Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hetes kölyökkutyát hogy...

9 hetes kölyökkutyát hogy lehetne leszoktatni arról, hogy a ruhánkat tépje?

Figyelt kérdés

Ha menni lát minket azonnal jön bokára és rángatja a nadrágunkat, ha leülünk a nappaliban a földre elkapja a ruhánkat és azzal szórakozik, hogy húzza, ez főleg azért is rossz mert két kisfiam van és ők nem tudnak olyan erélyesen rászólni így felettük uralkodik és van hogy pl a zokninkkal együtt a lábunkat is megcsípi...

Van játéka nem is egy, ilyenkor rászólunk és odaadjuk neki azt amit téphet... Próbáltuk azt is, hogy amikor így harap minket élesen felsikoltunk, erre abbahagyja, de aztán legközelebb újra csinálja... Egyébként okos kutya, már tudja az ül, fekszik vezényszavakat, de erről nem bírjuk leállítani...


2013. dec. 13. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem sikoltoznék, inkább erélyesen rászólnék, kissé dühösen, mérgesen ha szükséges, hogy érezze nem tetszik, amit csinál és nem tolerálom.

Magyarán ne vegyetek róla tudomást, ne várjátok, hogy jaj már megint azt fogja csinálni, végezzétek a munkátokat. Ha ismét elkezdi, akkor szólj rá erélyesen, hogy nem vagy fujj, illetve ha láttad a Csodálatos kutyadokit, akkor tudod, hogy Cesar Millan hogy szokta alkalmazni azt a csssssss szerű hangot (ha nem tudod miről van szó, akkor keress rá a nevére YouTube-n, általában ezt alkalmazza, tehát nagy eséllyel találsz olyan videót, amiben hallhatod, olyan csittt szerű hang).

Nekem mindenre ezt vált be leginkább, ez a cssssssss. Persze eleinte ez önmagában nem biztos, hogy elég lesz, hanem meg kell lökni közben a kutyát pl. a nyakánál oldalról, ellökni magadtól. Vagy egyszerűen csak kézzel elkapni ott ( a falkában a másik kutya/farkas is ott kapná el a grabancát). Nem kell erősen, csak te ezzel szimbolizálod a harapást. Ennél általában az a fontos, hogy kizökkentsd vele a kutyát és tudtára add, hogy fejezze be a helytelen viselkedést, tehát nem kell túl erősen. Ha ezt kombinálod a hanggal és esetleg a gyerekeknek is megtanítod, akkor később már elég lesz csak a hang. De fontos, hogy ne legyen mellette más, mindenki ezt alkalmazza, ne emeljétek vagy dobáljátok a lábatokat, ne meneküljetek, ne sikoltozzatok, ne csapjatok a fenekére stb. mert akkor ellentétes jeleket adtok és abból nem lesz eredmény.

Esetleg kezdheti a legdominánsabb személy a családban, ez általában egy felnőtt férfi szokott lenni, de a lényeg, hogy az kezdje, aki a leghatározottabb, akit leginkább tisztel a kutya, a nem és az életkor másodlagos.

2013. dec. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
29%

Labradorom, ő is egy rosszcsont volt , de kb 1 éves lett és annyira okos, ügyes kiskutya lett belőle , hogy az valami hihetetlen:)Már nem csinál semmi rosszaságot :)

Tényleg igaz hogy idővel komolyodnak:) de viszont a hangnemre figyelj oda , ha leszidod hogy nem szabad akkor azt erőteljes hanggal tedd , mert különben meg se fog hallani :) Sőt érdemes megfigyelnetek kit tekint falkavezérnek...:)

Amúgy érdemes lenne mindig lefárasztani :) nem a lakásba kint a szabadba :) Én legalábbis ezt csináltam:))

2013. dec. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is folyton ezt csinálta, állandóan elkapta a lábamat. Én úgy csináltam, hogy már akkor rászóltam mikor láttam hogy a gondolat megfordult a fejében, tehát mielőtt még megtette volna, plusz mindig azonnal tereltem el a figyelmét valami mással. Nekem ez bevált, hamar leszokott róla.
2013. dec. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Pofon kell csapni (nem túl erősen, ettől semmi baja sem lesz), mély hangon leteremteni, és mérgesen ránézni.


Ebből a kutyus megérti, hogy ez nem szabad megtennie, é hogy neki falkatagként a falkavezér parancsait kell követni.


A szabadon élő kis farkaskölyök is gyorsan megtanulja hogy a falka rangos tagjait nem szabad ingerelnie. Ha ilyet tesz akkor mérgesen rávicsorognak, ha továbbra is szemtelen, akkor kicsit meg is marják, ha még ebből sem veszi a lapot akkor meg széttépik.


Ha sikongatsz az nem jó, mert abból a kutyus arra következtet, hogy főnökként ő uralja a környezetét.

2013. dec. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, 9 hetesen biztos úgy gondolja, hogy ő a "főnök", ha nem vered 2-szer pofán. Mindig jókat lehet nevetni itt.
2013. dec. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kiveszed a szájából a nadrágodat és elindítod a másik irányba. semmi retorzió, 9 hetesen a vadászat próbálgatása a normális viselkedés. Kinövi.
2013. dec. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kedves 4-es. Honnan a jó izéből veszed ezt a farkasos marhaságot.

Amúgy a kutya nem farkas és csak az idegileg sérült bánt kölyköt komolyan.


Nálunk az alfa szuka szokta gátolni a kölyköket, ráfog a fejükre és tartja. Aztán elengedi, ha a kicsi megint megy oda ahova nem kellene megint fogja egy ideig. Mindezt úgy, hogy még nyálasak sem leszek. Pedig nem az ő kölykei.

2013. dec. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:
Egyszerű: Ne engedd. Nem sikítozni meg trükközni kell, egyszerűen megakadályozni. Amikor készül ilyenre, elkapod, összeszorítod a száját, hogy ne tudjon harapdálni és rámorogni. Nem 1 nap alatt fog leszokni, ha már rászokott, de 9 hetesen még van ideje.
2013. dec. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!