Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan 8 hetes komondor...

Hamarosan 8 hetes komondor kutyus gazdi leszünk. Mivel kezdjük a szocializálást nála, hogy megfelelően szocializásódjon? Elsősorban komondoros gazdik tanácsait várom.

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Amint megvan minden oltása (kb. 3 hónaposa) vigyétek minél többet kutyák és emberek közé. A legjobb az, ha kutyaoviba.
2013. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos a mérete miatt a hasonló korú kutyák nagy valószínűséggel félni fognak tőle, hiszen 5-6 hónaposan már kifejlett németjuhász/rottweiler mérettel fog rendelkezni.
2013. okt. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

2es!


Ami írsz, az egy nagy baromság! Egyik kutya sem fél a másiktól, csak azért, mert az nagyobb. A félelemnek, ha van, más oka van, nem a méret.

2013. okt. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy baromság, de én láttam vagy Te láttad? A kutyaoviban a kutyák 98%-a félénken elhúzódott a komondor elől. Összesen 2 kutyával tudott játszani, egy 2 hónappal idősebb rottweilerrel és egy 3 hónappal idősebb akitával. A többi kutya nem mert vele játszani és emiatt sokszor láttam szomorúságot a kutyám szemében, pedig ő sosem volt agresszív egyik kutyával sem.
2013. okt. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És hidd el, a mai napig megvan a legtöbb felnőtt kutyánál ez a félelem, amikor a komondor odasétál, hogy megszagolja. Húzzák a seggüket, a lábuk közé becsapott farokkal. Lehet szó vizsláról, boxerről vagy akár rottweilerről. Az állatvilágban a méret igencsak számít, nem hiába borzolják a szőrüket, púposítják a hátukat. Ez mind-mind a nagyobbnak való látszódásról szól, hogy ezáltal erősebbnek, félelmetesebbnek tűnjön a másik szemében.


Van is ilyen fotóm, ahol a felnőtt kan németjuhász rémülten néz az 1 éves szinte még kölyök komondorra.

2013. okt. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Komondoros vagyok. A komondor nem szívesen hagyja el a területét, sétáltatni úgy lehet előszőr, hogy elviszed számára idegen helyre ahol nincsenek más kutyák vagy emberek pl mező ahol nem fél, ott kell kezdeni pórázzal. Én sokat kínlódtam amig pórázon megtanult menni. Ha van másik kutyád akkor érdemes a felnőtt kutyával sétáltatni. Szocializálni úgy kell hogy kutyák közé, emberek közé viszed, valamint utcán is kell sétáltatni, hogy szokja az autókat. Sok válaszolónak az a mániája hogy kutyaiskolát javasoljon, sztem a komondor nem munkakutya és nem egy öleb, kapja meg a minimális kiképzést, hogy nem szabad, leül, nem ugrál fel rád stb.

Nem egy németjuhász, ősi szerepe a házőrzés, a területét ezért nem hagyja el, nem egy szökős kutya.

Amíg kölyök addig aktívabb, felnőtt korában visszahúzódott de attól még eléggé éber. Több helyen kisebb jelzőkutyával tartják együtt mert hamarább reagál a "veszélyre".

Nálam 5 hónapos korától a kecskéket is őrizte a legelőn, picikét terel is de nem egy terelő kutya.

2013. okt. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!Egyébként szerintem sem fél egyik kutya másiktól,ha csak nincs oka rá,a szüleimnek volt egy rottweiler kutyája, és legjobb barátja egy keverék tacskó volt soha nem félt tőle
2013. okt. 8. 13:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Természetesen nem az együtt élő kutyákra gondoltam, vagy amelyek jól ismerik egymást.
2013. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!