani boston terrier...

Tudtok ajánlani boston terrier tenyésztőt külföldön is ahol olcsóbban lehet kutyát kapni mint itt szval kb, , csak" 100000 ft?

Figyelt kérdés
Mert nagyon szeretnék egy ilyen fajtát de csak jövő nyáron vennék mert akkor több időm lenne a tanítására vagy esetleg nemlehet amerikából hozatni?

2013. dec. 29. 23:02
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
At utiköltség csak 1600 lenne mert vonattal mennénk
2013. dec. 30. 11:49
 12/26 A kérdező kommentje:
Mármint külfödre 1600'itthon ingyen van
2013. dec. 30. 11:50
 13/26 anonim ***** válasza:
80%
A kutyának is papírok kellenek, sőt útlevél, oltási könyv, chip és minden egyéb. Az állategészségügyi szabályok EU-n belül is kötelezőek.
2013. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
58%
És vonatjegy is kell a kutyának is, bármilyen meglepő :D
2013. dec. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
58%
Póráz, szájkosár vagy hordozó, ha kicsi. Jegy neked és a kutyának is, minden határon be kell mutatni az oltási könyvet és a chip igazolását. Ha valamelyik ország hatósága úgy gondolja, az állatot hetekig karanténba is zárhatják. Egyszóval macerás.
2013. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:

Bemásolnék neked egy cikk részletet és kérlek gondolkozz el rajta és azon is hogy a Magyarországon található TENYÉSZTŐKNÉL miért kerül majdnem ugyanannyiba egy boston kölyök!!


A legnagyobb probléma talán a tudatlanság (vagy butaság), ami azért részben (ha nem genetikailag kódolt) alakítható lenne. Sokat számít, hogy ki, mit hoz otthonról, a szülei hogyan vélekedtek az állattartásról, hogy az ember milyen példákat lát/látott a közvetlen környezetében (“A Géza is vett egy nagyon szép tacskót, csak kicsit fura. De fajtiszta(sic!), mert a nő, akitől vették a piacon mondta, hogy a szülei nyertek is valamit.”). Ja, és fontos, hogy olcsó legyen, mondjuk 20.000 Ft. Ha a tenyésztő ennél nagyobb árat mond, akkor lehülyézik, mert tele van az Expressz/kutyaakarmi.hu/Jofogas ilyen hirdetésekkel.

A szaporítók önmaguktól nem fognak felhagyni tevékenységükkel. Az ő korcs lelküket nem hatja meg se az emberek háborgása, sem a szerencsétlen kutyák szenvedése, leszarják.

De mi, vásárlók a tudatlanságunk és nemtörődömségünk miatt újabb és újabb kutyák ezreit, sőt tízezreit(!) öljük meg közvetve vagy közvetlenül! De ezt nem fogják, nem fogjuk fel!

Nem értjük, hogy igenis fontos, hogy kik a kölyök szülei, mert minden babakutya édes, de ha felnőnek…?

Nem értjük, hogy nem szabad “bemondás” alapján elhinni, hogy ilyenek/olyanok/ők a szülők, és a kölykök tényleg, isten bizony megkapták az oltást, féreghajtásokat! (szülők törzskönyve, oltási papírok persze nincsenek)

Nem értjük, hogy a kölyök ára NEM a törzskönyv (5500 Ft!, magyar fajták esetében 1500 Ft!!!) miatt 100-200-300 ezer, és ennek hiányában csak 20.000!

Nem értjük, hogy a kölyköt TILOS elhozni/odaadni 8 hetes kora előtt, hiába hivatkozik “váratlan” nyaralásra az illető!

Nem értjük, hogy egy kölyök etetése megfelelő táppal (vagy mással) önmagában több mint 20.000 Ft, és akkor még nem beszéltünk sem a mama költségeiről, sem semmilyen egyéb (oltások, oltási könyv, fedeztetés, orvosi ellátás, chip, törzskönyv, stb.) költségről!

Nem értjük, hogy attól, hogy a szaporító nem tesz chipet a kutyába, attól még nem lesz olcsóbb, mert nekünk (törvény!) chipeztetnünk kell, és ez pénzbe kerül!

Nem értjük, hogy egy kutya érték, gyakran forintban nem is mérhető! De akinek csak 20 ezret (vagy annyit sem) ér, az könnyedén dobja ki, adja menhelyre bármikor!

Nem értjük, hogy ha egy jó (de legalábbis megbízható) helyről származó kölyökre nincs 80-150.000 (vagy akár sokkal több) forintunk, akkor nem az a baj, hogy nincs rá pénzünk! Akkor nem kell venni kutyát, hanem gyűjteni kell. Félre kell tenni havi 10-20.000 forintot, és amikor összegyűlt, akkor vegyünk kölyköt! És nem értjük, hogy az sem baj, ha nem tudunk félretenni pénzt (ettől senki sem rosszabb emberileg, és mostanában sokunkkal előfordulhat a pénzhiány), hanem az, hogy akkor az áhított kutya ellátására (praktikusan etetés, állatorvos, kullancs és bolha elleni védelem, stb.) sem lesz pénzünk!

