Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legokosabb kutyafajta?

Melyik a legokosabb kutyafajta?

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 00:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
A Border Collie. Ugyanakkor a legmozgékonyabb is, én úgy tudom.
2013. dec. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
német juhi? :-)
2013. dec. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%
Egy okos boxer._Ritka,de amelyikük okos az nagyon.
2013. dec. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
A hivatalos lista szerint a border collie. De gondolom mindenkinek a kedvenc fajtája a legokosabb :-)
2013. dec. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%
Uszkár!
2013. dec. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Javítok, találékonyságban, rafináltságban az uszkár, teljesítendő feladatokban a német juhász, malinois.
2013. dec. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyformán intelligensek, okosak, csupán a motiválhatóság van más-más szinten. A szolgalelkű fajták azért tűnnek okosabbnak, mert jobban motiválhatóak.
2013. dec. 30. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy melyik lett hivatalosan a legmagasabb IQ-val rendelkező fajta, nem jelenti azt, hogy az a legokosabb is.

Sok kiemelkedő kutyafajta van, egyik ezért, másik azért. Azokon belül sem mindegyik kutya ugyanolyan okos és tanítható, sőt sok példát láttam már arra is, hogy milyen okos tud lenni egy-egy keverék kutya.

Tehát ez sok mindenen múlik.

Pl. elvileg köztünk, emberek között átlagban a japánok rendelkeznek a legmagasabb IQ-val. Ennek ellenére biztosan sokan ismerünk buta japán embert, vagy sokan rendelkezünk kiemelkedően magas IQ-val, tartozzunk bármilyen egyéb népcsoporthoz.


Tölts időt a kölyökkel, mielőtt elhozod, teszteld és egy idő után látni fogod mennyire tanítható, mennyire intelligens. Ha sikerül olyat választani, amiben szerencsésen keveredtek a dolgok és alapból okos (ez fajtától független), akkor már jó alapokkal indulsz, jó esélyed van, hogy egy igen értelmes kutyát tudsz belőle nevelni, ha tovább fejleszted.

2013. dec. 30. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyébként a legtöbb kutya betanítható (bár sajnos vannak olyanok, amik az istennek se értik mit akar az ember, hiába oktatja őket akármilyen hozzáértő, és akadnak olyanok is amik lusták a tanuláshoz). Viszont az, hogy betanítod és megteszi amit kérsz még nem egyenlő azzal, hogy nagyon intelligens kutyád van. Okosnak okos lehet, de az intelligencia igazából arról szól, hogy önállóan mit csinál, röviden úgy lehetne mondani, hogy vannak saját döntései, gondolatai. Tudom ezt általában emberekre használják, de egyszerűbb volt így leírni, hogy hová akarok kilyukadni.

Tehát egy intelligens kutya saját magát is beleviszi a dolgokba, nem csak követi a gazda parancsait mert jól nevelt és okos. (Azért természetesen az ösztönös viselkedést és az intelligenciát majd ne tévesszük össze.)

2013. dec. 30. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%
Az Uszkár és a Border Collie
2013. dec. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!