Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz területőrzése?

Kuvasz területőrzése?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy pl egy kaukázusihoz képest mennyire erős benne a territoriális ösztön? Lehet, hogy nem világosan fogalmazok, tehát azt mondják, hogy pl egy kau hajlamos az egész utcát is a saját területének képzelni, stb. Kau, káj, stb fajtákhoz képest a kuvasz kb milyen területőrző? Ja és természetesen azok válasza érdekel, akik közvetlenül ismerik a fajtát.
2013. dec. 30. 22:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kuvasz nagyon alkalmas területőrzésre. Alapból erre használják, elég ritka a kedvtelősből tartott példány, így a legtöbb kuvasz kutya, akit ismerek, kellőképpen agresszív a védéshez. :)
2013. dec. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy alkalmas. Csak a többi hasonló, de nem magyar fajtára is kíváncsi volnék, bár inkább vállalnék be egy kuvaszt a természete miatt, mint egy kaukázusit.
2013. dec. 30. 23:07
 3/15 anonim ***** válasza:
nálunk is körbehuggyoznak mindent :D
2013. dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mivan?!
2013. dec. 30. 23:13
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt kuvaszom, mikor még farmon éltem. Imádnivaló, kedves, hűséges teremtés volt.

Nagyon jámbor természet volt, de ha úgy adódott, odatette magát elég szépen.


Ez már régen volt mindenesetre, most lakásban lakom, másik kutyával... de azt az ebet soha nem fogom elfelejteni, annyi biztos. Ha sikerül kertes házba költöznöm egyszer végre, tuti hogy kuvaszt fogok tartani. Jó családi kutya egyrészt, másrészt szilaj, bátor, okos.

2013. dec. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is van most kutyám, de a következő tuti kuvasz lesz.
2013. dec. 30. 23:23
 7/15 anonim ***** válasza:

hmm. Furcsa egyébként, mert itt a városban még egy kuvaszt sem láttam. Pedig vannak olyan kedvesek mint a labradorok (a gazdájukkal, de nevelés kérdése, hogy másokkal is), okosak is...nem mondanám egy nehezen kezelhető típusnak...

ráadásul elég igénytelenek és szívósak is.

Nem tudom elképzelni egy kuvaszról, hogy porallergiája legyen pl, vagy ehhez hasonló furcsa dolgai, betegségei.

2013. dec. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, csak nagyon elterjedt róla a vadállatos rémsztori. Naná, ha egyszer láncra verik és leszxrják, még jó, más kutya is elvadulhat ilyentől. Hála Istennek, hogy nem beteges, mert nincs agyon szaporítva mint a labjadoj.
2013. dec. 30. 23:35
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

kicsit fogyi, de jópofa videó :


http://www.youtube.com/watch?v=q5NtVqgrKG4

2013. dec. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Iiiiigen, ezt láttam! :D gondolkodtam a komondoron is, de valahogy khmm azt veszem észre, a kuvaszok belevalóbbak.
2013. dec. 30. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!