Nem értjük, hogy mit jelent szegény szuka kutyák kizsákmányolása, és nem értjük, hogyan bánnak velük, hogy miattunk élnek élőlényhez méltatlan életet, hogy miattunk nem etetik őket rendesen, zárják őket 1 méteres ketrecbe, hagyják szenvedni őket betegen, miattunk fekszenek a saját ürülékükben, és miattunk dobják ki őket 8-9 évesen, 10-20 alom után!

Igen, ez MIND MIATTUNK VAN! Mert felelőtlenek, tudatlanok, ostobák vagy “olcsójánosok” vagyunk, akik annyit érünk, amennyit időben és energiában egy kölyök vásárlására fordítunk!

Mert nem értjük, hogy nem az a lényeg, hogy mindenki drága kutyát vegyen (könyörgöm, számtalan menhely van dugig szebbnél szebb kutyákkal, számtalan fajtamentőszervezet küzd folyamatosan – gyakran – fajtatiszta kutyák életéért, megmentéséért, tőlük is nyugodtan lehet kutyát szerezni), hanem az, hogy ne legyünk BŰNTÁRSAK!!!

2014. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Utolsó, mi ez a baromság?

A kérdező azt írta, hogy tenyésztőtől! szeretne venni, nem szaporítótól és a 100.000 Ft egyáltalán nem kevés pénz egy kutyáért. Azért már igenis lehet törzskönyves kutyát kapni.

2014. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Maya101 válasza:

Kedves Kérdező!


Nem nagyon értem a kérdést...."csak" 100 ezer? Jövő nyáron?

A fajta tényleg amerikai, de mint minden más fajtát is szeretnek az amcsik kicsit túltenyészteni, jóformán mindenféle színben és méretben kaphatsz a "nagy" Amerikából "olcsóért" gondolom mindennemű törzskönyv és chipezés és garancia nélkül. Az hogy már mennyiért hozatod haza...hááát jó kérdés, de ha KUTYÁT szeretnél vásárolni onnan, annak ugyancsak meglesz az ára! A kérdésedet meg azért nem értem, hogy ahhoz a 100 ezer-nyi összeghez nyárig még igazán gyűjthetnél, és máris nem kellene ilyeneken gondolkoznod hogy honnan kellene kutyát venned...külföldön "mi csak" magyarok vagyunk, semmilyen adásvételit, garanciát, de még talán az oltások sem biztos hogy megfelelnek a nálunk lévő szabályoknak...szóval röviden, olcsó kutyának híg a leve! Bármilyen fajtáról is beszélgetünk....

Elhiheted, nekem van két bostonom is, egy pillanatig nem gondolkoznék, hogy honnan vegyek, mert az itthoni állományt igencsak erősnek tartom, legyen ez akár HOBBY kutyus is, de mindenkinek csak azt tudom ajánlani, hogy egy bostonnal a családot bővítik, és igen is fontos, hogy milyen egészségi állapottal kerül a családhoz a kiskutya.

Az hogy itthon igencsak nehéz szuka kutyushoz jutni, talán annak köszönhető, hogy külföldön MEGADJÁK a kiskutya árát, illetve a tenyésztő felelőssége, hogy kinek ad el itthon úgy szuka kutyát, hogy nem vonják mindenféle tenyésztésbe felelőtlenül bele...szóval, én 1,5 évet vártam a szukámra, a 6 éves kanom mellé, és egy pillanatig nem bántam meg. Aki külföldre akar menni, hajrá, de utána ne nálunk keressen orvosságot a problémáira....:P

2014. jan. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Maya101 válasza:
Igen lehet 100 ezerért jó kutyát venni itthon, csak NEM boston terriert ;)
2014. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

De attól még, hogy kint olcsóbb valami, az miért egyenlő azzal, hogy silány minőségű?!

Én gyakran megfordulok Lengyelországban. Ott jóval olcsóbb pl. a pékáru, a tejtermékek, a gyógyszerek és azt kell mondanom sokkal jobb minőségű, mint itthon. Egyszerűen kint alacsonyabb az átlagfizetés, kevesebb ÁFA van a termékeken és sok hazai termék van, amire van is igény.

Tudom, hogy egy állat nem egyenlő a tárgyakkal, csak azért hoztam fel példának, hogy ami itthon kevés, az máshol nem biztos, hogy annak számít és lehet, hogy 150 ezerért már kapsz egy csúcsminőségű kutyát. És ugyebár ha egy adott országban olcsóbb pl. az okmányok elkészítése, az állateledel, az állatorvosi vizsgálat, akkor a kutya ára is kevesebb lesz.

Ha már Lengyelországnál maradunk, van amit onnan szoktam rendelni postán és még így is jobban megéri, mint itthon megvenni.

Úgyhogy igenis érdemes körbejárni a témát és felkeresni pár kelet-közép-európai tenyésztőt.

2014. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!