Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ők szaporítottak?...

Szerintetek ők szaporítottak? (link)

Figyelt kérdés

lécci ne az árukat nézzétek! :/

na de mindegy link:

[link]


róluk szeretnék valami véleményt lécci... ha megvenném az egyikőjüket persze rögtön orvoshaoz vinném



2013. dec. 30. 16:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
98%
16-os te valamit nagyon csunyan felreertettel. Nem a keverek kutyakkal van bajunk. Nekem is a mostani Goldenem elott, egy utcarol befogadott keverekem volt, aki 11 evig elt, nagyon szerettem, es egy percig sem tekintettem ra maskepp azert mert nem volt fajtatiszta. Akik menhelyrol, vagy utcarol vagy sinterteleprol vagy tudom is en honnan fogadnak orokbe kutyat, azokhoz egy rossz szavam sincs. A gond a szaporitokkal van. Ezt nem akarjak sokan megerteni, hogy ha valakinek egy fajtatiszta kutya kell, azt meg kell fizetni, es akkor biztos vagy benne, hogy azt vettel amiert fizettel. A szaporitott kutyak nagyresze ideggyenge, orokletes betegsegekkel rendelkezo kutyak, amiert a kesobbiekben joval tobbet kell majd kolteni. Egyik kutyas ismerosom nemregiben koltott 300k ft-ot a kutyaja diszplazia mutetere, akit annak idejen 25k-ba vett. Aranyos kutyak, elhiszem, de evvel csak a szaporitokat tamogatjak, hogy ha ez az alom elkellt, fel ev mulva hozzunk le megegyet, elvegre penz lehet szerezni belole. Jozan paraszt esszel gondolkodva, milyen egeszsegi allapotban lehetnek azok a kutyak akinek a szerencsetlen anyja evente 2x ellik, oltast, feregtelenito tablettat, tapszert, de valoszinuleg kutya tapot sem lattak eletukben, arrol ne is beszelve, hogy a kan es a szuka kutyakrol semmit sem tudunk, meg az is lehet, hogy rokoni kapcsolat van kozottuk. A menhelyek tele vannak kutyakkal, akiket naponta altatnak el, azokat kene megmenteni orokbefogadassal, es nem a szaporitokat tamogatni. Persze, ha nem hobby celra kell a kutya, vagy beleszerettel egy adott fajtaban, az mas, de akkor meg meg kell fizetni azt a kutyat.
2013. dec. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!!!
2013. dec. 30. 18:03
 23/24 anonim ***** válasza:
MÁSA(Miskolci Állatsegítő Alapítvány)náluk érdemes lenne körülnézned,de a fb-on van külön csoport a pincsifélék gazdikereséséhez,ha jól emlékszem.
2013. dec. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem csak valami besikerült alom,ez az összeg jelképes,nagy haszon nincs rajta,szinte semmi.Szerintem megnézheted,és a gazdikat meg a szülőket megnézve el tudod dönteni.
2013. dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!