Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell hozzá törzskönyv vagy nem?

Kell hozzá törzskönyv vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

7 éves Labrador kan kutyám szeretném a neten meghirdetni hogy fedez csak gondba vagyok hogy kell e hozzá törzskönyv vagy nem.... mert őt egy kiállításról hozták el de mi úgy kaptuk és így nem tudjuk hogy van e törzskönyve vagy nincs. szóval az a kérdésem hogy az ilyen módú fedezéshez kell törzskönyv vagy nem?



2013. dec. 30. 17:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%

NEM KELL FEDEZNI VELE ÉS AKKOR NEM KELL A TK. SEM!

Sőt mondok jobbat! Ivartalanításhoz se kell tk.!

2013. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
de mi van ha én meg tenyészteni akarom? na? nem fogom kiherélni már csak azért se mert egy tenyésztő hozta hozzánk a nem fajtiszta szukáját (magyar vizsla-labrador) és az mondta hogy bűn lenne kiheréltetni szval nem nem megyünk a dokihoz
2013. dec. 30. 18:03
 3/33 anonim ***** válasza:
97%
A rossz hírem az h nem csak tk kell, hanem örökletes egészségügyi szűrések eredményei, plusz tenyészszemle, plusz képességvizsga - mivel a labrador ugye munkakutya. Ezek nélkül - meg SZAKTUDÁS nélkül - az egész kontárkodás és a fajta (amit feltételezem szeretsz) állományát rontod, és teret adsz a szaporítóknak. Én nem tudnék nyugodt lelkiismerettel tükörbenézni ha hozzájárulnék a szeretett fajtám tönkretételéhez....
2013. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%

A kutya nem a törzskönyvével fedez. Törzskönyves szukát nem fog kapni maga alá, az tuti. Innentől , ha ennyire határozottan kijelented, hogy fedezni fog, hát tegye. Bár 7 évessel már meggondolandó és ne várd, hogy sorakozni fognak a szuka tulajdonosok. Sőt, lehet, nem is képes a fedezésre, ha idáig még nem gyakorolta.

Amúgy egy 7 éves kutyának ott kell lennie a fülében a tetkónak. Ha ott van, van törzskönyve. Hogy hol, az más kérdés.

2013. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%
De ha egyszer nincs törzskönyve? Fajtatiszta tenyésztéshez kell törzskönyv. Amúgy csak keverék kutyákat gyártattok.
2013. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%

Tenyésztő vitte hozzátok a nem fajtatiszta szukáját és azt tanácsolta, hogy fedeztess a tk. nélküli kutyáddal? Igen, ő is olyan tenyésztő lehetett mint szomszéd Gizi néni aki megdugatja Fifikét, mert szerinte "olyan szép".

MEOE tagság, kennelnév, törzskönyv, tenyészszemle, egészségügyi szűrések, és TENYÉSZCÉL. Ha ezek megvannak, jöhetnek a kiskutyák.

2013. dec. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
volt már fedezve az előbb írtam ráaldásul a tenyésztő jött hozzánk hogy neki megtetszett a kutya és akarna tőle kölyköket szóval gyakorlata van. és nem feltétlen kell fajtiszta kutya alá... tisztába vagyok vele h ennyi idősen nem kap egy normális tk-s szukát maga alá ezért nem is ezt kérdeztem. hanem azt hogy nincs tk-ja de ettől eltekintve neten meghirdethetem h fedezést vállal?
2013. dec. 30. 18:13
 8/33 A kérdező kommentje:
vadászkutyákat tenyészt és nem minden tenyésztő veszi olyan szinten komolyan ezt a tenyésztést mint ahogy ezt ti írjátok
2013. dec. 30. 18:14
 9/33 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem hirdetheted.
2013. dec. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
96%
Nekem csak azt áruld el, mi a tenyészcél? Mert az egy dolog, hogy SZERINTED meg a """tenyésztő""" szerint SZÉP, de ez édeskevés. Tenyészszemle nélkül amúgy ez közel sem biztos. Nekem a menhelyről hozott mixem a legszebb kutya a világon, de azért nem gondolom, hogy szépségversenyt nyerne egy bullmasztiff-skót juhász keverék. :D
2013. dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!