Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv utólag?

Sikítamacska kérdése:

Törzskönyv utólag?

Figyelt kérdés
Barátomtól van egy fajtiszta kutyusom ő ingyen kapta rokonaitól , de nekem adta mert van neki egy másik hím és nem akarta hogyha megnő rivalizáljanak . Viszont a kutyusnak nem volt törzskönyve és a rokonok is az ország másik felén laknak elég macerás lenne így ráadásul valószínűleg a gazdik nem tenyésztők csak szaporítók voltak ezért adtak tovább sietve az utolsó megmaradt kutyuson nehogy nekik keljen + ba fizetni rá az oltásokat , viszont elég jó vágású blöki a tartása viszont nagy költségekkel jár mivel nagy termetű és valamiféle profitot szeretnék szerezni belőle amit a tartására forgathatok vissza. Hallottam valami kutyaszemléről ami nem kéri a kutya szülei tk-ját hanem alaposan megvizsgálják a fajta jellegzetességeit nézve és így állítanak neki ki egy törzskönyvet bele egy pecséttel h tenyészthető persze ha megfelel az elvárásoknak . Valaki adna erről valami tájékoztatást hogy tényleg létezik e ilyen ? Szóval ötletek ?

#kutya #tenyésztés #törzskönyv #utólag #kutyatenyésztés #Rotweiler #kutyaszemle #kutyák törzskönyvezése #kutya törzskönyvezése
2013. dec. 25. 21:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmi nagyon régen nem létezik már, és egyébként is csak a nagyon ritka magyar fajtáknál engedélyezték. Ha a kutyádnak nem ismertek a felmenői akkor kinézhet akárhogy, ő egy fajtajellegű keverék kutya, akivel nagyon nem etikus tenyészteni. Ne a kutyádból akarj hasznot húzni, inkább ivartalanítsd és ne szaporítsd! A kutyatartás sajnos költséggel jár, ezzel azelőtt kellett volna számolni, mielőtt magadhoz vetted.
2013. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
32%
Édesem azt tenyész személnek hívják és kutyát tenyészteni nagyon nehéz és fárasztó csak akkor menj bele ha bírod lelkileg ne a haszonért + ha császár metszés lesz 30.000 Ft és az is lehet hogy meghalnak a kölykök a tenyésztést nem ajánlom de ha bevállalod akkor tenyész szemle amire rá kell keresni és minden infót megkapsz róla
2013. dec. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
9%
1. válaszoló létezik a tenyész szemle
2013. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Tenyészszemlén kizárólag törzskönyvvel rendelkező kutyák vehetnek részt.
2013. dec. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Igen az mondjuk igaz :S de ne a kutyából húzz hasznot
2013. dec. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Mint mondtam nem a magam részére szeretnék hasznot húzni csak az ő érdekeit néztem ezzel a kérdéssel . A bejövő hasznot ha egyáltalán lehet e megoldani valahogy a törzskönyvezést és a tenyésztést , élelemre és vitaminra költeném a számára ( mivel fentebb le is írtam nem aprócska kutyáról van szó ) De azért első komentelőnek attól h még nincs törzskönyve nem feltétlenül "fajtajellegű keverék" egy kutya ismerek olyat akinek szintén van egy nagyon szép fajtiszta kutyája , kutyaiskolába is járatja és ott többen is megjegyezték hogy nagyon szép , izmos , erős kutya vihetné kiállításra stb és már kérdezte tőle tenyésztő is h nem akarná e pároztatni az egyik szukájával , csak aztán mivel nincs tk-ja nem lett belőle semmi így azért ezt nem találom fernek ezt . Megértem hogy a faj tisztaságának érdekeit szolgálja mindez , de nem feltétlenül keverék az a kutya amelynek nincs tk-ja.
2013. dec. 25. 21:29
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincs utólag törzskönyvezés. Amelyik tenyésztő elállt a fedeztetéstől a papír hiánya miatt, na, az a tenyésztő. Te csupán némi pénzmagot akarsz a kutyáddal szerezni, még ha profitnak is nevezed. Nem fog menni.
2013. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Utólag nem lehet törzskönyvezni! Tenyésszemlére csak törzskönyves kutyák mehetnek.

Törzskönyv nélküli almot meg felesleges lehoznod, mert teli vagyunk ilyen kutyákkal, aztán majd a nyakadon maradnak, meg akármilyen szempontból nézzük felesleges szaporitani...

Ivartalanitsd és szeresd a kutyádat, vagy ha nincs pénzed rá, akkor keress neki új gazdit. A kutyatartás pénzkiadással jár.

2013. dec. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A szépség relatív.

Gondolom te se tudnád megmondani egy angol telivérről, hogy jó versenyló válna-e belőle, jók-e a lábai? Attól hogy laikus szemmel fú de gyönyörű állat, nem biztos hogy jól is teljesítene. A kutyáknál ugyan ez. Attól hogy a laikusok szemével "fú de szép, izmos stb" egy kutya, egy tapasztalt küllembírónál lehet hogy első körben megbukna.


Visszakanyarodva a kérdésre, ne szaporítsd! A menhelyek tele vannak keverék kutyákkal, még fajtatisztákkal is, miből gondolod hogy a tieidet majd el tudod adni? Meg aztán számold csak ki: oltások, chip, minőségi táp kiskutyánként mennyibe is kerülne? Már rögtön mínuszba mennél, több pénzbe lennének a kiskutyák, mint amennyit kapnál értük.

2013. dec. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
De még régebben a tenyésztőknek is el kellett kezdeni valahol nemde ? Arra gondolok h a mostani tenyésztőknek is valahonnan származik a kutyájuk ezt gondolom vissza is lehet követni generációkra visszamenőleg na de azok akik legelsőnek kezdték el azoknak hogy állították ki a törzskönyvet a kutyákról ? De amúgy nem kéne ennyire lenézni csak megkérdeztem valamit amiről nem voltam felvilágosítva . Ha semmilyen úton módon nem lehet megoldani akkor ez van =/ És páran elég lekezelően írtak mintha valami pénzéhes kis dög lennék ... de mint amit már egyszer leírtam minden befolyó összeget a kutyámra költöttem volna ( kenel ,kaja ,stb) és nem igazán tudom máshogy ezt leírni közgáz szakon vagyok , rám ragadt. ( Amúgy hím kutya azt nem írtam még ) De köszönöm a gyors válaszokat .
2013. dec. 25. 22:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!