Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha játszik a kutyátok egy...

Ha játszik a kutyátok egy másikkal, és az amúgy jó fej gazdi elkezd hülyeségeket beszélni a kutyázással kapcsolatban felvilágosítjátok, vagy nem mentek bele vitába?

Figyelt kérdés

Számtalanszor, sőt mondhatni naponta előfordul:

"Pedigree-vel etetem, mert a legjobbat akarom neki!"

"6 hetes kora óta nálam van!"

"Nem fogom ivartalanítani, mert nem kínzom ezzel!"

"FAJTISZTA kutya, bár nincs törzskönyve de látszik rajta,nem?"

"Hát 2X fél órát lent vagyunk egy nap!"

Ilyenkor ti hogy reagáltok? Felvilágosítjátok vagy ráhagyjátok? Én nem szoktam válaszolni semmit, mert úgysem abban a 10 percben-1 órában fogom megvilágosítani, csak néha már annyira a nyelvem hegyén van, hogy ember, miről beszélsz? Aztán mégse mondom ki.


2013. dec. 30. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ. Többnyire nem dumcsizni megyek futtatóba, végig a kutyán a szemem, figyelek mi történik. Amúgy, ha valaki elkezd okoskodni, nekem nem célom rátromfolni, szóval ráhagyom. Nem akarok senkit sem meggyőzni az igazamról, sem azt közölni, hogy én jobban tudom mint ő, én jobban csinálom.

De van hogy viccesen odamondok valamit, inkább a magam szórakoztatására.


Nekem azokból van elegem... a kutyasulis idiótákból :D

Mikor bemegyünk a kutyámmal, illető első kérdése: járunk e kutyasuliba, , mert az ő kutyája milyen tökéletes, el nem mozdul mellőle, az enyém meg játszana, és veszi a bátorságot hogy magától szimatoljon. Stb.

Barátságos normális kutyám van, vigyázok rá, hogy az ösztönei rendben maradjanak, nem nyomok el benne semmit, mindemellett normális szocializált, jókedélyű eb, ért a szóból, érti a jelzéseket. Szóval mikor látom hogy valaki már szinte embert akar nevelni a kutyájából, nem ad neki annyit sem, hogy kutyának tekintse, inkább láb mellett szobrozó akármit csinál(tat) belőle, majd kioktat... nekem az nyitja ki a bicskát a zsebemben.

2013. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezekkel nem kell foglalkozni. Amig normális ő is, és a kutya is jófej, addig mindegy mit mond. És végül is leviszi, foglalkozik vele.
2013. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Na de ennek a fele tény.
2013. dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Ez utóbbit nem a munkakutyákra, hasolókra értem, hanem akik családi kutyát tartanak, vagy a maguk örömére tartanak kutyát.


Amúgy tényleg futtatóban, vagy parkban ha vagyunk, már rég leszoktam arról, hogy az emberekre figyeljek. Ha normális a másik kutya, és látom hogy kijönnek egymással, tőlem lehet ott akárki. Nem érdekel hogy milyen a hangulat, sem az hogy ki mit mond... a kutyámnak kell néha játszópajtás, kinti, szabad aktivitás... ez érdekel kb, a többi mellékes. :D


Inkább arra figyelek egyébként, hogy ki a normális, kivel lehet pár szót kellemesen váltani. Olyankor örülök azért, nyilván nekem is jól esik a jó társaság.


Amúgy, ha a nyelved hegyén van valami , mondd ki nyugodtan, max burkold vicces stílusba.

2013. dec. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy, mifelén is megy ez a tápos menőzés, hogy ő Acanával etet, ő meg mittudoménmivel (ki adja a legdrágább legmenőbb kaját húha :D) én meg odavágom, hogy az én kutyám farhátat rágcsál, és nyersen nyomom neki a húst meg a marhamájat. :D


Többi kutya között messze ő a legkontúrosabb, szálkásabb, energikusabb... ilyenkor kb mintha meg sem hallották volna az én tanácsomat az etetésről, nyomák tovább a mondókát. :D

2013. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

""Hát 2X fél órát lent vagyunk egy nap!"


Erre a reakcióm ez lenne: Hát , ez elég kevésnek hangzik! :D

2013. dec. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy szabályom, mivel gyűlölöm az okoskodó embereket. Hiába igaz amit mondanak, attól még okoskodnak, és senki sem kérdezte.


Ha kérik a véleményem elmondom. Egyébként nem fogok ilyen vitákba belemenni. Volt már, hogy elmondtam a frankót, az illető megsértődött, és nem nagyon akartak már velünk sétálni. Nem magammal bactam ki, hanem a kutyákkal, akik tök jól elvoltak, és lefárasztották egymást.

2013. dec. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikor elkezdtem kutyasuliba járni, és nap mint nap hihetetlen heuréka élményeim voltak, mert rádöbbentem, hogy mennyi mindent csináltam tök hülyén, és csinál tök hülyén más kutyatartó is, akkor késztetést éreztem mindenkinek elújságolni, hogy mit hogy kell.

Aztán pár év sulizás, meg mentés után rájöttem, hogy nincs olyan, hogy mit hogy kell. Simán cáfolnak rá az ideigleneseim is olyasmikre, amiket abszolút igazságnak hittem. A mostani például nyakörvben húz, mint egy őrült, hámban meg gyönyörűen sétál.

Nem szoktam azt sem elmondani, hogy oktató vagyok vagy ilyesmi. Mármint kéretlenül. Én is maximum mosolygok, meg ha valamit nagyon böki a csőröm akkor kérdezek. Ez például megtörtént eset: zörgeti a csávó a kannáját a dobbermannak, aki a füle botját se mozdítja, de a tacsi már világgá ment rémületében. Megkérdezem, hogy szerinted a tacsi miért szalad el? Mert megijedt. Meg akartad ijeszteni? Nem. Mit szerettél volna elérni? Hogy a kutyám abbahagyja a másik zaklatását. És abba hagyta? Nem. Akkor miért csinálod?

Szóval max annyiban okoskodom, hogy mosolyogva kérdezek. De általában maguktól is kérdezősködnek tőlem az emberek, mert látják, hogy a kutyám jól nevelt, és az ideigenesem is szebben viselkedik, akit két hete akasztottak le egy láncról, mint az ő kutyájuk.

A népnevelési késztetésem kiélem a GYK-n :), amúgy meg példát mutatni igyekszem, aki nyitott, az előbb utóbb úgyis kérdez, aki meg nem, annak nem tépem feleslegesen a számat.

2013. dec. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ráhagyom,vagy óvatosan megemlítem,hogy ilyen olyan statisztikák szerint milyen előnyei vannak az ivartalanításnak,vagy mondjuk hogy miért nem a legjobb a pedigree,de ezt nagyon tapintatosan ,nem vitázva és nem győzködve.
2013. dec. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben én max csak elmesélem, hogy én hogyan csinálom. Ha érdekli úgyis visszakérdez, de hogy csak úgy jött-ment idegenek megmondják nekem a frankót azt én sem csípném. Ez alól talán egy kivétel van, az ivartalanítás, amellett minden ilyen helyzetben elkezdek kampányolni vadul. Sajnálom, azt nem tudom megállni.
2013. dec. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!