Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy kutyát...

Hogyan lehet egy kutyát leszoktatni arról, hogy folyton ráugráljon az emberekre?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos labradorom. Azt hittem kinövi, mint ahogy a harapdálást, de nem. Ha meglát valakit, rögtön odarohan, és felugrál az emberre. Ez nyáron poén lenne, de mostanában kicsit rossz, hogy állandóan saras vagyok.


Ötlet?


2013. dec. 30. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:

mikor ugrál, akkor nagy pofon és le kell szidni. A másik (párhuzamosan használandó): amikor ugrál fogd meg a melső lábát és lépj rá a hátsóra. Nyilván nem széttaposni kell, de fájjon neki. Közben szidd.


Gyorsan megtanulja az állat, hogy ez nem jó sem neked, sem neki.

2013. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Hogyan szokott rá?

Én úgy próbálom hogy ha felugrik semmi reakció. A negatív reakció is reakció, ezért tényleg semmit nem szólok hozzá, nem nyúlok hozzá.


Mondjuk nálunk kellemetlen, mert rám nem ugrál, de másokra igen. Olyan környéken lakunk hogy rengeteg a turista nyáron, és amikor kölyök volt, egyszerűen tapadtak rá az emberek, szugerálták, cuppogtak neki, bíztatták hogy ugráljon. És nem tudtam minden hülyét kikerülni sajnos. Azóta is ezen dolgozom, hogy odamehet máshoz, de ne ugorjon fel. Most 8 hónapos.

2013. dec. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Viszont egy tuti tipp: ha jól le van fáradva, akkor nem ugrik másra, csak odamegy. :D ilyenkor próbálom megdícsérni, bár nem egyszerű. Olyan kutyával, aki külsőre labrador, mozgásra, mozgásigényre gyorsaságra pedig vizsla. :D
2013. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha fáradt ugyanúgy ugrál, ez nem megoldás erre a problémára. Az enyém is 5 hónapos, most szoktattam le róla. Egyszerű a dolog. Ha ugrál, akkor foglalkozol vele, simogatod. Ezt akarja elérni, ezért csinálja. Az enyém ha felugrott, a térdemmel ellöktem, nem olyan erősen, hogy fájjon, de azért érezze. Erre megkértem mindenkit akikkel közösen szoktunk sétálni. Szerintem egy hét sem kellett, és leszokott róla. Néha még próbálkozik amikor az öreglányok megakarják simogatni. Mindig elmondom, hogy ne ugráljon, erre mindig mondják, hogy nem baj. Mondom oké, de ha 50 kg lesz, akkor baj lesz. Le kell ezeket kezelni.


Nem szabad hátrahúzódni ha ugrál, ezzel ellentétes hatást érsz el. Lépj inkább előre, tedd ki a térded, és nagyon hamar megfogja tanulni.

2013. dec. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!